کشور کانادا برنامه های متنوعی برای جذب مهاجر به صورت دائم و موقت دارد. در این قسمت قصد داریم شما را با برنامه های استانی کشور کانادا جهت جذب مهاجر با اقامت دائم آشنا کنیم. به طور کلی برنامه های مهاجرتی کانادا که منجر به اخذ اقامت دائم این کشور می شود به دو نوع فدرال و استانی تقسیم می شوند.

برنامه های مهاجرتی فدرال به گونه ای هستند که مستقیما توسط اداره مهاجرت کانادا بررسی می شوند و شامل برنامه های مختلفی می باشد که از مهمترین آنها برنامه اکسپرس انتری (FSW و CEC و FST)، خوداشتغالی فدرال، اسپانسرشیپ اقوام و استارتاپ ویزا می باشد.

به موازات برنامه های فدرال، اداره مهاجرت کانادا به همه استان های این کشور این اجازه را داده است که از طریق برنامه های استانی به افرادی که شرایط لازم را دارند نامینیشن استانی اهدا کند و در مرحله بعد پرونده این افراد توسط فدرال نیز بررسی خواهد شد. هر استان با توجه به نیازهای خود شرایطی را مشخص کرده است که افرادی که آن شرایط را دارا باشند شانس بیشتری برای پذیرش از طریق آن استان خواهند داشت. معمولا شرایطی که باعث افزایش شانس برای هر استان می شوند داشتن ارتباط با آن استان است. این ارتباط می تواند داشتن سابقه کار یا جاب آفر، سابقه تحصیلی یا داشتن اقوام نزدیک در داخل آن استان می باشد. در کنار این فاکتورها، مواردی مانند سن، میزان تحصیلات، سابقه کار، نمره زبان و … نیز همیشه تاثیر گذار هستند.

اگر قصد دارید شرایط خود را برای هر استان بسنجید اول از همه باید ببینید مینیمم شرایط لازم برای آن استان را دارید را یا خیر. مثلا ممکن است استان انتاریو ۶ برنامه مختلف داشته باشد که باید ابتدا ببینید مینیمم شرایط کدام یک از این ۶ برنامه را دارید. برای هر برنامه که مینیمم لازم را داشتید حال باید شانس خود را با توجه به امتیازتان بسنجید.

در این مطلب قصد داریم برنامه های استانی کانادا برای جذب مهاجر از طریق برنامه های مختلف را به شما معرفی کنید تا با مقایسه این برنامه ها شرایط خود را برای هر یک از آنها بسنجید.

لیست این استان ها را در زیر می بینید که با کلیک بر روی هر استان می توانید برنامه های مربوط به آن استان را مشاهده کنید:

استان سسکچوان

استان انتاریو

استان کبک

استان نوااسکوشیا

استان بریتیش کلمبیا

استان آلبرتا

استان منیتوبا

استان نیوبرانزویک

استان پرینس ادوارد

استان نیوفاندلند و لابرادور

تعداد بازدید 155