برنامه استارت آپ ویزا یک برنامه مهاجرتی به کانادا است که می توانید با آن اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. این برنامه بر این اساس هست که شما یک ایده نو و سودآور داشته باشید و یکی از شرکت ها و سازمان های داخل کانادا که در لیست مورد تایید IRCC هستند از ایده شما حمایت کنند و حاضر باشند در آن سرمایه گذاری کنند. به عبارت دیگر از طریق آغاز بزینس و ایجاد شغل و یا حمایت کارآفرین های خلاق می توانید به کانادا مهاجرت نمایید. این برنامه در واقع مخصوص متقاضیانی است که توانایی ایجاد بزینس هایی را در کانادا دارند که:

خلاق هستند

می توانند برای کانادایی ها شغل ایجاد کنند

می توانند در سطح جهانی رقابت کنند

متقاضیانی که چنین ایده و توانایی را دارند باید از یکی از ۳ مسیر تعیین شده توسط سازمان مهاجرت کانادا حمایت کننده مالی یا تائید کننده برای ایده بزینسی خود در کانادا را جذب به همکاری کنند. این مسیرها عبارتند از:

موسسات سرمایه گذاری ریسک (Venture Capital Funds)

گروه های سرمایه گذاری انجل (Angel Investor Groups)

انکوباتورهای کسب و کار (Business Incubators)

فقط سازمان های خاصی که توسط دولت مورد تائید قرار گرفته اند می توانند از متقاضیان این برنامه حمایت کنند. از بین این سه دسته، دو گروه اول سرمایه گذاری مستقیم در ایده ی استارت آپی انجام می دهند و دسته سوم صرفاً با حمایت از ایده، فضای رشد را برای آن فراهم می کنند. این موسسات خودشان تصمیم گیری می کنند که چه ایده های بزینسی را مورد بررسی قرار دهند و هر یک ساز و کار اختصاصی خودش را برای پذیرش پرونده دارد. بعنوان مثال ممکن است از شما خواسته شود ایده خود را بصورت حضوری ارائه کنید و یا یک بزینس پلن مشروح و جزئی ارائه دهید. در صورتی که یکی از این موسسات ایده شما را بپسندد و تصمیم بگیرد در آن سرمایه گذاری نموده و یا از آن حمایت کند به شما نامه حمایت (Letter of Support) می دهد.

چه شرایطی برای اقدام لازم است؟

باید ایده بزینسی مناسبی داشته باشید

بتوانید از یکی از ۳ دسته سازمان تعیین شده نامه حمایتی دریافت کنید

نیازمندی های زبانی برنامه را داشته باشید (حداقل CLB5)

مقدار سرمایه کافی برای استقرار اولیه را داشته باشید (در حد تمکن مالی اسکیلدورکر)

چند نکته خیلی مهم در مورد این برنامه:

در هر پروژه یا ایده می تواند یک متقاضی اصلی صاحب ایده باشد و تا ۴ نفر اعضای تیم وی باشند.

این یک برنامه مهاجرتی مستقیم بوده و به اقامت دائم برای صاحب ایده، اعضای تیم وی و خانواده های همه ی آنها ختم می شود

محدودیت و یا شرطی برای بزینس و سوددهی آن پس از مهاجرت وجود ندارد

دریافت تائیدیه از موسسات سرمایه گذاری بسیار مشکل و رقابتی است

این روش جزو سریع ترین و کم هزینه ترین روش های مهاجرت بزینسی به کانادا می باشد

 

اگر شرایط اقدام برای این برنامه را دارید لطفا با ما تماس بگیرید و یا فرم ارزیابی رایگان ما را تکمیل کنید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.

 

شرکت مهاجرتی ویکی ویزا کانادا با چندین سال تجربه موفق در برنامه های سرمایه گذاری، کارآفرینی و استارت آپ همراه شما در این برنامه خواهد بود.

 

تعداد بازدید 89