دریافت پذیرش تحصیلی

اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید، اولین قدم در این راه دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه، کالج یا مدرسه است. بعد از آنکه توانستید از موسسه مورد نظر خود که میتواند دانشگاه یا کالج یا مدرسه باشد نامه پذیرش را دریافت کنید، باید برای استادی پرمیت یا مجوز تحصیل (Study Permit) اقدام کنید.

نکات زیادی پیرامون دریافت پذیرش تحصیلی وجود دارد و هدف ما این است که نکات مهم و مراحل آن را در این مطلب توضیح دهیم.

 

چه زمانی برای دریافت پذیرش تحصیلی اقدام کنیم

مهمترین نکته در دریافت پذیرش تحصیلی این است که زمان مناسب اپلای کردن را بدانید. این زمان در واقع بستگی به تاریخ شروع ترم دارد. اگه قصد شروع تحصیل در ترم سپتامبر را دارید معمولا از اواخر پاییز تا اوسط بهار فرصت اپلای کردن وجود دارد. اما این بازه زمانی همیشه برای همه برنامه ها و موسسات یکسان نیست. بنابراین توصیه می کنیم مدارک خود را از اواخر پاییز آماده داشته باشید. اگر مدارک شما به طور مثال در ابتدای بهار آماده بود باز هم برنامه هایی برای اقدام وجود دارد اما قطعا گزینه های شما محدود تر شده اند.

اگر قصد اقدام برای ترم ژانویه را دارید بهتر است که از اوایل بهار به فکر اپلای کردن باشید و معمولا تا اواسط تابستان برای بعضی موسسات هنوز فرصت اپلای کردن وجود دارد. به طور کلی موسسات با رنکینگ بالاتر معمولا ددلاین های زودتری دارند و باید سریعتر برای آنها اقدام کنید. بنابراین سعی کنید که با برنامه ریزی درست ددلاین ها را از دست ندهید.

 

روند دریافت پذیرش از مدارس به چه صورت است

توضیح مراحل

 

برای کالج اقدام کنیم یا دانشگاه

مزایا و معایب (شانس ویزا، هزینه، داشتن DLI و استان)

 

چه مدارکی برای دریافت پذیرش نیاز است

لیست مدارک اصلی و جانبی

 

هزینه اپلیکیشن فی

توضیح

 

پذیرش با فاند یا یدون فاند

توضیح

 

چه زمانی هزینه ترم کالج یا دانشگاه باید پرداخت شود

توضیح

 

بعد از دریافت پذیرش چه اتفاقی می افتد

توضیح

 

در حال ارسال
نظرات کاربر
5 (8 آرا)