تحصیل بدون ویزای تحصیلی

به طور معمول اگر قصد تحصیل در کانادا در هر مقطعی را دارید باید ابتدا اجازه تحصیل در این کشور را داشته باشید. صرفا حضور فیزیکی شما در کانادا اجازه تحصیل را به شما نمی دهد. اما شرایط خاصی وجود دارد که یک فرد می تواند بدون داشتن ویزای تحصیلی در کانادا تحصیل کند. در ادامه به بررسی این حالت ها خواهیم پرداخت.

فرم ارزیابی تحصیلی

تحصیل کوتاه مدت در کانادا

اگر دوره ای که قصد دارید در آن تحصیل کنید 6 ماه یا کمتر است می توانید بدون ویزای تحصیلی در آن دوره ثبت نام کنید. به طور مثال اگر با ویزای توریستی وارد کانادا شده اید و ویزای توریستی شما حداقل 6 ماه اعتبار دارد می توانید در برنامه های تحصیلی که زیر 6 ماه هستند ثبت نام کنید. توجه کنید که مدت تحصیل نباید به هیچ عنوان بیشتر از 6 ماه باشد و اگر نتوانید آن را در 6 ماه تمام کنید به هیچ عنوان ویزای شما برای ادامه دادن دوره تمدید نخواهد شد. همچنین اگر بدون ویزای تحصیلی در این دوره های کوتاه مدت ثبت نام کنید اجازه کار همزمان با تحصیل را نخواهید داشت. قبل از اینکه در این دوره ها ثبت نام کنید مطمئن شوید که دوره مورد نظر شما شرایط لازم برای تحصیل بدون ویزای تحصیلی را دارد.

تحصیل کودکان در کانادا

فرزندان افرادی که در کانادا ساکن هستن نیازی به داشتن ویزای تحصیلی برای تحصیل در مقاطع پیش دبستانی، دبستان، راهنمایی و دبیرستان ندارند. توجه کنید که والدین کودک باید حتما ویزای کار یا تحصیل داشته یا اینکه شهروند یا مقیم کانادا باشند. فرزندان افرادی که با ویزای توریستی وارد کانادا شده اند نمی توانند بدون ویزای تحصیلی در این کشور تحصیل کنند.