انتخابات چه تاثیری بر مهاجرت کانادا خواهد گذاشت؟

یکی از موضوعات مهمی که در مورد مهاجرت کانادا مطرح است، مساله انتخابات در ماه اکتبر ۲۰۱۹ و بحث های پیرامون تاثیرات تغییر احتمالی دولت از حزب لیبرال به حزب محافظه کار است. عده ای می گویند با روی کار آمدن دولت محافظه کار، مهاجرت کانادا بسته می شود و از سوی دیگر به گوش می رسد که تاریخ انقضای اکسپرس انتری را نیز اعلام کرده اند!

اما حقیقت چیست؟ اکثر گمانه زنی ها در مورد این تاثیرات صرفاً شایعاتی بی اساس هستند و نه قرار است کانادا در را به روی مهاجران ببندد و نه تاریخ انقضایی برای اکسپرس انتری یا برنامه استارت آپ ویزا در نظر گرفته شده است.

طبق مطلب منتشر شده در وبسایت رسمی حزب محافظه کار کانادا به رهبری Andrew Scheer، در صورت روی کار آمدن، این دولت تلاش خواهد کرد تا:

ورود غیر قانونی پناهندگان از مرزهای کشور را خاتمه دهد،
راه های گریزی که برای پناهندگان در سیستم فعلی وجود دارد را ببندد،
از مهاجرت اقتصادی حفاظت نموده و تاکید بیشتری بر آن قرار بدهد،
میزان مهاجرت را با نیاز واقعی کشور هماهنگ کند،
پشتیبان خانواده ها باشد تا همسران و فرزندان بتوانند به یکدیگر بپیوندند،
اطمینان حاصل کند که سیستم به مردمی که واقعاً تحت ظلم و ستم هستند اولویت می دهد،
آموزش زبان را بهبود بدهد،
مدارک تحصیلی و حرفه ای خارجی را در کانادا راحت تر و سریعتر به رسمیت شناخته شود،
بازماندگان نسل کشی سریعتر به خویشاوندانشان بپیوندند،
دفتر آزادی مذهبی را مجدداً دایر کند تا از ارزش ها و شان همه ی انسان ها حفاظت کند،
اسپانسرشیپ خصوصی پناهندگان را ترویج کند.

آنطور که از این گفته ها بر می آید، بیشترین تاکید حذب محافظه کار بر برخورد با سیستم معیوب پناهندگی می باشد که روند کنونی را که تعداد زیادی از پرونده های دروغین صرفاً با زیر پای گذاشتن حق دیگر متقاضیان و با سوء استفاده از کاستی های سیستم مهاجرتی کانادا اقدام به اسکان در این کشور می نمایند متوقف کند. البته اشاره ضمنی به تعدیل تعداد مهاجرین جذب شده نیز شده است که نمی توان تاثیر قطعی آن را پیش بینی نمود. آنطور که مشخص است، راه قانونی برای مهاجرت اقتصادی (برنامه های economic نظیر اکسپرس انتری و business نظیر کارآفرینی و استارت آپ) بیش از قبل مورد تاکید قرار خواهد گرفت و این می تواند خبر خوبی برای متقاضیان ایرانی باشد که خواهان “مهاجرت قانونی” به کانادا هستند.

توصیه ما به متقاضیان مهاجرت به کانادا این است که به دور از این شایعه ها به دنبال ارتقای شرایط خود باشند (نمره زبان، مدرک تحصیلی و …) تا بتوانند به راحتی در هر سیستم مهاجرتی حرفی برای گفتن داشته باشند و شانس خود را برای اخذ اقامت دائم کانادا افزایش دهند.

برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی ویکی ویزا کانادا (eCanada سابق) دنبال نمائید.

امیر پوراسماعیل (وکیل رسمی مهاجرت با شماره عضویت R530641)

www.t.me/wikivisacanada

www.instagram.com/wikivisacanada

www.twitter.com/wikivisacanada

www.facebook.com/wikivisacanada

امیر پوراسماعیل جانباز فومنی (RCIC) هستم. وکیل رسمی مهاجرت به کانادا و عضو Immigration Consultants of Canada Regulatory Council با شماره عضویت 530641 آماده قبول وکالت پرونده های اقامت دائم و ویزای دانشجویی و توریستی شما می باشم.

تعداد بازدید 70

نوشته های مرتبط

۲۹

مهر
مطالب اختصاصی ویکی ویزا کانادا

انتخابات امروز کانادا و آینده برنامه های مهاجرتی

امروز ۲۱ اکتبر انتخابات سراسری در کانادا در حال انجام بوده و رقابت اصلی بین Liberalها به رهبری Justin Trudeau و Conservativeها به رهبری Andrew Scheer هست. طبق نظرسنجی های انجام شده در این انتخابات هیچکدام از این دو حزب اصلی نمی توانند اکثریت قاطع آراء را به دست بیاورند و باید با احزاب کوچکتر ائتلاف کنند […]

۰۴

مهر
اخبار, سسکچوان, مهاجرت به کانادا

دراو شماره ۱۷ برنامه اکسپرس انتری سسکچوان

مینیمم امتیاز دعوت شده: ۷۰ تعداد دعوت نامه: ۴۰۴ تاریخ دراو: ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۹ توجه کنید که در این دراو تعداد ۹۹ ناک دعوت نامه گرفتند که لیست این ناک ها را در فایل زیر موجود است. لطفا این فایل PDF را دانلود کنید. لیست مشاغل دعوت شده در این دراو   برنامه استانی سسکچوان دارای پیچیدگی[…]