برای آنکه بتوانید در کانادا تحصیل کنید باید ابتدا مجوز تحصیل داشته باشید. فقط در مواقع خاصی نیاز به مجوز تحصیل ندارید که در این لینک به آن اشاره کرده ایم. برای آنکه بتوانید این مجوز تحصیل را دریافت کنید باید یک سری اقداماتی را انجام دهید. در این مطلب قصد داریم مراحل دریافت مجوز تحصیل و ویزای تحصیلی را توضیح دهیم.

دریافت پذیرش تحصیلی

اولین قدم برای تحصیل در کانادا، دریافت پذیرش تحصیلی از یکی از موسسات معتبر در کانادا است. هر موسسه، دانشگاه یا کالج روال مخصوص به خود را در اخذ پذیرش دارد. اما به طور عمومی باید در بخش اپلای برای تحصیل وبسایت موسسه یا دانشگاه مربوطه وارد شده و مدارک درخواستی را برای آنها ارسال کنید. بعضی دانشگاه برای بررسی مدارک شما اپلیکیشن فی دریافت می کنند و بعضی دانشگاه به طور رایگان این کار را انجام می دهند. در صورتی که مینیمم شرایط لازم را داشته و مدارک شما کامل باشد دانشگاه نامه پذیرش یا همان letter of acceptance را برای شما صادر می کند. اگر شرایط خاصی برای پذیرش شما لحاظ شده باشد در این نامه نوشته خواهد شد. حال با استفاده از این نامه پذیرش می توانید برای اخذ ویزای تحصیلی از اداره مهاجرت کانادا اقدام کنید.

مدارکی که عموما در مرحله پذیرش نیاز خواهید داشت:

ترجمه مدارک تحصیلی

نمره زبان آیلتس (آکادمیک) یا تافل

رزومه

انگیزه نامه یا Statement of Purpose (برای اطلاع از نحوه تهیه آن کلیک کنید)

اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی

بعد از اینکه نامه پذیرش تحصیلی خود را دریافت کردید می توانید درخواست خود برای ویزای تحصیلی را برای اداره مهاجرت کانادا ارسال کنید. ساده ترین روش آن اقدام از طریق وبسایت اداره مهاجرت و ثبت اطلاعات و مدارک مورد نیاز است. همزمان با ارسال مدارک برای اداره مهاجرت باید هزینه بررسی پرونده و همچنین بایومتریک (اگر نیاز دارید) به صورت آنلاین پرداخت شود. بعد از ارسال مدارک، اداره مهاجرت پرونده شما را بررسی کرده و نتیجه آن را به شما یا وکیل قانونی شما اطلاع خواهد داد.

مدارکی که عموما در مرحله ویزا نیاز خواهید داشت:

نامه پذیرش از دانشگاه، کالج یا موسسه

پاسپورت

عکس

مدرک ازدواج (در صورت متاهل بودن)

مدرک اثبات تمکن مالی

شناسنامه

فرم وکالت (در صورت داشتن وکیل رسمی و قانونی ارسال این فرم اجباری است)

تکمیل فرم های مربوطه

سایر مدارک (وابستگی به کشور مبدا، برنامه اسکان در کانادا و …)

 

مشاوران رسمی مهاجرت عضو ICCRC در شرکت ویکی ویزا کانادا با سال ها تجربه در این زمینه آمادگی دارد که پرونده های تحصیلی شما را بررسی و ارسال نماید.

جهت اطلاع از وضعیت خود برای ادامه تحصیل در کانادا فرم ارزیابی تحصیلی ویکی ویزا کانادا را تکمیل کنید.

تبدیل به ویزای اقامت دائم کانادا

یکی از اهداف کانادا این است که دانشجویانی که تحصیلات خود را در کانادا به اتمام میرسانند بتوانند با کمک برنامه های مهاجرتی اقامت دائم کانادا را کسب کرده و در ساختن نسل های آینده این کشور سهیم باشند. در حال حاضر سه برنامه عمده وجود دارد که دانشجویان و فارغ التحصیلان موسسات کانادایی می توانند از آن ها برای کسب اقامت دائم استفاده کنند.

  • برنامه تجربه کانادایی یا Canadian Experience Class

این برنامه به افرادی که حداقل یک سال در داخل کانادا سابقه کار دارند و امتیاز کافی برای مهاجرت به روش اکسپرس انتری را نیز دارند اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. افرادی که بعد از فارغ التحصیلی با ویزای کار حداقل یک سال در کانادا کار کرده اند شرایط خوبی برای این برنامه خواهند داشت.

  • برنامه های استانی (غیر از کبک)

هر کدام از استان های کانادا برنامه های خاصی برای افرادی که در آن استان ها تحصیل کرده اند دارد تا بتوانند راحت اقامت دائم این کشور را اخذ کنند.

  • برنامه استان کبک

استان کبک امتیازات ویژه ای به افرادی که در این استان سابقه تحصیلات داشته اند می دهد که بتواند از طریق برنامه های استان اقامت دائم بگیرند.

تعداد بازدید 141