لوگوی ویکی ویزا کانادا رنگی
Search
Close this search box.

فدرال اسکیل ورکر کانادا

فدرال اسکیل ورکر کانادا

برنامه نیروی متخصص فدرال (Federal Skilled Worker) یا همان فدرال اسکیلد ورکر در بین ایرانی‌ها به برنامه اسکیل ورکر کانادا معروف است. این برنامه با هدف جذب نیروهای متخصص از طریق برنامه اکسپرس اینتری کانادا مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای ورود به پول رقابت برنامه اکسپرس اینتری، متقاضی باید واجد شرایط یکی از سه برنامه‌های اصلی باشد که برنامه اسکیل ورکر کانادا یکی از آن سه برنامه است.

اسکیل ورکر چیست

اسکیل ورکر کانادا یک برنامه برای سنجش قابلیت‌های افرادی هست که قصد مهاجرت به کانادا را دارند و بر اساس سیستم امتیازبندی مخصوصی که دارد افرادی که حداقل امتیاز را داشته باشند واجد شرایط این برنامه می‌شوند. البته واجد شرایط این برنامه بودن به معنی دریافت دعوت نامه یا اقامت دائم کانادا نیست. در واقع واجد شرایط بودن برای اسکیل ورکر قدم اول برای اقدام در بعضی برنامه‌های مهاجرت به کانادا است. بعضی از دیگر برنامه‌ها نیز هیچ ارتباطی به برنامه اسکیل ورکر ندارند و نیازی نیست که متقاضی شرایط اولیه اسیکل ورکر را داشته باشد.

شرایط برنامه فدرال اسکیل ورکر کانادا

برای اینکه واجد شرایط برنامه اسکیل ورکر کانادا شوید باید چند شرط زیرا را به طور همزمان داشته باشید.

  • حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز را در 6 فاکتور برنامه فدرال اسکیل ورکر داشته باشید
  • داشتن حداقل سطح CLB7 در یکی از زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی در هر چهار مهارت
  • حداقل یک سال سابقه کار پیوسته در یکی از TEERهای 0 تا 3 در 10 سال گذشته
  • داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم و همچنین داشتن ارزیابی مدرک تحصیلی (در صورتی که بالاترین مدرک تحصیلی متقاضی خارج از کانادا اخذ شده و بالای دیپلم باشد)

در واقع در این برنامه افرادی که شرایط بالا را داشته باشند مجاز به ثبت نام آنلاین در برنامه اکسپرس اینتری کانادا هستند. این افراد بر اساس امتیازی که در سیستم اکسپرس اینتری از ۱۲۰۰ به دست می‌آورند در لیست انتظار برای گرفتن دعوت‌نامه قرار خواهند گرفت و در اصطلاح وارد Pool اکسپرس انتری خواهند شد. به طور متوسط هر دو هفته تعداد مشخصی از افراد داخل Pool که امتیازشان بالاتر از یک عدد مشخص باشد در دراو اکسپرس اینتری دعوت‌نامه دریافت خواهند کرد. اگر امتیاز بالایی داشته باشید و یا در کتگوری خاصی باشید (مثلا فرانسوی زبان‌ها یا مشاغل دارای اولویت) ممکن است در اولین دراو دعوت نامه بگیرید و مهم نیست که چه زمانی وارد Pool شده‌اید.

بعد از گرفتن دعوت‌نامه 60 روز فرصت دارید که مدارک را ارسال کنید و در صورتی که مشکلی در مدارک ارسالی شما وجود نداشته و مراحل پزشکی و امنیتی را با موفقیت پست سر بگذارید بعد از حدوداً 4 تا 12 ماه ویزای اقامت دائم خود را دریافت خواهید کرد. برای دیدن آخرین جدول زمان بندی بررسی پرونده‌ها در اداره مهاجرت کانادا این صفحه در وبسایت ما را مطالعه کنید. به طور کلی این روش کم هزینه‌ترین روش دریافت اقامت دائم کانادا است. در ادامه پیرامون هر کدام از شرایط بالا که داشتن آن‌ها الزامی هست و 6 فاکتوری که از آن‌ها امتیاز کسب می‌کنید توضیحاتی ارائه داده‌ایم. به طور مثال چگونه امتیاز خود را محاسبه کنید و یا اینکه سابقه کار مورد نیاز این برنامه دقیقاً باید چه شرایطی را داشته باشد.

امتیاز بندی اسکیل ورکر کانادا

برای محاسبه امتیازات اسکیل ورکر کانادا می‌توانید از یکی از روش‌های زیر استفاده کنید:

  • از جدول‌هایی که در ادامه توضیح دادیم استفاده کنید و در هر بخش امتیاز خود را محاسبه کنید و در نهایت با جمع امتیاز 6 بخش به امتیاز نهایی خود از 100 برسید.
  • از ابزاری که ما برای شما فراهم کرده‌ایم استفاده کنید و با جواب دادن به تعدادی سوال امتیاز شما محاسبه و به شما نمایش داده می‌شود.

فاکتورهای تاثیرگذار در امتیاز اسکیل ورکر کانادا موارد زیر هستند:

1) سابقه کار

در این بخش باید حداقل 12 ماه سابقه کار پیوسته در 10 سال گذشته در یکی از TEERهای 0 یا 1 یا 2 یا 3 داشته باشید. سپس با توجه به میزان سابقه کار و بر اساس جدول زیر امتیاز مربوط به این بخش را دریافت می‌کنید. دقت کنید که حداقل یک سال از سابقه کار شما در برنامه اسکیل ورکر کانادا باید پیوسته باشد. اگر حداقل 30 ساعت در هفته کار کرده باشید شغل شما تمام وقت محسوب می‌شود و می‌توانید با 1560 ساعت کار در 12 ماه یک سال سابقه کار پیوسته داشته باشید.

توجه کنید که نمی‌توانید برای ادعای 12 ماه کار کمتر از 12 ماه کار کنید. نیاز هست که حداقل 1560 ساعت در طول یک سال کار کنید تا معادل یک سال سابقه کار را ادعا کنید. مثلا نمی‌توانید اگر در طول 9 ماه این 1560 ساعت را کار کرده‌اید، ادعا کنید که یک سال سابقه کار را داشته باشید. در واقع برای هر میزان سابقه کار باید حداقل همان مقدار زمان گذشته باشید.

همچنین اگه کمتر از 30 ساعت در هفته کار کرده باشید، کار شما پارت تایم محسوب شده و به همان نسبت محاسبه می‌شود. مثلا اگر 20 ساعت در هفته کار کرده باشید، باید 18 ماه کار کنید تا معادل یک سال حساب شود.

برای محاسبه میزان سابقه کار تمام وقت خود می‌توانید از ابزار زیر استفاده کنید:

ابزار محاسبه میزان سابقه کار تمام وقت

میزان امتیازی که با توجه به تعداد سال سابقه کار می‌توانید به دست آورید طبق جدول زیر است. در بخش سابقه کار حداکثر 15 امتیاز به شما تعلق می‌گیرد.

میزان سابقه کارامتیاز (حداکثر 15 امتیاز)
1 سال9
بین 2 تا 3 سال11
بین 4 تا 5 سال13
6 سال یا بیشتر15

2) زبان

در بخش زبان با توجه به نمراتی که در امتحان زبان (انگلیسی یا فرانسوی) گرفته‌اید به شما امتیازاتی تعلق می‌گیرد. اگر امتحان هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی را داده باشید و نمره کافی کسب کرده باشید می‌توانید هم از بخش زبان اول و هم از بخش زبان دوم امتیاز کسب کنید. برای اینکه بتوانید امتیاز زبان خود در برنامه اسکیل ورکر کانادا را حساب کنید، ابتدا باید سطح زبان خود (CLB) با توجه به استاندارد اداره مهاجرت کانادا را محاسبه کنید. در این صفحه در مورد امتحان‌های زبان مورد قبول اداره مهاجرت کانادا و نحوه تبدیل نمره به سطح CLB توضیح داده‌ایم.

برای زبان انگلیسی سه آزمون IELTS General و CELPIP General و PTE Core قابل قبول هستند. برای زبان فرانسه نیز دو آزمون TEF Canada و TCF Canada قابل قبول هستند.

در این بخش حداکثر 28 امتیاز می‌توانید کسب کنید که 24 امتیاز برای زبان اول و 4 امتیاز برای زبان دوم است.

برای زبان اول جدول امتیاز بندی اسکیل ورکر کانادا به صورت زیر است:

سطح زبان اولمهارت Speakingمهارت Listeningمهارت Readingمهارت Writing
سطح CLB9 یا بالاتر6666
سطح CLB85555
سطح CLB74444
کمتر از سطح CLB7واجد شرایط نیستواجد شرایط نیستواجد شرایط نیستواجد شرایط نیست

برای زبان دوم نیز امتیاز مطابق جدول زیر محاسبه می‌شود:

سطح زبان دومامتیاز
حداقل سطح CLB5 در هر چهار مهارت4
سطح CLB4 یا کمتر در هر کدام از چهار مهارت0

3) تحصیلات

امتیاز تحصیلات در اسکیل ورکر کانادا به صورت جدول زیر است که حداکثر 25 امتیاز می‌توان در این بخش کسب کرد. برای واجد شرایط بودن در این برنامه حداقل مدرک دیپلم نیاز است. دقت کنید که اگر مدرک تحصیلی شما در خارج از کانادا اخذ شده باشد نیاز به ارزیابی آن مدرک تحصیلی دارید. ارزیابی مدرک تحصیلی توسط چند سازمان کانادایی انجام می‌شود که معروف‌ترین آن‌ها سازمان WES (وس) یا World Education Services است.

تحصیلاتامتیاز (حداکثر 25)
دکترا (Ph.D)25
فوق لیسانس یا دکترای حرفه‌ای (مانند پزشکی و داروسازی)23
دو مدرک یا بیشتر که یکی از آن‌ها حداقل 3 ساله باشد (به طور مثال فردی که یک فوق دیپلم دو ساله و یک لیسانس 3 یا 4 ساله دارد)
نکته: در اکثر موارد افرادی یک لیسانس ناپیوسته دارند مدرک آن‌ها به این صورت ارزیابی می‌شود.
22
لیسانس حداقل سه ساله21
فوق دیپلم دو ساله19
فوق دیپلم یک ساله15
دیپلم5

برای اطلاع از نحوه ارزیابی مدرک تحصیلی می‌توانید مطلب زیر در وبسایت ویکی ویزا کانادا را مطالعه کنید.

4) سن

سن یکی از مهم‌ترین فاکتورهای تاثیر گذار در محاسبه امتیاز اسکیل ورکر کانادا است. محاسبه امتیاز سن مطابق جدول زیر انجام می‌شود. حداکثر امتیاز این بخش 12 است. دقت کنید که سن به سمت پایین گرد می‌شود. مثلا اگر سن شما 34 سال 9 ماه باشد، شما امتیاز سن 34 سال را دریافت می‌کنید.

همچنین سن شما زمانی که در برنامه اکسپرس اینتری دعوت نامه دریافت می‌کند قفل می‌شود و بعد از آن در صورت افزایش سن امتیازی را از دست نمی‌دهید. اما اگر از طریق برنامه‌های استانی اکسپرس اینتری اقدام می‌کنید، در کل فرآیند بررسی پرونده توسط استان و تا روز دریافت دعوت نامه اکسپرس اینتری باید حداقل امتیاز 67 را داشته باشید. بنابراین اگر امتیاز شما دقیقا 67 است و سن شما هم 35 یا بالاتر است، دقت کنید که در صورت افزایش سن امتیاز شما به 66 نرسد و از پول اکسپرس اینتری خارج نشوید. در این صورت تا قبل از افزایش سن باید از راه‌های دیگر مانند نمره زبان بالاتر یا نمره زبان همسر امتیاز فدرال اسکیل ورکر خود را افزایش دهید.

سنامتیاز (حداکثر 12)
کمتر از 18 سال0
بین 18 تا 35 سال12
3611
3710
389
398
407
416
425
434
443
452
461
47 یا بیشتر0

5) جاب آفر از داخل کانادا

اگر یک جاب آفر از کارفرمای کانادایی به صورت تمام وقت و غیرفصلی و با حقوق بوده و مدت آن به مدت حداقل یک سال باشد می‌توانید 10 امتیاز در این بخش دریافت کنید. این شغل باید در یکی از TEERهای 0 یا 1 یا 2 یا 3 بوده و غیر از موارد خاص به مجوز LMIA نیاز دارد.

دقت کنید که کار تمام وقت در کانادا حداقل 30 ساعت کار در هفته است.

6) تطبیق پذیری

این بخش مربوط به بعضی فاکتورهای متقاضی و همسر متقاضی است که می‌توان حداکثر 10 امتیاز از این بخش دریافت کرد. فاکتورهایی مانند زبان همسر، سابقه تحصیل یا کار در داخل کانادا برای متقاضی و همسر، داشتن جاب آفر و همچنین اقوام در کانادا در این بخش امتیاز دارند. جزئیات این فاکتورها و امتیاز هر بخش در جدول زیر نشان داده شده است:

فاکتور تطبیق پذیریامتیاز (حداکثر 10 امتیاز در این بخش قابل کسب کردن است)
زبان همسر (داشتن حداقل نمره CLB4 در هر 4 مهارت)5
تحصیل متقاضی اصلی در کانادا (دوره تحصیل باید حداقل 2 ساله و در مقطع دبیرستان یا بالاتر باشد)5
تحصیل همسر متقاضی در کانادا (دوره تحصیل باید حداقل 2 ساله و در مقطع دبیرستان یا بالاتر باشد)5
سابقه کار متقاصی اصلی در کانادا (داشتن حداقل 1 سال سابقه کار در یکی از TEERهای 0 یا 1 یا 2 یا 3)
نکته: سابقه کار همزمان با تحصیل داخل کانادا برای محاسبه امتیاز FSW قابل استفاده است.
10
سابقه کار همسر متقاضی در کانادا (حداقل 1 سال باشد و محدودیت TEER ندارد)5
داشتن جاب آفر در کانادا5
متقاضی یا همسر در کانادا اقوام داشته باشند (که اقامت دائم داشته باشد یا شهروند باشد، حداقل 18 سال داشته باشد و ساکن کانادا باشد شامل والدین، فرزند، نوه، پدر/مادر بزرگ، برادر، خواهر، برادر/خواهر زاده، عمو، عمه، خاله و دایی)5

محاسبه امتیاز نهایی

در نهایت بعد از استفاده از جدول امتیازبندی اسکیل ورکر کانادا که در بالا توضیح داده شد، برای محاسبه امتیاز نهایی باید امتیاز این 6 بخش را با هم جمع کنید. اگر زیر 67 امتیاز داشتید واجد شرایط برنامه FSW نیستید. اگر واجد شرایط FSW یا برنامه‌های دیگر مانند CEC و یا FST بودید، در قدم بعدی باید امتیاز خود در سیستم اکسپرس اینتری را محاسبه کنید.

لیست مشاغل اسکیل ورکر کانادا

مشاغلی که برای برنامه اسکیل ورکر قابل استفاده هستند در جدول زیر آماده است. البته این لیست کل مشاغل است. شغل‌هایی که TEER آن‌ها 0 یا 1 یا 2 یا 3 هست در این برنامه واجد شرایط هستند.

شماره ناک

عنوان ناک به انگلیسی

عنوان ناک به فارسی

TEER

زیرمجموعه Skilled Trades
00010

Legislators

قانونگذارانTEER 0No
00011

Senior government managers and officials

مدیران و مقامات ارشد دولتیTEER 0No
00012

Senior managers – financial, communications and other business services

مدیران ارشد – مالی، ارتباطات و سایر خدمات تجاریTEER 0No
00013

Senior managers – health, education, social and community services and membership organizations

مدیران ارشد – بهداشت، آموزش، خدمات اجتماعی و اجتماعی و سازمان های عضویتTEER 0No
00014

Senior managers – trade, broadcasting and other services

مدیران ارشد – تجارت، پخش و سایر خدماتTEER 0No
00015

Senior managers – construction, transportation, production and utilities

مدیران ارشد – ساخت و ساز، حمل و نقل، تولید و تاسیساتTEER 0No
10010

Financial managers

مدیران مالیTEER 0No
10011

Human resources managers

مدیران منابع انسانیTEER 0No
10012

Purchasing managers

مدیران خریدTEER 0No
10019

Other administrative services managers

سایر مدیران خدمات اداریTEER 0No
10020

Insurance, real estate and financial brokerage managers

مدیران بیمه، املاک و کارگزاری مالیTEER 0No
10021

Banking, credit and other investment managers

بانکداری، اعتبار و سایر مدیران سرمایه گذاریTEER 0No
10022

Advertising, marketing and public relations managers

مدیران تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومیTEER 0No
10029

Other business services managers

سایر مدیران خدمات تجاریTEER 0No
10030

Telecommunication carriers managers

مدیران شرکت های مخابراتیTEER 0No
20010

Engineering managers

مدیران مهندسیTEER 0No
20011

Architecture and science managers

مدیران معماری و علومTEER 0No
20012

Computer and information systems managers

مدیران کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتیTEER 0No
30010

Managers in health care

مدیران در مراقبت های بهداشتیTEER 0No
40010

Government managers – health and social policy development and program administration

مدیران دولتی – توسعه سیاست های سلامت و اجتماعی و مدیریت برنامهTEER 0No
40011

Government managers – economic analysis, policy development and program administration

مدیران دولتی – تحلیل اقتصادی، توسعه سیاست و مدیریت برنامهTEER 0No
40012

Government managers – education policy development and program administration

مدیران دولتی – توسعه سیاست آموزشی و مدیریت برنامهTEER 0No
40019

Other managers in public administration

سایر مدیران در مدیریت دولتیTEER 0No
40020

Administrators – post-secondary education and vocational training

مدیران – آموزش و پرورش پس از متوسطه و آموزش حرفه ایTEER 0No
40021

School principals and administrators of elementary and secondary education

مدیران و مدیران مدارس ابتدایی و متوسطهTEER 0No
40030

Managers in social, community and correctional services

مدیران خدمات اجتماعی، اجتماعی و اصلاحیTEER 0No
40040

Commissioned police officers and related occupations in public protection services

افسران پلیس و مشاغل مرتبط در خدمات حفاظت عمومیTEER 0No
40041

Fire chiefs and senior firefighting officers

روسای آتش نشانی و افسران ارشد آتش نشانیTEER 0No
40042

Commissioned officers of the Canadian Armed Forces

افسران مأمور نیروهای مسلح کاناداTEER 0No
50010

Library, archive, museum and art gallery managers

مدیران کتابخانه، آرشیو، موزه و گالری های هنریTEER 0No
50011

Managers – publishing, motion pictures, broadcasting and performing arts

مدیران – انتشارات، تصاویر متحرک، صدا و سیما و هنرهای نمایشیTEER 0No
50012

Recreation, sports and fitness program and service directors

مدیران برنامه و خدمات تفریحی، ورزشی و تناسب اندامTEER 0No
60010

Corporate sales managers

مدیران فروش شرکت هاTEER 0No
60020

Retail and wholesale trade managers

مدیران خرده فروشی و عمده فروشیTEER 0No
60030

Restaurant and food service managers

مدیران رستوران و خدمات غذاTEER 0No
60031

Accommodation service managers

مدیران خدمات اقامتیTEER 0No
60040

Managers in customer and personal services

مدیران در خدمات مشتری و شخصیTEER 0No
70010

Construction managers

مدیران ساخت و سازTEER 0No
70011

Home building and renovation managers

مدیران ساختمان و نوسازی خانهTEER 0No
70012

Facility operation and maintenance managers

مدیران بهره برداری و نگهداری تاسیساتTEER 0No
70020

Managers in transportation

مدیران در حمل و نقلTEER 0No
70021

Postal and courier services managers

مدیران خدمات پستی و پیکTEER 0No
80010

Managers in natural resources production and fishing

مدیران تولید منابع طبیعی و ماهیگیریTEER 0No
80020

Managers in agriculture

مدیران در کشاورزیTEER 0No
80021

Managers in horticulture

مدیران باغبانیTEER 0No
80022

Managers in aquaculture

مدیران آبزی پروریTEER 0No
90010

Manufacturing managers

مدیران تولیدTEER 0No
90011

Utilities managers

مدیران آب و برقTEER 0No
11100

Financial auditors and accountants

حسابرسان و حسابداران مالیTEER 1No
11101

Financial and investment analysts

تحلیلگران مالی و سرمایه گذاریTEER 1No
11102

Financial advisors

مشاوران مالیTEER 1No
11103

Securities agents, investment dealers and brokers

نمایندگان اوراق بهادار، دلالان سرمایه گذاری و کارگزارانTEER 1No
11109

Other financial officers

سایر مقامات مالیTEER 1No
11200

Human resources professionals

متخصصان منابع انسانیTEER 1No
11201

Professional occupations in business management consulting

مشاغل حرفه ای در مشاوره مدیریت بازرگانیTEER 1No
11202

Professional occupations in advertising, marketing and public relations

مشاغل حرفه ای در تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومیTEER 1No
21100

Physicists and astronomers

فیزیکدانان و ستاره شناسانTEER 1No
21101

Chemists

شیمیدان هاTEER 1No
21102

Geoscientists and oceanographers

زمین شناسان و اقیانوس شناسانTEER 1No
21103

Meteorologists and climatologists

هواشناسان و اقلیم شناسانTEER 1No
21109

Other professional occupations in physical sciences

سایر مشاغل حرفه ای در علوم فیزیکیTEER 1No
21110

Biologists and related scientists

زیست شناسان و دانشمندان مرتبطTEER 1No
21111

Forestry professionals

متخصصان جنگلداریTEER 1No
21112

Agricultural representatives, consultants and specialists

نمایندگان، مشاوران و متخصصان کشاورزیTEER 1No
21120

Public and environmental health and safety professionals

متخصصان بهداشت و ایمنی عمومی و محیطیTEER 1No
21200

Architects

معمارانTEER 1No
21201

Landscape architects

معماران منظرTEER 1No
21202

Urban and land use planners

برنامه ریزان شهری و کاربری اراضیTEER 1No
21203

Land surveyors

نقشه برداران زمینTEER 1No
21210

Mathematicians, statisticians and actuaries

ریاضیدانان، آماردانان و آکچوئرهاTEER 1No
21211

Data scientists

دانشمندان دادهTEER 1No
21220

Cybersecurity specialists

متخصصان امنیت سایبریTEER 1No
21221

Business systems specialists

متخصصان سیستم های کسب و کارTEER 1No
21222

Information systems specialists

متخصصان سیستم های اطلاعاتیTEER 1No
21223

Database analysts and data administrators

تحلیلگران پایگاه داده و مدیران داده هاTEER 1No
21230

Computer systems developers and programmers

توسعه دهندگان و برنامه نویسان سیستم های کامپیوتریTEER 1No
21231

Software engineers and designers

مهندسان و طراحان نرم افزارTEER 1No
21232

Software developers and programmers

توسعه دهندگان و برنامه نویسان نرم افزارTEER 1No
21233

Web designers

طراحان وبTEER 1No
21234

Web developers and programmers

توسعه دهندگان وب و برنامه نویسانTEER 1No
21300

Civil engineers

مهندسین عمرانTEER 1No
21301

Mechanical engineers

مهندسان مکانیک

TEER 1No
21310

Electrical and electronics engineers

مهندسین برق و الکترونیک

TEER 1No
21311

Computer engineers (except software engineers and designers)

مهندسین کامپیوتر (به جز مهندسان و طراحان نرم افزار)TEER 1No
21320

Chemical engineers

مهندسان شیمیTEER 1No
21321

Industrial and manufacturing engineers

مهندسین صنایع و تولیدTEER 1No
21322

Metallurgical and materials engineers

مهندسین متالورژی و موادTEER 1No
21330

Mining engineers

مهندسان معدنTEER 1No
21331

Geological engineers

مهندسین زمین شناسیTEER 1No
21332

Petroleum engineers

مهندسان نفتTEER 1No
21390

Aerospace engineers

مهندسان هوافضاTEER 1No
21399

Other professional engineers

سایر مهندسین حرفه ایTEER 1No
31100

Specialists in clinical and laboratory medicine

متخصصان پزشکی بالینی و آزمایشگاهیTEER 1No
31101

Specialists in surgery

متخصصان جراحیTEER 1No
31102

General practitioners and family physicians

پزشکان عمومی و پزشک خانوادهTEER 1No
31103

Veterinarians

دامپزشکانTEER 1No
31110

Dentists

دندانپزشکانTEER 1No
31111

Optometrists

اپتومتریست هاTEER 1No
31112

Audiologists and speech-language pathologists

شنوایی شناسان و آسیب شناسان گفتار و زبانTEER 1No
31120

Pharmacists

داروسازانTEER 1No
31121

Dietitians and nutritionists

متخصصان تغذیه و تغذیهTEER 1No
31200

Psychologists

روانشناسانTEER 1No
31201

Chiropractors

کایروپراکتیک هاTEER 1No
31202

Physiotherapists

فیزیوتراپیست هاTEER 1No
31203

Occupational therapists

کاردرمانگرانTEER 1No
31204

Kinesiologists and other professional occupations in therapy and assessment

حرکت شناسان و سایر مشاغل حرفه ای در درمان و ارزیابیTEER 1No
31209

Other professional occupations in health diagnosing and treating

سایر مشاغل حرفه ای در تشخیص و درمان سلامتTEER 1No
31300

Nursing coordinators and supervisors

هماهنگ کننده ها و سرپرستان پرستاریTEER 1No
31301

Registered nurses and registered psychiatric nurses

پرستاران ثبت نام شده و پرستاران روانپزشکی ثبت نام شدهTEER 1No
31302

Nurse practitioners

پزشکان پرستارTEER 1No
31303

Physician assistants, midwives and allied health professionals

دستیاران پزشک، ماماها و متخصصان بهداشتی وابستهTEER 1No
41100

Judges

قضاتTEER 1No
41101

Lawyers and Quebec notaries

وکلا و دفاتر اسناد رسمی کبکTEER 1No
41200

University professors and lecturers

اساتید و اساتید دانشگاهTEER 1No
41201

Post-secondary teaching and research assistants

دستیاران آموزشی و پژوهشی پس از متوسطهTEER 1No
41210

College and other vocational instructors

کالج و سایر مربیان حرفه ایTEER 1No
41220

Secondary school teachers

معلمان دبیرستانTEER 1No
41221

Elementary school and kindergarten teachers

معلمان دبستان و مهدکودکTEER 1No
41300

Social workers

مددکاران اجتماعیTEER 1No
41301

Therapists in counselling and related specialized therapies

درمانگران در مشاوره و درمان های تخصصی مرتبطTEER 1No
41302

Religious leaders

پیشوایان مذهبیTEER 1No
41310

Police investigators and other investigative occupations

بازرسان پلیس و سایر مشاغل تحقیقاتیTEER 1No
41311

Probation and parole officers

افسران مشروط و مشروطTEER 1No
41320

Educational counsellors

مشاوران تحصیلیTEER 1No
41321

Career development practitioners and career counsellors (except education)

شاغلین توسعه شغلی و مشاوران شغلی (به جز آموزش)TEER 1No
41400

Natural and applied science policy researchers, consultants and program officers

پژوهشگران، مشاوران و مسئولان برنامه های علوم طبیعی و کاربردیTEER 1No
41401

Economists and economic policy researchers and analysts

اقتصاددانان و محققان و تحلیلگران سیاست اقتصادیTEER 1No
41402

Business development officers and market researchers and analysts

افسران توسعه تجارت و محققان و تحلیلگران بازارTEER 1No
41403

Social policy researchers, consultants and program officers

پژوهشگران سیاست اجتماعی، مشاوران و افسران برنامهTEER 1No
41404

Health policy researchers, consultants and program officers

محققان، مشاوران و افسران برنامه های سیاست سلامتTEER 1No
41405

Education policy researchers, consultants and program officers

پژوهشگران سیاست آموزشی، مشاوران و افسران برنامهTEER 1No
41406

Recreation, sports and fitness policy researchers, consultants and program officers

پژوهشگران، مشاوران و افسران برنامه تفریحی، ورزشی و تناسب اندامTEER 1No
41407

Program officers unique to government

افسران برنامه منحصر به فرد دولتTEER 1No
41409

Other professional occupations in social science

سایر مشاغل حرفه ای در علوم اجتماعیTEER 1No
51100

Librarians

کتابدارانTEER 1No
51101

Conservators and curators

محافظان و متصدیانTEER 1No
51102

Archivists

آرشیودارانTEER 1No
51110

Editors

ویراستارانTEER 1No
51111

Authors and writers (except technical)

نویسندگان و نویسندگان (به جز فنی)TEER 1No
51112

Technical writers

نویسندگان فنیTEER 1No
51113

Journalists

روزنامه نگارانTEER 1No
51114

Translators, terminologists and interpreters

مترجمان، ترمینولوژیست ها و مترجمانTEER 1No
51120

Producers, directors, choreographers and related occupations

تهیه کنندگان، کارگردانان، طراحان رقص و مشاغل مرتبطTEER 1No
51121

Conductors, composers and arrangers

رهبران ارکستر، آهنگساز و تنظیم کنندهTEER 1No
51122

Musicians and singers

نوازندگان و خوانندگانTEER 1No
12010

Supervisors, general office and administrative support workers

سرپرستان، اداره کل و کارکنان پشتیبانی اداریTEER 2No
12011

Supervisors, finance and insurance office workers

سرپرستان، کارکنان دفتر امور مالی و بیمهTEER 2No
12012

Supervisors, library, correspondence and related information workers

سرپرستان، کارکنان کتابخانه، مکاتبات و اطلاعات مرتبطTEER 2No
12013

Supervisors, supply chain, tracking and scheduling coordination occupations

ناظران، زنجیره تامین، مشاغل هماهنگی ردیابی و برنامه ریزیTEER 2No
12100

Executive assistants

دستیاران اجراییTEER 2No
12101

Human resources and recruitment officers

منابع انسانی و افسران استخدامTEER 2No
12102

Procurement and purchasing agents and officers

نمایندگان و افسران تدارکات و خریدTEER 2No
12103

Conference and event planners

برنامه ریزان کنفرانس و رویدادTEER 2No
12104

Employment insurance and revenue officers

افسران بیمه استخدامی و درآمدTEER 2No
12110

Court reporters, medical transcriptionists and related occupations

خبرنگاران دادگاه، رونویسی‌نویسان پزشکی و مشاغل مرتبطTEER 2No
12111

Health information management occupations

مشاغل مدیریت اطلاعات سلامتTEER 2No
12112

Records management technicians

تکنسین های مدیریت سوابقTEER 2No
12113

Statistical officers and related research support occupations

افسران آمار و مشاغل پشتیبانی تحقیقاتی مرتبطTEER 2No
12200

Accounting technicians and bookkeepers

تکنسین های حسابداری و حسابدارانTEER 2No
12201

Insurance adjusters and claims examiners

تعدیل کنندگان بیمه و بازرسین خسارتTEER 2No
12202

Insurance underwriters

پذیره نویسان بیمهTEER 2No
12203

Assessors, business valuators and appraisers

ارزیابان، ارزیابان کسب و کار و ارزیابانTEER 2No
22100

Chemical technologists and technicians

تکنسین ها و تکنسین های شیمیTEER 2No
22101

Geological and mineral technologists and technicians

تکنسین ها و تکنسین های زمین شناسی و معدنیTEER 2No
22110

Biological technologists and technicians

تکنسین ها و تکنسین های بیولوژیکیTEER 2No
22111

Agricultural and fish products inspectors

بازرسان محصولات کشاورزی و ماهیTEER 2No
22112

Forestry technologists and technicians

تکنسین ها و تکنسین های جنگلداریTEER 2No
22113

Conservation and fishery officers

افسران حفاظت و شیلاتTEER 2No
22114

Landscape and horticulture technicians and specialists

تکنسین ها و متخصصان منظر و باغبانیTEER 2No
22210

Architectural technologists and technicians

فناوران و تکنسین های معماریTEER 2No
22211

Industrial designers

طراحان صنعتیTEER 2No
22212

Drafting technologists and technicians

پیش نویس فناوران و تکنسین هاTEER 2No
22213

Land survey technologists and technicians

تکنسین ها و تکنسین های زمین شناسیTEER 2No
22214

Technical occupations in geomatics and meteorology

مشاغل فنی ژئوماتیک و هواشناسیTEER 2No
22220

Computer network and web technicians

تکنسین شبکه های کامپیوتری و وبTEER 2No
22221

User support technicians

تکنسین های پشتیبانی کاربرTEER 2No
22222

Information systems testing technicians

تکنسین های تست سیستم های اطلاعاتیTEER 2No
22230

Non-destructive testers and inspectors

آزمایش کنندگان و بازرسان غیر مخربTEER 2No
22231

Engineering inspectors and regulatory officers

بازرسان مهندسی و افسران نظارتیTEER 2No
22232

Occupational health and safety specialists

متخصصین ایمنی و بهداشت حرفه ایTEER 2No
22233

Construction inspectors

بازرسان ساختمانیTEER 2No
22300

Civil engineering technologists and technicians

تکنسین ها و تکنسین های مهندسی عمرانTEER 2No
22301

Mechanical engineering technologists and technicians

تکنسین ها و تکنسین های مهندسی مکانیکTEER 2No
22302

Industrial engineering and manufacturing technologists and technicians

تکنسین ها و تکنسین های مهندسی صنایع و ساختTEER 2No
22303

Construction estimators

برآوردگرهای ساخت و سازTEER 2No
22310

Electrical and electronics engineering technologists and technicians

تکنسین ها و تکنسین های مهندسی برق و الکترونیکTEER 2No
22311

Electronic service technicians (household and business equipment)

تکنسین های خدمات الکترونیک (تجهیزات خانگی و تجاری)TEER 2No
22312

Industrial instrument technicians and mechanics

تکنسین و مکانیک ابزار آلات صنعتیTEER 2No
22313

Aircraft instrument, electrical and avionics mechanics, technicians and inspectors

ابزار دقیق هواپیما، مکانیک برق و اویونیک، تکنسین ها و بازرسانTEER 2No
32100

Opticians

بینایی شناسیTEER 2No
32101

Licensed practical nurses

پرستاران عملی دارای مجوزTEER 2No
32102

Paramedical occupations

مشاغل پیراپزشکیTEER 2No
32103

Respiratory therapists, clinical perfusionists and cardiopulmonary technologists

درمانگران تنفسی، پرفیوژنیست های بالینی و متخصصان قلب و عروقTEER 2No
32104

Animal health technologists and veterinary technicians

تکنسین های بهداشت حیوانات و تکنسین های دامپزشکیTEER 2No
32109

Other technical occupations in therapy and assessment

سایر مشاغل فنی در درمان و ارزیابیTEER 2No
32110

Denturists

دندانپزشکانTEER 2No
32111

Dental hygienists and dental therapists

متخصصین بهداشت و درمان دندانپزشکیTEER 2No
32112

Dental technologists and technicians

تکنسین ها و تکنسین های دندانپزشکیTEER 2No
32120

Medical laboratory technologists

تکنسین های آزمایشگاه های پزشکیTEER 2No
32121

Medical radiation technologists

تکنسین های پرتو پزشکیTEER 2No
32122

Medical sonographers

سونوگرافی های پزشکیTEER 2No
32123

Cardiology technologists and electrophysiological diagnostic technologists

تکنسین های قلب و عروق و تکنسین های تشخیصی الکتروفیزیولوژیکTEER 2No
32124

Pharmacy technicians

تکنسین های داروخانهTEER 2No
32129

Other medical technologists and technicians

سایر تکنسین ها و تکنسین های پزشکیTEER 2No
32200

Traditional Chinese medicine practitioners and acupuncturists

پزشکان طب سنتی چینی و طب سوزنیTEER 2No
32201

Massage therapists

درمانگران ماساژTEER 2No
32209

Other practitioners of natural healing

سایر پزشکان درمان طبیعیTEER 2No
42100

Police officers (except commissioned)

افسران پلیس (به جز ماموران)TEER 2No
42101

Firefighters

آتش نشانانTEER 2No
42102

Specialized members of the Canadian Armed Forces

اعضای متخصص نیروهای مسلح کاناداTEER 2No
42200

Paralegals and related occupations

حقوقی و مشاغل مرتبطTEER 2No
42201

Social and community service workers

کارکنان خدمات اجتماعی و اجتماعیTEER 2No
42202

Early childhood educators and assistants

مربیان و دستیاران دوران کودکیTEER 2No
42203

Instructors of persons with disabilities

مربیان افراد دارای معلولیتTEER 2No
42204

Religion workers

کارگران مذهبیTEER 2No
52100

Library and public archive technicians

تکنسین های کتابخانه و آرشیو عمومیTEER 2No
52110

Film and video camera operators

اپراتورهای فیلم و دوربین فیلمبرداریTEER 2No
52111

Graphic arts technicians

تکنسین های گرافیکTEER 2No
52112

Broadcast technicians

تکنسین های پخشTEER 2No
52113

Audio and video recording technicians

تکنسین های ضبط صدا و تصویرTEER 2No
52114

Announcers and other broadcasters

گویندگان و سایر پخش کنندگانTEER 2No
52119

Other technical and coordinating occupations in motion pictures, broadcasting and the performing arts

سایر مشاغل فنی و هماهنگی در فیلم های سینمایی، صدا و سیما و هنرهای نمایشیTEER 2No
52120

Graphic designers and illustrators

طراحان گرافیک و تصویرگرانTEER 2No
52121

Interior designers and interior decorators

طراحان داخلی و دکوراتورهای داخلیTEER 2No
62010

Retail sales supervisors

ناظران خرده فروشیTEER 2No
62020

Food service supervisors

ناظران خدمات غذاییTEER 2No
62021

Executive housekeepers

خانه دارهای اجراییTEER 2No
62022

Accommodation, travel, tourism and related services supervisors

سرپرستان اسکان، مسافرت، گردشگری و خدمات مرتبطTEER 2No
62023

Customer and information services supervisors

ناظران خدمات مشتریان و اطلاعاتTEER 2No
62024

Cleaning supervisors

ناظران نظافتTEER 2No
62029

Other services supervisors

سایر ناظران خدماتTEER 2No
62100

Technical sales specialists – wholesale trade

کارشناسان فنی فروش – تجارت عمدهTEER 2No
62101

Retail and wholesale buyers

خریداران خرده و عمدهTEER 2No
62200

Chefs

سرآشپزهاTEER 2Skilled Trades
62201

Funeral directors and embalmers

مدیران تشییع جنازه و مومیایی کارانTEER 2No
62202

Jewellers, jewellery and watch repairers and related occupations

جواهرسازان، تعمیرکاران جواهرات و ساعت و مشاغل مرتبطTEER 2No
72010

Contractors and supervisors, machining, metal forming, shaping and erecting trades and related occupations

پیمانکاران و ناظران، ماشین‌کاری، شکل‌دهی فلزات، شکل‌دهی و برپایی مشاغل و مشاغل مرتبطTEER 2Skilled Trades
72011

Contractors and supervisors, electrical trades and telecommunications occupations

پیمانکاران و ناظران، تجارت برق و مشاغل مخابراتیTEER 2Skilled Trades
72012

Contractors and supervisors, pipefitting trades

پیمانکاران و ناظران، معاملات لوله کشیTEER 2Skilled Trades
72013

Contractors and supervisors, carpentry trades

پیمانکاران و ناظران، تجارت نجاریTEER 2Skilled Trades
72014

Contractors and supervisors, other construction trades, installers, repairers and servicers

پیمانکاران و ناظران، سایر مشاغل ساختمانی، نصاب ها، تعمیرکاران و سرویس دهندگانTEER 2Skilled Trades
72020

Contractors and supervisors, mechanic trades

پیمانکاران و ناظران، تجارت مکانیکTEER 2Skilled Trades
72021

Contractors and supervisors, heavy equipment operator crews

پیمانکاران و سرپرستان، خدمه اپراتور تجهیزات سنگینTEER 2Skilled Trades
72022

Supervisors, printing and related occupations

سرپرستان، چاپ و مشاغل مرتبطTEER 2Skilled Trades
72023

Supervisors, railway transport operations

ناظران، عملیات حمل و نقل ریلیTEER 2Skilled Trades
72024

Supervisors, motor transport and other ground transit operators

ناظران، حمل و نقل موتوری و سایر اپراتورهای حمل و نقل زمینیTEER 2Skilled Trades
72025

Supervisors, mail and message distribution occupations

سرپرستان، مشاغل توزیع پست و پیامTEER 2Skilled Trades
72100

Machinists and machining and tooling inspectors

ماشین‌کارها و بازرسان ماشین‌کاری و ابزارآلاتTEER 2Skilled Trades
72101

Tool and die makers

سازندگان ابزار و قالبTEER 2Skilled Trades
72102

Sheet metal workers

کارگران ورق فلزTEER 2Skilled Trades
72103

Boilermakers

دیگ سازهاTEER 2Skilled Trades
72104

Structural metal and platework fabricators and fitters

سازه های فلزی و ورق و سازه و نصب کنندهTEER 2Skilled Trades
72105

Ironworkers

آهن کارانTEER 2Skilled Trades
72106

Welders and related machine operators

جوشکارها و اپراتورهای ماشین آلات مرتبطTEER 2Skilled Trades
72200

Electricians (except industrial and power system)

برق (به استثنای سیستم های صنعتی و برق)TEER 2Skilled Trades
72201

Industrial electricians

برقکارهای صنعتیTEER 2Skilled Trades
72202

Power system electricians

برقکار سیستم قدرتTEER 2Skilled Trades
72203

Electrical power line and cable workers

کارگران خطوط برق و کابلTEER 2Skilled Trades
72204

Telecommunications line and cable installers and repairers

نصاب و تعمیرکار خطوط مخابراتی و کابلTEER 2Skilled Trades
72205

Telecommunications equipment installation and cable television service technicians

تکنسین نصب تجهیزات مخابراتی و خدمات تلویزیون کابلیTEER 2Skilled Trades
72300

Plumbers

لوله کش هاTEER 2Skilled Trades
72301

Steamfitters, pipefitters and sprinkler system installers

نصب کننده های بخار، لوله کش و نصب کننده سیستم آبپاشTEER 2Skilled Trades
72302

Gas fitters

نصب کننده های گازTEER 2Skilled Trades
72310

Carpenters

نجارانTEER 2Skilled Trades
72311

Cabinetmakers

کابینت سازانTEER 2Skilled Trades
72320

Bricklayers

آجرکاریTEER 2Skilled Trades
72321

Insulators

عایق هاTEER 2Skilled Trades
72400

Construction millwrights and industrial mechanics

آسیاب سازان ساختمانی و مکانیک صنعتیTEER 2Skilled Trades
72401

Heavy-duty equipment mechanics

مکانیک تجهیزات سنگینTEER 2Skilled Trades
72402

Heating, refrigeration and air conditioning mechanics

مکانیک گرمایش، برودت و تهویه مطبوعTEER 2Skilled Trades
72403

Railway carmen/women

کارمن/زنان راه آهنTEER 2Skilled Trades
72404

Aircraft mechanics and aircraft inspectors

مکانیک هواپیما و بازرسان هواپیماTEER 2Skilled Trades
72405

Machine fitters

نصب کننده ماشینTEER 2Skilled Trades
72406

Elevator constructors and mechanics

سازندگان و مکانیک آسانسورTEER 2Skilled Trades
72410

Automotive service technicians, truck and bus mechanics and mechanical repairers

تکنسین خدمات خودرو، مکانیک کامیون و اتوبوس و تعمیرکار مکانیکTEER 2Skilled Trades
72411

Auto body collision, refinishing and glass technicians and damage repair estimators

تکنسین های برخورد بدنه خودرو، صافکاری و شیشه و برآوردگرهای تعمیر آسیبTEER 2Skilled Trades
72420

Oil and solid fuel heating mechanics

مکانیک گرمایش نفت و سوخت جامدTEER 2Skilled Trades
72421

Appliance servicers and repairers

سرویس دهنده و تعمیرکار لوازم خانگیTEER 2Skilled Trades
72422

Electrical mechanics

مکانیک الکتریکیTEER 2Skilled Trades
72423

Motorcycle, all-terrain vehicle and other related mechanics

موتور سیکلت، وسیله نقلیه تمام زمینی و سایر مکانیک های مرتبطTEER 2Skilled Trades
72429

Other small engine and small equipment repairers

سایر تعمیرکاران موتورهای کوچک و تجهیزات کوچکTEER 2Skilled Trades
72500

Crane operators

اپراتور جرثقیلTEER 2Skilled Trades
72501

Water well drillers

حفاری چاه آبTEER 2Skilled Trades
72600

Air pilots, flight engineers and flying instructors

خلبانان هوا، مهندسان پرواز و مربیان پروازTEER 2No
72601

Air traffic controllers and related occupations

کنترلرهای ترافیک هوایی و مشاغل مرتبطTEER 2No
72602

Deck officers, water transport

افسران عرشه، حمل و نقل آبیTEER 2No
72603

Engineer officers, water transport

افسران مهندس، حمل و نقل آبTEER 2No
72604

Railway traffic controllers and marine traffic regulators

کنترل کننده های ترافیک راه آهن و تنظیم کننده های ترافیک دریاییTEER 2No
72999

Other technical trades and related occupations

سایر مشاغل فنی و مشاغل مرتبطTEER 2Skilled Trades
82010

Supervisors, logging and forestry

ناظران، درختکاری و جنگلداریTEER 2Skilled Trades
82020

Supervisors, mining and quarrying

ناظران، معادن و استخراج معادنTEER 2Skilled Trades
82021

Contractors and supervisors, oil and gas drilling and services

پیمانکاران و ناظران، حفاری و خدمات نفت و گازTEER 2Skilled Trades
82030

Agricultural service contractors and farm supervisors

پیمانکاران خدمات کشاورزی و ناظران مزارعTEER 2Skilled Trades
82031

Contractors and supervisors, landscaping, grounds maintenance and horticulture services

پیمانکاران و ناظران، محوطه سازی، نگهداری زمین و خدمات باغبانیTEER 2Skilled Trades
92010

Supervisors, mineral and metal processing

سرپرستان، فرآوری مواد معدنی و فلزاتTEER 2Skilled Trades
92011

Supervisors, petroleum, gas and chemical processing and utilities

ناظران، فرآوری و تاسیسات نفت، گاز و شیمیاییTEER 2Skilled Trades
92012

Supervisors, food and beverage processing

سرپرستان، پردازش مواد غذایی و آشامیدنیTEER 2Skilled Trades
92013

Supervisors, plastic and rubber products manufacturing

ناظران، تولید محصولات پلاستیکی و لاستیکیTEER 2Skilled Trades
92014

Supervisors, forest products processing

سرپرستان، پردازش محصولات جنگلیTEER 2Skilled Trades
92015

Supervisors, textile, fabric, fur and leather products processing and manufacturing

ناظران، فرآوری و ساخت محصولات نساجی، پارچه، خز و چرمTEER 2Skilled Trades
92020

Supervisors, motor vehicle assembling

سرپرستان، مونتاژ وسایل نقلیه موتوریTEER 2Skilled Trades
92021

Supervisors, electronics and electrical products manufacturing

ناظران، تولید محصولات الکترونیکی و الکتریکیTEER 2Skilled Trades
92022

Supervisors, furniture and fixtures manufacturing

ناظر، تولید مبلمان و وسایلTEER 2Skilled Trades
92023

Supervisors, other mechanical and metal products manufacturing

ناظران، تولید سایر محصولات مکانیکی و فلزیTEER 2Skilled Trades
92024

Supervisors, other products manufacturing and assembly

ناظران، تولید و مونتاژ سایر محصولاتTEER 2Skilled Trades
92100

Power engineers and power systems operators

مهندسین قدرت و اپراتورهای سیستم های قدرتTEER 2Skilled Trades
92101

Water and waste treatment plant operators

اپراتور تصفیه خانه آب و پسماندTEER 2No
13100

Administrative officers

افسران اداریTEER 3No
13101

Property administrators

مدیران املاکTEER 3No
13102

Payroll administrators

مدیران حقوق و دستمزدTEER 3No
13110

Administrative assistants

دستیاران اداریTEER 3No
13111

Legal administrative assistants

دستیاران اداری حقوقیTEER 3No
13112

Medical administrative assistants

دستیاران اداری پزشکیTEER 3No
13200

Customs, ship and other brokers

گمرک، کشتی و سایر دلالانTEER 3No
13201

Production and transportation logistics coordinators

هماهنگ کننده های لجستیک تولید و حمل و نقلTEER 3No
33100

Dental assistants and dental laboratory assistants

دستیاران دندانپزشکی و دستیاران آزمایشگاه دندانپزشکیTEER 3No
33101

Medical laboratory assistants and related technical occupations

دستیاران آزمایشگاه پزشکی و مشاغل فنی مرتبطTEER 3No
33102

Nurse aides, orderlies and patient service associates

دستیاران پرستار، دستور دهندگان و همکاران خدمات بیمارTEER 3No
33103

Pharmacy technical assistants and pharmacy assistants

دستیار فنی داروخانه و دستیار داروخانهTEER 3No
33109

Other assisting occupations in support of health services

سایر مشاغل کمک کننده در حمایت از خدمات بهداشتیTEER 3No
43100

Elementary and secondary school teacher assistants

دستیار معلم دوره ابتدایی و متوسطهTEER 3No
43109

Other instructors

سایر مربیانTEER 3No
43200

Sheriffs and bailiffs

کلانتری ها و ضابطانTEER 3No
43201

Correctional service officers

افسران خدمات اصلاحیTEER 3No
43202

By-law enforcement and other regulatory officers

مجریان آیین نامه و سایر افسران نظارتیTEER 3No
43203

Border services, customs, and immigration officers

افسران خدمات مرزی، گمرکات و مهاجرتTEER 3No
43204

Operations members of the Canadian Armed Forces

اعضای عملیات نیروهای مسلح کاناداTEER 3No
53100

Registrars, restorers, interpreters and other occupations related to museum and art galleries

ثبت، مرمت، مترجم و سایر مشاغل مربوط به موزه ها و گالری های هنریTEER 3No
53110

Photographers

عکاسانTEER 3No
53111

Motion pictures, broadcasting, photography and performing arts assistants and operators

دستیاران و اپراتورهای تصاویر متحرک، پخش، عکاسی و هنرهای نمایشیTEER 3No
53120

Dancers

رقصنده هاTEER 3No
53121

Actors, comedians and circus performers

بازیگران، کمدین ها و بازیگران سیرکTEER 3No
53122

Painters, sculptors and other visual artists

نقاشان، مجسمه سازان و دیگر هنرمندان تجسمیTEER 3No
53123

Theatre, fashion, exhibit and other creative designers

تئاتر، مد، نمایشگاه و دیگر طراحان خلاقTEER 3No
53124

Artisans and craftspersons

صنعتگران و صنعتگرانTEER 3No
53125

Patternmakers – textile, leather and fur products

الگوسازان – محصولات نساجی، چرم و خزTEER 3No
53200

Athletes

ورزشکارانTEER 3No
53201

Coaches

مربیانTEER 3No
53202

Sports officials and referees

مسئولان و داوران ورزشTEER 3No
63100

Insurance agents and brokers

نمایندگان و کارگزاران بیمهTEER 3No
63101

Real estate agents and salespersons

مشاورین املاک و فروشندگانTEER 3No
63102

Financial sales representatives

نمایندگان فروش مالیTEER 3No
63200

Cooks

آشپزی می کندTEER 3Skilled Trades
63201

Butchers – retail and wholesale

قصابی – خرده فروشی و عمده فروشیTEER 3Skilled Trades
63202

Bakers

نانواهاTEER 3Skilled Trades
63210

Hairstylists and barbers

آرایشگران و آرایشگرانTEER 3No
63211

Estheticians, electrologists and related occupations

متخصصین زیبایی، الکترولوژیست و مشاغل مرتبطTEER 3No
63220

Shoe repairers and shoemakers

تعمیرکاران و کفاشیانTEER 3No
63221

Upholsterers

اثاثه یا لوازم داخلیTEER 3No
73100

Concrete finishers

تکمیل کننده های بتنTEER 3Skilled Trades
73101

Tilesetters

کاشی سازهاTEER 3Skilled Trades
73102

Plasterers, drywall installers and finishers and lathers

گچ کار، نصاب دیوار خشک و فینیشر و کفTEER 3Skilled Trades
73110

Roofers and shinglers

بام و شینگلTEER 3Skilled Trades
73111

Glaziers

شیشه برTEER 3Skilled Trades
73112

Painters and decorators (except interior decorators)

نقاشان و دکوراتورها (به استثنای دکوراتورهای داخلی)TEER 3Skilled Trades
73113

Floor covering installers

نصاب کفپوشTEER 3Skilled Trades
73200

Residential and commercial installers and servicers

نصاب و سرویس دهنده مسکونی و تجاریTEER 3Skilled Trades
73201

General building maintenance workers and building superintendents

کارگران تعمیر و نگهداری عمومی ساختمان و سرپرستان ساختمانTEER 3Skilled Trades
73202

Pest controllers and fumigators

کنترل کننده آفات و بخورTEER 3Skilled Trades
73209

Other repairers and servicers

سایر تعمیرکاران و سرویس دهندگانTEER 3Skilled Trades
73300

Transport truck drivers

رانندگان کامیون های حمل و نقلTEER 3Skilled Trades
73301

Bus drivers, subway operators and other transit operators

رانندگان اتوبوس، اپراتورهای مترو و سایر اپراتورهای حمل و نقلTEER 3Skilled Trades
73310

Railway and yard locomotive engineers

مهندسین لکوموتیو راه آهن و محوطهTEER 3Skilled Trades
73311

Railway conductors and brakemen/women

هادی ها و ترمزداران/زنان راه آهنTEER 3Skilled Trades
73400

Heavy equipment operators

اپراتور تجهیزات سنگینTEER 3Skilled Trades
73401

Printing press operators

اپراتورهای دستگاه چاپTEER 3Skilled Trades
73402

Drillers and blasters – surface mining, quarrying and construction

حفاری و بلاستر – معادن سطحی، استخراج معادن و ساخت و سازTEER 3Skilled Trades
83100

Underground production and development miners

استخراج و توسعه زیرزمینی معدنTEER 3Skilled Trades
83101

Oil and gas well drillers, servicers, testers and related workers

حفاری چاه نفت و گاز، سرویس‌دهنده، آزمایش‌کننده و کارگران مرتبطTEER 3Skilled Trades
83110

Logging machinery operators

اپراتور ماشین آلات چوب بریTEER 3Skilled Trades
83120

Fishing masters and officers

استادان و افسران ماهیگیریTEER 3Skilled Trades
83121

Fishermen/women

ماهیگیران/زنانTEER 3Skilled Trades
93100

Central control and process operators, mineral and metal processing

کنترل مرکزی و اپراتورهای فرآیند، فرآوری مواد معدنی و فلزاتTEER 3Skilled Trades
93101

Central control and process operators, petroleum, gas and chemical processing

کنترل مرکزی و اپراتورهای فرآیند، فرآوری نفت، گاز و شیمیاییTEER 3Skilled Trades
93102

Pulping, papermaking and coating control operators

اپراتورهای کنترل خمیر، کاغذسازی و پوششTEER 3Skilled Trades
93200

Aircraft assemblers and aircraft assembly inspectors

مونتاژکنندگان هواپیما و بازرسان مونتاژ هواپیماTEER 3No
فهرست مطالب
اشتراک گذاری صفحه:
0 0 رای ها
امتیازدهی به صفحه
guest
12 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یلدا
یلدا
خرداد 26, 1399 8:05 ق.ظ

سلام، مرسی از اطلاعات خوبتون
میشه برای ساخت پروفایل اکسپرس انتری نمره آیلتس رو حدودی وارد بکنیم و بعد از اینکه نمره رو دریافت کردیم پروفایل خودمون رو آپدیت کنیم؟

صبا
صبا
خرداد 31, 1399 11:03 ق.ظ

سلام
نوشتید با امتیاز کمتر از 435 می توان به برنامه های استانی برای مهاجرت به کانادا امیدوار بود، خواستم ببینم مینیمم امتیاز برای گرفتن دعوتنامه از استان ها کانادا چند است؟

elahe
elahe
تیر 14, 1399 3:36 ب.ظ

با سلام
بعد از دریافت ویزا تا چه زمانی فرصت داریم وارد خاک کانادا بشیم؟ مثلا اگر 1 سال بعد بخوایم بریم ویزا باطل نمیشه؟

علی
علی
آبان 16, 1399 4:38 ب.ظ

سلام
اگه من با ویزای open work permit وارد کانادا بشم، می تونم بعد از ورود برای این ویزا اقدام کنم؟

سهیلا عباسی
سهیلا عباسی
دی 25, 1399 6:53 ق.ظ

با سلام رشته تحصیلی هم در این روش ممکن است در گرفتن دعوت نامه تاثیر داشته باشد ؟

سروناز
سروناز
اردیبهشت 19, 1400 3:37 ق.ظ

مطلب خوبی بود

کاکتوس

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
مرداد 1, 1400 7:18 ب.ظ

سلام. يعني ثبت شركت هم ميتونه جزء اين روش باشه ؟؟

سمیرا
سمیرا
شهریور 30, 1400 4:50 ق.ظ

سلام، اگر آیلتس آکادمیک داشته باشیم قابل قبول هست یا حتما باید جنرال باشد؟