لوگوی ویکی ویزا کانادا رنگی
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

برنامه های مهاجرتی استان آلبرتا

استان آلبرتا واقع در غرب کشور کانادا از استان هایی است که بالاترین نرخ رشد اقتصادی را در این کشور دارد. شهرهای کلگری و ادمونتون در این استان از شهرهای پر جمعیت کانادا می باشند و زیبایی های این استان در آمریکای شمالی زبانزد است به خصوص پارک های ملی آن مانند Banff و Jasper.

برنامه این استان برای جذب مهاجرت AINP نام دارد و شامل سه استریم زیر می باشد:

Alberta Opportunity Stream

Alberta Express Entry Stream

Alberta Self-Employed Farmer Stream

زیرمجموعه های نیروی کاری ماهر (Skilled Worker ) این برنامه استانی بیشتر برای متقاضیانی مناسب است که دارای ارتباط با آلبرتا هستند. این ارتباط می تواند شامل سابقه کار در آلبرتا، جاب آفر از یک کارفرما در آلبرتا، سابقه تحصیل در کانادا یا آلبرتا، خویشاوند درجه ۱ (والدین/فرزند/برادر یا خواهر) در این استان باشد. البته زمزمه هایی از انعطاف پذیری بیشتر این برنامه به گوش می رسد و حتی در سال ۲۰۱۹ چند مورد از متقاضیان بدون پیوند خاص با استان موفق به دریافت Notification of Interest  از این استان در پروفایل اکسپرس انتری خود شده اند و شانس دریافت اقامت دائم از طریق این برنامه را بدست آورده اند.

این برنامه برای متقاضیانی قابل استفاده است که در زمان اقدام دارای پیشنهاد شغلی تمام وقت نامحدود از یک کارفرما در آلبرتا داشته باشند و با Work Permit  معتبر در حال کار کردن در این استان باشند. این پیشنهاد شغلی بایستی یا دارای گواهی LMIA  مثبت بوده و یا از آن معافیت داشته باشد. زیرشاخه Alberta Opportunity Stream  یک برنامه سنتی بوده و پرونده بصورت کاغذی ارسال می شود.

یکی از گروه متقاضیانی که شرایط اقدام برای این زیرشاخه برنامه استانی آلبرتا را دارند افرادی هستند که در کانادا تحصیل کرده اند و دارای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP ) هستند. در این شرایط اگر موفق به دریافت جاب آفر از یک کارفرمای اهل آلبرتا بشوند حتی نیازی به گواهی LMIA  نخواهد بود.

برنامه اکسپرس انتری آلبرتا به تازگی شروع به کار کرده است. آنطور که استان اعلام کرده است به متقاضیانی روی خوش نشان می دهد که با امتیاز بالاتر از ۳۰۰ در داخل استخر متقاضیان اکسپرس انتری هستند و در یکی از مشاغل مورد نیاز بازار کار این استان دارای سابقه کار هستند. لازم به ذکر است که سابقه کار نباید در زمینه های شغلی غیر مجاز  اعلام شده توسط این استان باشند.

البته بایستی توجه شود که رسماً اعلام شده است که متقاضیانی دارای اولویت دریافت پیغام علاقه مندی از این استان هستند که یکی از حالت های زیر را داشته باشند:

در کانادا تحصیل کرده باشند 

دارای سابقه کار در آلبرتا باشند 

در آلبرتا فامیل درجه ۱ (والدین/فرزند/خواهر یا برادر) داشته باشند 

توجه مهم: این استان برای اولین بار از ماه جولای 2018 اقدام به دعوت از متقاضیان حاضر در پول اکسپرس انتری نموده است. نکته قابل توجه این است که تعداد زیادی این متقاضیان هیچ کدام از معیارهای اولویت دهنده ارتباط با استان را ندارند. بر اساس تجربه موفق در دریافت پیام علاقه مندی و نامینیشن از این استان، به متقاضیان توصیه می کنیم که اگر شرایط لازم برای وارد شدن به پول اکسپرس انتری را دارید در اولین فرصت ممکن نسبت به ساخت پروفایل اقدام نمایید تا بتوانید از فرصت های احتمالی استفاده کنید.

تنها برنامه تجاری که استان آلبرتا در حال حاضر ارائه می کند برنامه “کشاورزان خوداشتغال” است. متقاضیانی می توانند از طریق این برنامه اقدام کنند که در ایران سابقه مدیریت مزرعه و نیز میزان نقدینگی لازم جهت سرمایه گذاری در یک مزرعه در استان آلبرتا را داشته باشند.

حداقل شرایط مورد نیاز

مهارت مدیریت مزرعه

متقاضی باید بتواند نشان بدهد که سابقه و مهارت لازم در مدیریت مزرعه را دارد. برخی از مدارکی که می تواند این موضوع را ثابت کند:

مدارک مالی نشان دهنده فعالیت های حال حاضر مزرعه (در ایران)

مدارک مربوط به تحصیلات، دوره های آموزشی و نیز سابقه کار مرتبط

طرح جامع از فعالیت هدفگذاری شده مزرعه داری و کشاورزی در آلبرتا

مدارکی که نشان دهند یک موسسه مالی کانادایی تمایل دارد از فعالیت مزرعه داری شما حمایت مالی نماید

منابع مالی

متقاضیان باید این توانایی را داشته باشند تا حداقل ۵۰۰ هزار دلار کانادا را در یک بزینس تولیدی مزرعه داری و کشاورزی در آلبرتا سرمایه گذاری نمایند. به این منظور باید مدارکی ارائه شوند که حداقل دارایی با این رقم و یا امکان دسترسی به چنین رقمی از دیگر منابع (نظیر حمایت مالی موسسات کانادایی) را نشان دهند.

نکته مهم: رقم ۵۰۰ هزار دلار حداقل مقدار مورد نیاز است، اما ممکن است برای قبولی در این برنامه نیاز به سرمایه گذاری مبلغ بیشتری باشد. مقدار دقیق بستگی به زمینه فعالیت مورد نظر و جزئیات طرح احمالی بزینس دارد.

سرمایه گذاری تولیدی اصلی

متقاضیان باید برنامه ریزی خود برای راه اندازی و سرمایه گذاری در واحد تولیدی مزرعه داری و کشاورزی را در قالب یک بزینس پلن جامع ارائه بدهند. در این میان، طرح هایی انتخاب خواهند شد که بهترین فرصت ها در جهت رشد اهداف صنایع کشاورزی و تولید مواد غذایی آلبرتا ارائه بدهند.

فهرست مطالب
اشتراک گذاری صفحه:
0 0 رای ها
امتیازدهی به صفحه
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شیوا برادران
شیوا برادران
1399-04-08 9:45 ق.ظ

با سلام در خصوص شانس گرفتن دعوت نامه از آلبرتا میخواستم بدونم بودن فامیل وابسته چه میزان تاثیر داره ؟ و اینکه چه نسبت فامیلی باید داشته باشد که بتواند تاثیر گذار باشد ؟

sdlh
sdlh
1403-01-18 1:13 ب.ظ

با سابقه کار در استان البرتا چند المتیاز میگیریم
؟