تحصیل در کانادا علاوه بر این که فرصت تحصیل در دانشگاه های برتر دنیا را به شما می دهد، مزایای دیگری را نیز به همراه دارد که در این قسمت به تعدادی از آنها اشاره می کنیم:

تحصیل در کانادا می تواند دروازه ورود به مسیر دریافت اقامت دائم کانادا برای شما باشد

می توانید تا ۲۰ ساعت در هفته همزمان با تحصیل کار کنید

دریافت اجازه کار Post Graduation Work Permit بعد از اتمام تحصیل برای مدت مشخص

به همراه آوردن همسر خود به کانادا و دریافت مجوز کار آزاد (Open Work Permit) برای او که اجازه می دهد برای هر کارفرمای کانادایی کار کند

به همراه آوردن فرزند خود به کانادا (زیر ۲۲ سال) تحصیل او در مدارس و دانشگاه های کانادا با همان شهریه ای که کانادایی ها پرداخت می کنند (به طور مثال مدارس دولتی رایگان است)

 

دروازه دریافت اقامت دائم کانادا

یکی از اهداف کانادا این است که دانشجویانی که تحصیلات خود را در کانادا به اتمام میرسانند بتوانند با کمک برنامه های مهاجرتی اقامت دائم کانادا را کسب کرده و در ساختن نسل های آینده این کشور سهیم باشند. در حال حاضر سه برنامه عمده وجود دارد که دانشجویان و فارغ التحصیلان موسسات کانادایی می توانند از آن ها برای کسب اقامت دائم استفاده کنند.

برنامه تجربه کانادایی یا Canadian Experience Class
این برنامه به افرادی که حداقل یک سال در داخل کانادا سابقه کار دارند و امتیاز کافی برای مهاجرت به روش اکسپرس انتری را نیز دارند اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. افرادی که بعد از فارغ التحصیلی با ویزای کار حداقل یک سال در کانادا کار کرده اند شرایط خوبی برای این برنامه خواهند داشت. برای مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر در این مورد، مطلب ما در مورد برنامه تجربه کانادایی را مطالعه کنید.
برنامه های استانی (غیر از کبک)
هر کدام از استان های کانادا برنامه های خاصی برای افرادی که در آن استان ها تحصیل کرده اند دارد تا بتوانند راحت اقامت دائم این کشور را اخذ کنند. در این خصوص اطلاعات جامعی در صفحه برنامه های استانی وبسایت ارائه داده ایم.
برنامه استان کبک
استان کبک امتیازات ویژه ای به افرادی که در این استان سابقه تحصیلات داشته اند می دهد که بتواند از طریق برنامه های استان اقامت دائم بگیرند. در صفحه برنامه استانی کبک می توانید اطلاعات جامعی در این خصوص به دست آورید.
تعداد بازدید 120