برنامه نیروی متخصص فدرال (FSW) اکسپرس انتری

[vc_row][vc_column][themesflat_spacer desktop=”45″ mobile=”20″ smobile=”15″][vc_column_text]اداره مهاجرت کشور کانادا از ابتدای سال ۲۰۱۵ سیستم جدید Express Entry را برای انتخاب مهاجر راه‌اندازی نمود. از مزایای این سیستم می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

[livicon_evo name=”check.svg” size=”30px”][/livicon_evo] کاهش زمان فرآیند اخذ ویزای مهاجرتی (اقامت دائم) به حدود ۶ ماه

[livicon_evo name=”check.svg” size=”30px”][/livicon_evo] آنلاین بودن ثبت نام در این سیستم

 

به طور خلاصه در این سیستم افرادی که بر اساس سیستم ۱۰۰ امتیازی واجد شرایط بوده و حداقل ۶۷ امتیاز را داشته باشند مجاز به ثبت نام آنلاین بوده و بر اساس امتیازی که در سیستم جدید از ۱۲۰۰ به دست می آورند در لیست انتظار برای گرفتن دعوت‌نامه قرار خواهند گرفت و در اصطلاح وارد Pool خواهند شد. به طور متوسط هر دو هفته تعداد مشخصی از افراد داخل Pool که امتیازشان بالاتر از یک عدد مشخص باشد دعوت‌نامه دریافت خواهند کرد. در واقع اگر امتیاز بالایی داشته باشید ممکن است در اولین راند دعوت نامه بگیرید و مهم نیست که چه زمانی وارد Pool شده اید. بعد از گرفتن دعوت‌نامه و ارسال مدارک، در صورتی که مشکلی در مدارک ارسالی شما وجود نداشته و مراحل پزشکی و امنیتی را با موفقیت پست سر بگذارید بعد از حدوداً ۶ ماه ویزای خود را دریافت خواهید کرد. به طور کلی این روش بسیار کم هزینه است.

مراحل اقدام به صورت زیر می باشد:

مرحله اول: (بررسی واجد شرایط بودن)

ابتدا باید مطمئن شوید که واجد شرایط برای شرکت در این برنامه مهاجرتی هستید. در واقع باید حداقل ۶۷ امتیاز از سیستم امتیازبندی FSW که از ۱۰۰ می باشد را داشته باشید تا مجاز باشید که وارد Pool اکسپرس انتری شوید.

[livicon_evo name=”bulb.svg” size=”35px”][/livicon_evo] توجه کنید که حتما باید واجد شرایط باشید تا بتوانید از طریق اکسپرس انتری اقدام کنید. واجد شرایط بودن به این معناست که حداقل ۶۷ امتیاز را داشته باشید.

دقت کنید که داشتن حداقل ۶۷ امتیاز به معنی این نیست که شما دعوت نامه دریافت می کنید یا اینکه با مهاجرت شما حتماً موافقت خواهد شد. بلکه فقط مجوز ورود شما به سیستم اکسپرس انتری و قرار گرفتن در Pool است. برای اینکه ببینید واجد شرایط هستید یا نه سه راه دارید.

روش اول: از طریق ابزاری که ما در ویکی ویزا تهیه کرده ایم با جواب دادن به چند سوال امتیاز شما رو محاسبه و به طور آنلاین نمایش می دهیم. اگر امتیاز شما حداقل 67 باشد واجد شرایط FSW هستید. در لینک زیر این ابزار را خواهید دید:

[livicon_evo name=”calculator.svg” size=”40px”][/livicon_evo] ابزار محاسبه گر امتیاز FSW از 100

روش دوم: راه مطمئن تر این است که وارد لینک زیر شوید و بر روی Check your eligibility کلیک کنید. یک سری سوال از شما پرسیده می شود و باید به همه آن ها پاسخ دهید. در پایان به شما اعلام می شود که واجد شرایط هستید یا نه.

http://www.cic.gc.ca/ctc-vac/ee-start.asp

روش سوم: وارد صفحه زیر شوید و با توجه به آیتم های مشخص شده امتیاز خود را حساب کنید. اگر حداقل ۶۷ امتیاز دارید پس واجد شرایط هستید.

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/apply-factors.asp

مرحله دوم: (محاسبه امتیاز در Pool)

اگر در مرحله اول واجد شرایط بودید و یا حداقل ۶۷ امتیاز را داشتید پس شما مجوز ورود به اکسپرس انتری را دارید. حالا باید امتیاز خود را در Pool که از ۱۲۰۰ می باشد حساب کنید. به طور خلاصه اگر بخواهیم در مورد این که چه امتیازی خوب است توضیح دهیم باید بگویم که اگر امتیاز شما بالای ۴۳۵ باشد شانس بالایی برای گرفتن دعوت نامه از فدرال (غیر استانی) دارید. اما اگر امتیاز شما زیر ۴۳۵ باشد فقط باید شانس خود را برای برنامه های استانی امتحان کنید تا نامینیت شوید و ۶۰۰ امتیاز به شما اضافه شود.

برای محاسبه امتیاز دو روش وجود دارد.

روش اول: از طریق ابزاری که ما در ویکی ویزا تهیه کرده ایم با جواب دادن به چند سوال امتیاز شما رو محاسبه و به طور آنلاین نمایش می دهیم. در لینک زیر این ابزار را خواهید دید:

[livicon_evo name=”calculator.svg” size=”40px”][/livicon_evo] ابزار محاسبه گر امتیاز اکسپرس انتری از 1200

روش دوم: وارد لینک زیر شوید و به تمام سوالاتی که پرسیده می شود پاسخ دهید. در پایان امتیاز به شما اعلام می شود:

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/crs-tool.asp

روش سوم: وارد لینک زیر شوید و با توجه به آیتم های مشخص شده امتیاز خود را محاسبه کنید:

http://www.cic.gc.ca/english/express-entry/grid-crs.asp

مرحله سوم: (تهیه مدارک اولیه)

اگه واجد شرایط بودید و امتیاز خوبی از سیستم ۱۲۰۰ امتیازی به دست آوردید باید برای خود پروفایل اکسپرس انتری بسازید و وارد Pool شود ولی قبل از آن باید مدارک اولیه را داشته باشید. مدارک ضروری قبل از ثبت نام شامل مدرک آیلتس جنرال و مدرک تحصیلی ارزیابی شده است.

مرحله چهارم: (ساخت پروفایل اکسپرس انتری)

اگر  واجد شرایط بودید می توانید در اکسپرس انتری برای خود پروفایل بسازید و در واقع وارد Pool شوید. وقتی برای خود پروفایل می سازید در واقع تمام اطلاعات اولیه که شامل مشخصات شخصی شما و همچنین تمام فاکتورهایی که برای شما امتیاز دارد را وارد می کنید. در پایان امتیازتان به شما اعلام شده و وارد Pool می شوید. در این مرحله نیازی به آپلود هیچ مدرکی نیست.عضویت در جاب بانک در این قسمت به صورت اختیاری است. از این بعد باید منتظر دریافت دعوت نامه یا ITA باشید.

[livicon_evo name=”bulb.svg” size=”35px”][/livicon_evo] باید توجه کنید که قبل از ساخت پروفایل باید مدرک آیلتس جنرال معتبر و مدرک تحصیلی ارزیابی شده داشته باشید.

[livicon_evo name=”bulb.svg” size=”35px”][/livicon_evo] دقت کنید که اطلاعات خود را درست وارد کنید. زیرا اگر ITA بگیرید باید تمام ادعاهای خود را با مدرک رسمی ثابت کنید. گرچه بعد از ITA می توانید دعوت نامه را رد کنید و دوباره وارد Pool شوید.

مرحله پنجم: (دریافت ITA و ارسال مدارک)

اگر دعوت نامه دریافت کردید 90 روز (از 20 مارچ 2020 از 60 روز به 90 روز افزایش پیدا کرده است) فرصت دارید که مدارک خود را به صورت آنلاین ارسال کنید و هزینه بررسی مدارک را پرداخت کنید. بعد از ارسال مدارک و به اصطلاح دریافت AOR حدود ۶ ماه طول می کشد تا در صورت اینکه مدارک شما مشکلی نداشته و چک امنیتی را با موفقیت پشت سر بگذارید ویزای خود را دریافت کنید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]