با داشتن ویزای ویزیتوری کانادا می توانید به عنوان توریست وارد کانادا شده و به مدت اعتبار ویزای صادر شده در این کشور باشید. البته دقت کنید که در هر بار ورود نمی توانید بیشتر از ۶ ماه داخل خاک کانادا بمانید و اگر قصد دارید این ۶ ماه را بدون خارج شدن از کانادا تمدید کنید می توانید درخواست رسمی خود را به اداره مهاجرت ارسال نموده تا بررسی نمایند.

ویزای صادر شده برای شما حداکثر به مدت اعتبار پاسپورت شما اعتبار خواهد داشت اما حداقل اعتبار آن به تشخیص اداره مهاجرت کانادا بستگی دارد. به عنوان مثال ممکن است برای شما ویزای یک ساله صادر شود در حالی که پاسپورت شما ۴ سال دیگر اعتبار دارد. همچنین تعداد دفعاتی که مجاز هستید با این ویزا وارد کانادا شوید در ویزای شما موقع صدور نوشته خواهد شد. می تواند ۱ بار ورود یا بدون محدودیت باشد.

با ویزای ویزیتوری حق چه فعالیت هایی را در داخل کانادا دارید؟

به طور کلی ویزای ویزیتوری با هدف بازدید شما از کانادا صادر شده است. شما به عنوان یک توریست وارد کانادا شده و می توانید از مناطق دیدنی این کشور بازدید کنید. همچنین می توانید در دوره های آموزشی کوتاه مدت کمتر از ۶ ماه شرکت کنید به شرط اینکه ویزای شما تا زمان پایان دوره اعتبار داشته باشد.

توجه کنید که ویزای ویزیتوری (که در ایران به ویزای مالتی ۵ ساله هم معروف است!) قابل تبدیل به هیچ نوع ویزای دیگری نیست. به طور مثال نمی توانید با ویزای ویزیتوری وارد کانادا شده و در کانادا درخواست تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی، کاری یا اقامت دائم دهید. برای اینکه هر کدام از این ویزاها را داشته باشید باید برای آن اقدام کنید که لازمه آن داشتن شرایط خاصی می باشد که این کار را می توانید از خارج از کانادا نیز انجام دهید. تنها نکته مثبتی که داشتن ویزای ویزتوری می تواند برای شما داشته باشید این است که به شما این امکان را می دهد که با اساتید یا کالج ها و دانشگاه های مختلف کانادا به طور حضوری هم صحبت کنیم که در بعضی موارد نقش مثبتی در گرفتن پذیرش تحصیلی می تواند داشته باشد. همچنین اگر یک بار با ویزای توریستی وارد کانادا شده و خارج شوید اداره مهاجرت کانادا اطمینان بیشتری نسبت به شما پیدا کرده و اگر در آینده درخواست ویزای تحصیلی دهید احتمال اینکه با درخواست ویزای شما به دلیل عدم اطمینان از بازگشت شما از کانادا مخالفت شود کمتر است.

همچنین با این ویزا می توانید در کانادا رانندگی کنید. البته یا باید دارای گواهینامه بین المللی باشید یا اینکه در امتحان رانندگی کانادا شرکت کنید.

با ویزای ویزیتوری حق چه فعالیت هایی را در داخل کانادا ندارید؟

در ادامه به مهمترین مواردی که شخص دارند ویزای ویزیتوری از آن محروم است اشاره خواهیم کرد.

با ویزای ویزیتوری نمی توانید در داخل کانادا کار کنید

 با ویزای ویزیتوری حق تحصیل داخل کانادا ندارید (مگر اینکه دوره تحصیلی زیر ۶ ماه باشد)

از مزایای بیمه رایگان کانادا بهره مند نیستید

تحصیل فرزند شما در کانادا رایگان نیست

 

تعداد بازدید 50