بیش از ۸۰ روش برای مهاجرت به کانادا وجود دارد و شما به عنوان فردی که ابتدای راه مهاجرت هستید شاید از همه این روش ها اطلاع نداشته باشید. ممکن است در گروه های تلگرامی و وبسایت های مختلف اسم بعضی از این‌ روش ها‌ را شنیده باشید یا حتی با جزئیات آنها نیز تا حدی آشنا شده باشید. اما نکته مهم این است که آیا مطمئنید اطلاعات درستی را دریافت کرده اید؟

آیا اگر فردی در یک گروه تلگرامی به شما بگوید شرایط مهاجرت ندارید یا باید حتما نمره زبان آیلتس ۸‌ داشته باشید تا بتوانید مهاجرت کنید شما را متقاعد می کند که دیگر شانسی برای مهاجرت ندارید؟

روش های مهاجرتی به طور دائم در حال تغییر هستند و زمانی که تصمیم به مهاجرت می گیرید باید بدانید که بر اساس آخرین قوانین موجود با چه‌ برنامه هایی امکان مهاجرت دارید و چطور می توانید شانس خود را افزایش دهید. مهاجرت فرصتی نیست که همیشه مهیا باشید. ممکن است امروز شرایط یک‌‌ برنامه را داشته باشید و باید همین امروز اقدام کنید. ممکن است با توجه به قوانین فعلی نتوانید تا یک سال دیگر مهاجرت کنید اما یک سال دیگر با داشتن یک مدرک‌ فوق لیسانس یا افزایش نمره آیلتس و‌ یا حتی تحصیل در کانادا بتوانید واجد شرایط یکی از برنامه های مهاجرتی شوید. همه این موارد در گرو داشتن اطاعات کافی از همه برنامه های مهاجرتی و‌ تجربه کافی در انجام آنها است. هیچوقت مهاجرت خود به یک کشور جدید را بر اساس اما و اگرها شروع نکنید. مثال های زیادی داریم که اشخاص بهترین فرصت ها را برای مهاجرت داشته اند اما به دلیل نداشتن اطلاعات صحیح آن فرصت ها را از دست داده و بعد از چند سال دنبال کردن برنامه هایی که از ابتدا نیز برای آن واجد شرایط نبودند همان فرصت طلائی که از آن بی خبر بودند را نیز از دست دادند.

شما می توانید با مطالعه بخش های مختلف وبسایت ما با همه برنامه های مهاجرتی آشنا شوید اما هر برنامه دارای نکات خاصی هست که خیلی از این نکات بر اساس تجربه به دست آمده و قابل انتقال در یک نوشته نیست. بله افراد زیادی به تنهایی پروسه مهاجرت خود را شروع کرده و با موفقیت به پایان رسانده اند. این افراد همه منابع لازم را مطالعه کرده و زمان زیادی را صرف کرده اند که کار خود را با نهایت دقت انجام دهند. اگر شما هم بخواهید کار خود را به تنهایی انجام دهید لازم است مطالعه خیلی زیادی داشته باشید و یک موضوع را از چنیدن کانال رسمی پیگیری کنید تا ببینید بهترین کاری که در آن برنامه خاص می توانید انجام دهید چیست. اما اگر وقت کافی برای مطالعه همه این منابع ندارید و فکر می کنید شاید دقت لازم را هم در تهیه مدارک ندارید به عنوان هیچ عنوان ریسک نکنید.

اینجاست که راهنمایی یک شخص آشنا به همه روش های مهاجرتی می تواند مسیر را برای شما مشخص کرده و پرونده مهاجرتی خود را با کمترین ریسک ممکن شروع کنید.

ما در شرکت مهاجرتی ویکی ویزا کانادا که در کشور کانادا ثبت شده است و به طور قانونی در زمینه مهاجرت به کانادا فعالیت می کند با ارزیابی و مشاوره خصوصی پرونده تان می توانیم راه را برای شما مشخص کنیم تا با خیالی آسوده و در کمترین زمان پروسه مهاجرت یا تحصیل خود در کشور کانادا را شروع کنید.

مناسب ترین گزینه برای شما برای کسب اقامت دائم کانادا چیست؟

ارزیابی رایگان شرایط شما

بصورت کلی می توان مسیرهای مهاجرتی را بر اساس شرایط سنی متقاضی دسته بندی نمود. بدیهی است که ممکن است این دسته بندی دارای استثنائاتی باشد.

متقاضیان رده سنی زیر ۲۵ سال

معمولاً بهترین مسیر مهاجرتی برای متقاضیان این رده سنی تحصیل در کانادا می باشد. چنانچه صحبت از مقاطع تحصیلی زیر دیپلم باشد، متقاضی بایستی تحصیلات خود را به پایان برساند، وارد کالج یا دانشگاه شود و سپس شرایط لازم را بدست بیاورد تا برای اقامت دائم ثبت نام کند.

مهمترین نکات و مزایا:

از مزایای تحصیل در یکی از راه بالاترین سیستم های آموزشی دنیا بهره مند می شوند.

ورود سریعتری به جامعه کانادایی دارید و راحت تر خود را از لحاظ فرهنگی وفق می دهند.

یادگیری سریعتر و صحیح تر زبان انگلیسی یا فرانسوی در محیط های تحصیلی.

دریافت پذیرش و ویزا در این مقاطع بسیار راحت تر بوده و ریسک رد شدن کم است.

با وجود زمانبر بودن، مسیر رسیدن به اقامت دائم هموار و کاملاً دردسترس است.

حداقل یکی از والدین از ابتدا و دیگر والد نیز بعداً می توانند فرزندشان را همراهی کنند.

اگر پدر یا مادر همراه فرزند شرایط لازم را داشته باشند می توانند خود مشغول به تحصیل در کانادا شوند و این مزایای بسیار زیادی از جمله رایگان شدن تحصیل فرزند و امکان دریافت اجازه کار تمام وقت برای والد دیگر را دارد.

امکان وارد شدن سریعتر و بهینه تر به بازار کار به دلیل داشتن تحصیلات کانادایی

تا ۱ سال از طول دوره تحصیل می تواند در جهت زمان مورد نیاز برای سیتیزن شیپی لحاظ شود.

 

در موارد خاصی و با داشتن مدرک فوق لیسانس و یک سال سابقه کار در خارج از کانادا و همچنین نمره زبان CLB9 می توان با استفاده از روش اکسپرس انتری فدرال نیز برای اقامت دائم کانادا در این سن اقدام کرد.

 

متقاضیان رده سنی بین ۲۵ تا ۳۵ سال

در این رده سنی، متقاضیان همچنان شانس خوبی برای دریافت ویزای تحصیلی دارند. البته، متقاضیانی که در کشور خود توانسته اند تحصیلات دانشگاهی و سابقه کار مرتبط کسب کنند می توانند از طریق برنامه های اسکیلدورکر (اکسپرس انتری یا استانی) برای اقامت دائم اقدام کنند. اینکه کدامیک از برنامه های اسکیلدورکر را بتوان انتخاب نمود به عواملی نظیر سن دقیق، میزان و رشته سابقه کار، نمره زبان بستگی دارد.

مهمترین نکات و مزایا:

ورود به کانادا با اقامت دائم

فرصت های متعدد به دلیل پذیرش تعداد خیلی زیاد مهاجر در دسته اسکیلدورکر

عدم نیاز به سرمایه زیاد به دلیل امکان اقدام برای ورود سریع به بازار کار بر اساس سوابق قبلی.

زمان نسبتاً کوتاه پروسه مهاجرتی (معمولاً بین ۱ تا ۲ سال)

 

  متقاضیان رده سنی بین ۳۵ تا ۵۵

متقاضیانی در این رده سنی تحت شرایط خاص همچنان می توانند برای برنامه های اسکیلدورکر استانی اقدام کنند تا با اقامت دائم وارد کانادا شوند. همچنین، متقاضیانی که سابقه مدیریت کسب و کار و میزان سرمایه مناسبی داشته باشند می توانند از طریق برنامه های تجاری اقدام نمایند. برنامه های تجاری مهاجرت به کانادا انواع مختلفی دارند اما معمولاً نیازمند حداقل دارایی ۲۰۰ هزار دلار یا بیشتر هستند. بسته به سن دقیق، داشتن یا نداشتن مدرک زبان، داشتن یا نداشتن مدرک دانشگاهی، میزان سرمایه و نیز میزان هزینه ای که متقاضی مایل است پرداخت نماید می توان برنامه های بزینسی مختلفی را انتخاب نمود.

مهمترین نکات و مزایا:

انتقال سرمایه به یکی از امن ترین سیستم های اقتصادی دنیا

امکان استفاده از فرصت های بی شمار تجاری در کانادا

کسب اقامت برای خود و اعضای خانواده (با در نظر گرفتن محدودیت سنی فرزندان)

تضمین آینده فرزندان با وارد شدن به سیستم آموزشی کانادایی

در رده سنی بالا شانس گرفتن پذیرش و ویزای تحصیلی کمتر می شود مخصوصا برای افراد بالای ۴۰ سال.

 

متقاضیان بالای ۵۵ سال

برنامه های مهاجرتی نسبتاً محدودی در اختیار این رده سنی از متقاضیان قرار می گیرد. شاید بتوان تنها برنامه مستقیم مهاجرتی در این حالت را برنامه سرمایه گذاری کبک دانست که محدودیت خاصی بر روی سن، مدرک زبان و نیز تحصیلات قائل نمی شود و بیشترین تاکید را بر دیگر شروط مورد نظر خود قرار می دهد. شروطی نظیر اثبات دارایی، اکتساب قانونی آن، مدیریت کسب و کار و غیره.

 

چند نکته مهم دیگر که باید در نظر بگیرید:

محدودیت سنی برنامه های اسپانسرشیپ خانوادگی

محدودیت های سنی اقدام برای استادی پرمیت

نکات شرکت در کلاس تجربه کانادایی یا CEC

تعداد بازدید 316