مزایای تحصیل در کانادا

مزایای تحصیل در کانادا باعث شده که هر سال تعداد زیادی از افراد برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت کنند. تحصیل در کانادا علاوه بر این که فرصت تحصیل در دانشگاه‌های برتر دنیا را به شما می‌دهد، مزایای دیگری را نیز به همراه دارد. در این مقاله به تعدادی از آنها اشاره می‌کنیم. مزایایی مانند داشتن اجازه کار همزمان با تحصیل، دریافت اجازه کار چند ساله بعد از اتمام تحصیل، افزایش قابل توجه احتمال دریافت ویزای اقامت دائم بعد از اتمام تحصیل و سایر مواردی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

مزایای تحصیل در کانادا برای ایرانی‌ها

ایرانی‌های زیادی هر ساله برای ادامه تحصیل وارد کانادا می‌شوند. یکی از مهم‌ترین دلایل علاقه ایرانی‌ها برای تحصیل در در این کشور استفاده از مزایای قابل توجه تحصیل در کانادا است.

اجازه کار همزمان با تحصیل در کانادا

با دریافت اجازه تحصیل می‌توانید تا 20 ساعت در هفته همزمان با تحصیل کار کنید و منبع درآمد مناسبی برای شما خواهد بود تا بخشی از هزینه‌های زندگی و تحصیل در کانادا را جبران کنید.

اجازه کار چند ساله بعد از اتمام تحصیل

یکی دیگر از مزایای تحصیل در کانادا دریافت اجازه کار Post Graduation Work Permit بعد از اتمام تحصیل برای مدت مشخص است که حداکثر مدت آن 3 سال است.

اجازه کار تمام وقت برای همسر دانشجو

از دیگر مزایای تحصیل در کانادا به همراه آوردن همسر خود به کانادا و دریافت مجوز کار آزاد (Open Work Permit) برای او است که اجازه می‌دهد برای هر کارفرمای کانادایی کار کند.

امکان تحصیل رایگان فرزند در مدارس دولتی کانادا

به همراه آوردن فرزند خود به کانادا و تحصیل او در مدارس کانادا به صورت رایگان یکی از مزایای قابل توجه تحصیل در کانادا است.

دریافت امتیاز قابل توجه برای پرونده اقامت دائم کانادا

تحصیل در کانادا می تواند دروازه ورود به مسیر دریافت اقامت دائم کانادا برای شما باشد. یکی از اهداف کانادا این است که دانشجویانی که تحصیلات خود را در کانادا به اتمام می‌رسانند بتوانند با کمک برنامه‌های مهاجرتی اقامت دائم کانادا را کسب کرده و در ساختن نسل‌های آینده این کشور سهیم باشند. در حال حاضر سه برنامه عمده وجود دارد که دانشجویان و فارغ التحصیلان موسسات کانادایی می‌توانند از آن‌ها برای کسب اقامت دائم استفاده کنند.

برنامه تجربه کانادایی یا CEC

این برنامه به افرادی که حداقل یک سال در داخل کانادا سابقه کار دارند امتیاز ویژه‌ای می‌دهد. با این امتیاز ویژه می‌توانند از طریق برنامه اکسپرس انتری اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. افرادی که بعد از فارغ التحصیلی با ویزای کار حداقل یک سال در کانادا کار کرده اند شرایط خوبی برای این برنامه خواهند داشت. برای مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر در این مورد، مطلب ما در مورد برنامه تجربه کانادایی را مطالعه کنید.

برنامه‌های استانی کانادا

هر کدام از استان های کانادا برنامه های خاصی برای افرادی که در آن استان ها تحصیل کرده اند دارد تا بتوانند راحت اقامت دائم این کشور را اخذ کنند. در این خصوص اطلاعات جامعی در صفحه برنامه‌های استانی وبسایت ارائه داده ایم.

استان کبک امتیازات ویژه ای به افرادی که در این استان سابقه تحصیلات داشته اند می دهد که بتواند از طریق برنامه های استان اقامت دائم بگیرند. در صفحه برنامه استانی کبک می توانید اطلاعات جامعی در این خصوص به دست آورید.

این برنامه به افرادی که حداقل یک سال در داخل کانادا سابقه کار دارند و امتیاز کافی برای مهاجرت به روش اکسپرس انتری را نیز دارند اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. افرادی که بعد از فارغ التحصیلی با ویزای کار حداقل یک سال در کانادا کار کرده اند شرایط خوبی برای این برنامه خواهند داشت. برای مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر در این مورد، مطلب ما در مورد برنامه تجربه کانادایی را مطالعه کنید.

هر کدام از استان‌های کانادا برنامه‌های خاصی برای افرادی که در آن استان‌ها تحصیل کرده‌اند دارد تا بتوانند راحت‌تر اقامت دائم این کشور را اخذ کنند. در این خصوص اطلاعات جامعی در صفحه برنامه های استانی وبسایت ارائه داده‌ایم.

استان کبک امتیازات ویژه‌ای به افرادی که در این استان سابقه تحصیلات داشته‌اند می‌دهد. به صورت که کمک کند تا بتوانند از طریق برنامه‌های این استان اقامت دائم بگیرند. در صفحه برنامه استانی کبک می‌توانید اطلاعات جامعی در این خصوص به دست آورید.