لوگوی ویکی ویزا کانادا رنگی
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

برنامه های مهاجرتی استان کبک

 برنامه نیروی متخصص کبک (ARRIMA) 

برنامه جدید اسکیلدورکر کبک برای جذب مهاجر از ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۸ رسماً شروع به کار کرد.

این سیستم مشابه سیستم اکسپرس انتری فدرال عمل خواهد کرد که افراد ابتدا باید به صورت رایگان با ایجاد پروفایل وارد Pool متقاضیان شوند و سپس سازمان مهاجرت کبک بسته به صلاحدید خود از امتیازات بالاتر و افرادی با شرایط مناسبتر دعوت به ثبت نام می کند.

در هر زمانی می توان پروفایل اولیه (Declaration of Interest) را ساخت.

هنوز مشخص نیست چه امتیازاتی شانس پذیرش خواهند داشت. در حال حاضر همه افرادی که حداقل امتیاز لازم را دارند میتوانند وارد Pool شوند و پس از آن در دوره های زمانی که هنوز جزئیات آن مشخص نیست دعوت نامه استانی ارسال خواهد شد.

دریافت دعوت نامه استانی به این معناست که باید در مدت زمان حداکثر ۹۰ روز مدارک برای استان ارسال شود تا مورد بررسی قرار گیرد. در صورت دریافت تائیدیه از سازمان مهاجرت کبک، در مرحله بعد باید مدارک توسط سازمان مهاجرت فدرال نیز مورد بررسی قرار گیرد که در صورت مثبت بودن نتیجه، ویزای مهاجرتی (اقامت دائم) صادر خواهد شد.

بایستی دقت شود که صرف داشتن حداقل شرایط ورود به Pool به معنای قطعی بودن دریافت دعوت نامه استانی نیست. این برنامه رقابتی بوده و فقط افرادی که بالاترین امتیاز و مناسبترین شرایط جهت استقرار و وارد شدن به بازار کار استان کبک را دارند دعوت نامه دریافت خواهند کرد.

چه افرادی میتوانند پروفایل ایجاد کنند؟

برای اینکه مجوز ورود به بانک متقاضیان کبک را داشته باشید باید سن شما حداقل ۱۸ سال بوده و اگر مجردید حداقل ۵۰ و در حالت متاهلی حداقل ۵۹ امتیاز کسب کرده باشید. برای دیدن جدول امتیاز بندی اینجا کلیک کنید.

چه عواملی در امتیاز موثر هستند؟

علاوه بر فاکتورهای عمومی نظیر سن، سطح زبان فرانسوی، تحصیلات، رشته، سابقه کار و غیره، تعداد خاصی از دعوت نامه ها به افرادی با شرایط خاص نظیر افرادی که دارای جاب آفر تائید شده در استان کبک هستند ارسال خواهد شد.

مراحل ایجاد پروفایل در ARRIMA

مرحله اول: ایجاد پروفایل اولیه و ورود به استخر متقاضیان

مرحله دوم: دریافت دعوت نامه استانی و سابمیت مدارک

مرحله سوم: دریافت تاییدیه استانی

مرحله چهارم: سابمیت مدارک به فدرال

فهرست مطالب
اشتراک گذاری صفحه:
0 0 رای ها
امتیازدهی به صفحه
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها