لوگوی ویکی ویزا کانادا رنگی
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مهاجرت به استان انتاریو

استان انتاریو به عنوان پر جمعیت‌ترین استان در کانادا و مهم‌ترین مرکز سیاسی و اقتصادی این کشور، متنوع‌ترین برنامه‌های مهاجرتی را دارد. در این بخش به معرفی برنامه‌های مختلف این استان خواهیم پرداخت که شامل 8 برنامه مختلف می‌باشد. برای اطلاع از جزئیات هر برنامه بر روی آن کلیک کنید تا توضیحات مربوط به نحوه اقدام و همچنین امتیازهای دعوت شده برای آن برنامه را مشاهده کنید.

برنامه Human Capital Priorities Stream

برنامه Human Capital Priorities یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های مهاجرت به استان انتاریو است و افرادی که داخل Pool اکسپرس انتری هستند و امتیاز بالایی دارند (و یا در مشاغل مد نظر این استان اما با امتیاز پایین‌تر هستند) می‌توانند از این برنامه استفاده کرده و نامینیشن استانی دریافت کنند.

برنامه فرانسوی زبان‌های استان انتاریو

برنامه French-Speaking Skilled Worker مخصوص کسانی است که تسلط خوبی به زبان فرانسوی دارند و باید حداقل نمره CLB7 را در یکی از آزمون‌های فرانسوی مورد قبول اداره مهاجرت کانادا داشته باشند. این برنامه نیز فرصت بسیار مناسبی برای افرادی است که با امتیازهای زیر 400 در پول اکسپرس انتری هستند و می‌توانند از این طریق نامینیشن استانی اکسپرس اینتری را دریافت کنند.

برنامه Skilled Trades

برنامه Skilled Trades این استان برای افرادی مناسب است که سوابق شغلی در بعضی ناک‌های Trades و در داخل استان انتاریو دارند. این برنامه نیز زیر مجموعه برنامه اکسپرس اینتری کانادا است و یکی از شرط‌های استفاده از این برنامه، ورود به پول اکسپرس انتری است.

برنامه Masters Graduate

برنامه Masters Graduate یا برنامه فارغ‌التحصیلان بین‌المللی مقطع کارشناسی ارشد استان انتاریو مخصوص افرادی هست که داخل استان انتاریو تحصیلات فوق لیسانس دارند. این برنامه خارج از سیستم اکسپرس انتری است و برای خود یک پول جداگانه و امتیازبندی خاص خود را دارد که متقاضیان در آن پول به رقابت می‌پردازند. در حال حاضر این برنامه یکی از بهترین برنامه‌های دریافت اقامت دائم کانادا برای فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد داخل استان انتاریو کانادا است.

برنامه PhD Graduate

برنامه PhD Graduate استان انتاریو برای اشخاصی مناسب است که داخل این استان تحصیلات خود در مقطع دکترا را به اتمام رسانده‌اند یا حداقل 2 سال از تحصیلات خود در این مقطع را گذرانده‌اند. این برنامه نیز خارج از سیستم اکسپرس اینتری است.

برنامه Employer Job Offer: International Student Stream

برنامه Employer Job Offer: International Student Stream یکی دیگر از برنامه‌های مهاجرت به استان انتاریو است و مناسب گروهی از افراد است که در داخل کانادا (و نه الزاما استان انتاریو) تحصیل کرده و در حال حاضر یک جاب آفر (بدون نیاز به LMIA) در مشاغلی با TEER سطح 0 یا 1 یا 2 یا 3 دارند. این افراد می توانند برای گرفتن نامینیشن استانی و اقامت دائم کانادا اقدام نمایند. نحوه اقدام برای این برنامه در مرحله استانی به صورت آنلاین و در صورت گرفتن نامینیشن در مرحله فدرال به صورت کاغذی می باشد.

برنامه Employer Job Offer: Foreign Worker Stream

برنامه Employer Job Offer: Foreign Worker Stream استان انتاریو مناسب گروهی از افراد است که در حال حاضر یک جاب آفر (بدون نیاز به داشتن LMIA) در مشاغلی با TEER سطح 0 یا 1 یا 2 یا 3 در داخل استان انتاریو دارند. این افراد با داشتن شرایطی که به طور کامل توضیح داده‌ایم می‌توانند جهت دریافت نامینیشن استان انتاریو و اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

برنامه Employer Job Offer: In-Demand Skills Stream

برنامه Employer Job Offer: In-Demand Skills Stream استان انتاریو مناسب افرادی است که یک جاب آفر در مشاغل مورد نیاز این استان دارند. تمام مشاغل این برنامه در TEERهای 4 و 5 هستند. این افراد در صورتی که همه شرایط این برنامه را داشته باشند، شانس دریافت دعوت‌نامه استانی و سپس نامینیشن از این استان را دارند.

این برنامه در حال حاضر متوقف شده است.

این برنامه در حال حاضر متوقف شده است.

مدت زمان بررسی برنامه‌های استان انتاریو

در جدول زیر برنامه‌های مهاجرتی (اقامت دائم) استان انتاریو به همراه مدت زمانی که هر پرونده در مرحله استانی بررسی می‌شود را آورده‌ایم.

نام برنامه و استانمدت زمان بررسی پروندهتاریخ آخرین آپدیت
برنامه فرانسوی زبان های استان انتاریو (اکسپرس اینتری)90 تا 120 روزماه ژانویه 2024
برنامه Human Capital Priorities استان انتاریو (اکسپرس اینتری)60 تا 90 روزماه ژانویه 2024
برنامه Skilled Trades استان انتاریو (اکسپرس اینتری)120 تا 150 روزماه ژانویه 2024
برنامه فارغ‌التحصیلان بین‌المللی مقطع کارشناسی ارشد انتاریو
30 تا 60 روزماه ژانویه 2024
برنامه فارغ‌التحصیلان بین‌المللی مقطع دکترای انتاریو30 تا 60 روزماه ژانویه 2024
برنامه کارگران ماهر با پیشنهاد شغلی انتاریو120 تا 150 روزماه ژانویه 2024
برنامه فارغ‌التحصیلان بین‌المللی انتاریو90 تا 120 روزماه ژانویه 2024
برنامه کارگران ماهر با پیشنهاد شغلی (برنامه In-Demand) انتاریو120 تا 150 روزماه ژانویه 2024
برنامه کارآفرینی استان انتاریوبررسی اولیه در کمتر از 30 روزماه ژانویه 2024
فهرست مطالب
اشتراک گذاری صفحه:
0 0 رای ها
امتیازدهی به صفحه
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شهین
شهین
1399-10-23 7:08 ق.ظ

میخواستم بدونم با سابقه کار پرستاری میتونم در برنامه انتاریو شانس داشته باشم ؟