لوگوی ویکی ویزا کانادا رنگی
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

برنامه های مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا

بریتیش کلومبیا غربی ترین استان کاناداست. مرزهای شمالی استان با آلاسکا و قلمروهای شمال غربی(Northwest)، از جنوب با واشینگتون، آیداهو و مونتانای آمریکا، از غرب با اقیانوس آرام و از شرق با استان آلبرتا مشترک است.

10 رشته کوه از از شرق به غرب این استان کشیده شده اند و جنگل های بارانی تا سواحل اقیانوس امتداد دارند. در میانه نیز چمن زارها، دره ها، ده ها هزار دریاچه، رودخانه ها و حتی کویری نیمه خشک وجود دارد. پارک های استانی و ملی بریتیش کلومبیا از گستره ی وسیعی از حیات وحش حفاظت می کنند. طبیعت این استان با داشتن ترکیبی از کوه ها، دریاچه ها و جنگل ها به طرز منحصر به فردی زیباست.

آب و هوای این استان نسبت به سایر قسمت های کانادا ملایم تر است. علت آن جریان های اقیانوس آرام شمالی می باشد. میانگین دمایی پرجمعیت ترین قسمت های استان 12 درجه سانتیگراد می باشد که از همه دیگر مناطق کانادا ملایم تر است.

جمعیت استان طبق آمار سال 2016 حدوداً برابر با 4 میلیون و 600 هزار نفر بوده است که پس از انتاریو و کبک، سومین استان پرجمعیت کانادا محسوب می شود. شهرهای بزرگ آن عبارتند از: ونکوور، ویکتوریا و کلونا. اصلی ترین منبع اقتصادی استان تولید خدمات است چرا که محل تلاقی دو راه آهن بین المللی بوده و 27 ترمینال اصلی دریایی کالا و مسافر در آن قرار گرفته است.

برنامه های زیرمجموعه این استان

تاکنون زیرمجموعه های این برنامه استانی برای متقاضیان ایرانی چندان جذاب نبوده اند. علت اصلی این موضوع این است که اکثر زیرشاخه های آن را تنها با داشتن تجربه کار، تحصیل و یا پیشنهاد شغلی (Job Offer) در این استان می توان اقدام نمود. در تمامی زیرشاخه های نیروی کاری ماهر (Skilled/Semi-Skilled Worker) برنامه استانی بریتیش کلومبیا داشتن پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمایی در استان اجباری است، به جز برنامه فارغ التحصیلان در مقاطع ارشد یا بالاتر. این دسته از متقاضیان می توانند مستقیماً و بدون نیاز به دریافت پیشنهاد شغلی برای دریافت نامینیشن استانی ثبت نام کنند.

برنامه Skilled Worker / نیروی ماهر

برنامه International Graduate / فارغ التحصیل های خارجی در مقاطع بالاتر از دیپلم

برنامه Healthcare Professional / متخصصین حوزه سلامتی

برنامه International Post-Graduate / فارغ التحصیل های خارجی در مقاطع ارشد و بالاتر

برنامه Masters Graduate Stream

برنامه Masters Graduate استان انتاریو مخصوص افرادی هست که داخل استان انتاریو تحصیلات فوق لیسانس داشته اند. این برنامه خارج از سیستم اکسپرس انتری و به صورت کاغذی خواهد بود. البته منظور از کاغذی بخش فدرال آن است و بخش استانی آن به صورت آنلاین می باشد. توضیحات مربوط به این برنامه را با کلیک بر روی نام برنامه می توانید مطالعه کنید.

برنامه PhD Graduate Stream

برنامه PhD Graduate استان انتاریو مخصوص افرادی هست که داخل استان انتاریو تحصیلات دکترا را به اتمام رسانده اند. این برنامه خارج از سیستم اکسپرس انتری و به صورت کاغذی خواهد بود. البته منظور از کاغذی بخش فدرال آن است و بخش استانی آن به صورت آنلاین می باشد. توضیحات مربوط به این برنامه را با کلیک بر روی نام برنامه می توانید مطالعه کنید.

برنامه Employer Job Offer: International Student Stream

برنامه Employer Job Offer: Foreign Worker Stream

برنامه Employer Job Offer: In-Demand Skills Stream

برنامه Corporate stream

برنامه Entrepreneur stream

فهرست مطالب
اشتراک گذاری صفحه:
0 0 رای ها
امتیازدهی به صفحه
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها