لوگوی ویکی ویزا کانادا رنگی
Search
Close this search box.

ورک پرمیت کانادا

ورک پرمیت کانادا یا همان مجوز کار کانادا یک مدرک است که به دارند آن اجازه کار داخل کانادا را با توجه به بندهای شخص شده داخل آن ورک پرمیت می‌دهد. ورک پرمیت کانادا انواع مختلف دارد و شرایط دریافت آن‌ها نیز متفاوت است. در این مقاله قصد داریم ضمن معرفی انواع ورک پرمیت، به طور خلاصه تفاوت‌های بین ورک پرمیت‌ها و همچنین نحوه اقدام برای دریافت آن را توضیح دهیم.

دراو CEC اکسپرس اینتری بعد از سه سال وقفه

ورک پرمیت کانادا یا همان مجوز کار کانادا یک مدرک است که به دارنده آن اجازه کار داخل کانادا را با توجه به بندهای شخص شده داخل آن ورک پرمیت می‌دهد. ورک پرمیت کانادا انواع مختلف دارد و شرایط دریافت آن‌ها نیز متفاوت است. در این مقاله قصد داریم ضمن معرفی انواع ورک پرمیت، به طور خلاصه تفاوت‌های بین ورک پرمیت‌ها و همچنین نحوه اقدام برای دریافت آن را توضیح دهیم.

 

انواع ورک پرمیت کانادا

به طور کلی دو نوع ورک پرمیت وجود دارد. نوع اول با نام اپن ورک پرمیت (اجازه کار باز یا Open Work Permit) است که به متقاضی اجازه می‌دهد برای هر کارفرمایی داخل کانادا کار کند مگر مشاغلی که در برگه اجازه کار از آن منع شده باشد. نوع دوم اجازه کار بسته یا employer-specific work permit است که به متقاضی اجازه کار صرفا برای یک کارفرمای خاص و در یک شغل مشخص شده را می‌دهد. هر دو این اجازه کارها دارای محدودیت زمانی هستند. روش‌های مختلفی برای دریافت این ورک پرمیت ها وجود دارد که در ادامه به آن‌ها نیز اشاره می‌کنیم.

اپن ورک پرمیت یا اجازه کار باز

همانطور که گفته شد این ورک پرمیت به دارنده آن اجازه می‌دهد که تقریبا در همه مشاغل و برای هر کارفرمایی کار کند، غیر از مواردی که داخل برگه ورک پرمیت از انجام آن‌ها منع شده باشد. معمولا مشاغلی که اجازه کار در آن زمینه‌ها وجود ندارد شامل مشاغل حوزه جنسی می‌شود. همچنین دقت کنید که برای کار در بعضی مشاغل ممکن است که نیاز به لایسنس هم داشته باشید. به طور مثال شخصی که می‌خواهد به عنوان لوله کش داخل کانادا کار کند باید حتما لایسنس مربوطه را هم داشته باشد و صرف داشتن ورک پرمیت به او اجازه کار به عنوان یک لوله کش را نمی‌دهد. همچنین بعضی مشاغل نیاز به داشتن گواهی سلامت تایید شده از طریق انجام آزمایش پزشکی مورد تایید اداره مهاجرت کانادا است. به طور مثال کار در حوزه‌های مربوط به سلامت و بهداشت و یا در مراکز نگهداری از کودکان نیاز به داشتن این آزمایش پزشکی دارد و متقاضی باید بعد از انجام آزمایش پزشکی اقدام به تغییر ورک پرمیت کرده تا شرایط کار در این حوزه‌ها در اجازه کار او قید شود.

در زیر نمونه‌ای از ورک پرمیت باز یا Open Work Permit را مشاهده می‌کنید.

ورک پرمیت باز Open WOrk Permit

کلوزد ورک پرمیت یا اجازه کار بسته (employer-specific work permit)

 

مزایای ورک پرمیت کانادا

 

مدت زمان صدور ویزای ورک پرمیت کانادا

 

ورک پرمیت کانادا برای ایرانیان

 

 

 

 

فهرست مطالب
اشتراک گذاری صفحه: