لوگوی ویکی ویزا کانادا رنگی
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ویزای C11 کانادا: مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی

ویزای C11 کانادا: مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی

ویزای C11 کانادا یکی از ویزاهای کاری کشور کانادا است که  در میان بسیاری از گزینه‌های مهاجرت تجاری موجود، مسیر منحصر به فردی را برای کارآفرینان دیگر کشورها، صاحبان مشاغل و سرمایه گذاران ارائه می‌دهد تا برای انجام تجارت و کار کردن به کانادا بیایند. 

اگر قصد مهاجرت کاری به کانادا را دارید اما می‌خواهید این کار را به سادگی توسط ویزای C11 انجام دهید، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب همراه ویکی ویزا کانادا باشد.

ویزای C11 کانادا چیست؟

ویزای C11 کانادا به ویزای کارآفرینی نیز معروف است به افراد اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به اخذ مجوز LMIA اقدام به کار کردن در کانادا نمایند؛ در صورتی که دیگر ویزاهای کاری کشور کانادا نیاز به مجوز LMIA دارند. متقاضیان برای اخذ ویزای C11 باید ابتدا یک شرکت را خریداری نمایند یا اقدام به راه‌اندازی یک کسب وکار کنند.

مجوز کار کارآفرینی C11 تحت برنامه جابجایی بین‌المللی کانادا (IMP) ایجاد شد و به کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی اجازه می دهد تا به عنوان افراد خوداشتغال مجوز کار در کانادا دریافت کنند.

مجوز کار اولیه معمولاً برای 2 سال صادر می‌شود و می تواند چندین بار تمدید شود،البته به شرط آن که بر اینکه کسب و کار شما در کانادا فعال و سودآور باشد. کارآفرینان خوداشتغال و صاحبان مشاغل در کانادا که مشاغل خود را تحت مجوز کار C11 اداره می کنند، ممکن است در نهایت واجد شرایط اقامت دائم در کانادا شوند.

مزایای ویزای C11 کانادا چیست؟

زندگی و مهاجرت آسان به کانادا

عدم نیاز به مجوز LMIA

اخذ اقامت دائم پس از 12 ماه

عدم نیاز به مدرک زبان

امکان همراهی تمامی اعضای خانواده 

افراد واجد شرایط اخذ ویزای کارآفرینی C11 کانادا

ویزای C11 کانادا یا ویزای کارآفرینی کانادا برای افراد زیر صادر می‌شود:

مدارک لازک برای اخذ ویزای C11 کانادا

برای دریافت ویزای C11 کانادا باید سه دسته از مدارک زیر را جمع‌آوری نمایید.

مدارک شخصی

مدارک شغلی

مدارک کسب و کار کانادایی

 •  پاسپورت
 • شناسنامه
 • مدرک زبان (در صورت وجود)
 • مدارک تحصیلی
 • مدارک اعضای خانواده (در صورت همراهی آنها)
 • تمکن مالی حدودا (52 هزار دلار برای یک خانواده چهار نفره)

در صورتی که هر یک از مدارک زیر را دارید باید آنها را ارائه دهید تا سابقه سغلی شما را نشان دهد:

 • مجوز تاسیس شرکت
 • پروانه کسب
 • فیش حقوقی
 • سابقه بیمه (در صورت نیاز)
 • طرح تجاری یا بیزنس پلن
 • مدرک ثبت شرکت
 • مدارک اثبات کننده هزینه خرید یا ثبت شرکت

نحوه اخذ ویزای C11 کانادا

متقاضیان گرفتن ویزای C11 کانادا باید گام‌های زیر را بپیمایند تا بتوانند این ویزا را دریافت نمایند.

راه‌اندازی یک کسب و کار جدید در کانادا یا خرید یک کسب و کار

متقاضیان باید قبل از درخواست اخذ ویزای C11 کانادا یک کسب و کار را خریداری نمایند و حداقل مالک 50 درصد از سهم ان باشند. توصیه می‌کنیم قبل از شروع یا سرمایه‌گذاری در یک کسب و کار در کانادا با یک وکیل مهاجرتی مشورت کنید، زیرا همه سرمایه گذاری‌های تجاری الزامات برنامه را برآورده نمی‌کنند.

طرح کسب و کار شما قلب و روح درخواست شما است و افسران مهاجرت طرح کسب و کار را با دقت بسیار مورد بررسی قرار می‌دهند تا دوام کسب و کار شما را ارزیابی کنند. بنابراین، بسیار مهم است که مطمئن شوید طرح کسب و کار شما دارای تمام اطلاعات لازم، از جمله مدل کسب و کار، طرح استخدام، استراتژی قیمت گذاری و … است تا افسر را متقاعد کنید که طرح شما قابل اجرا و عملی است.

پس از جمع‌آوری مدارک کافی مبنی بر تعهد و شواهدی مبنی بر اجرای طرح کسب‌ و کار خود، می‌توانید درخواست مجوز کار را به عنوان یک فرد خوداشتغال تحت کد معافیت LMIA که C11 می‌باشد، ارسال کنید. اطمینان حاصل کنید که تمام اسناد مرتبط خود را شامل شواهدی مبنی بر تجربه کارآفرینی یا مدیریتی و … ارسال می‌کنید.

در عرض تقریباً 1 الی 3 ماه پس از ارسال درخواست خود و ارائه اطلاعات بایومتریک خود به اداره مهاجرت کانادا (IRCC)، باید جوابی از IRCC در مورد درخواست خود دریافت کنید. اگر جواب ارسال شده به شما مثبت است، می‌توانید برنامه ریزی سفر خود به کانادا را آغاز کنید. اگر جواب ارسال شده به شما منفی است، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا با یک وکیل مهاجرتی برای پیگیری رد درخواست خود مشورت نمایید.

اگر درخواست شما تایید شد، پس از ورود به کانادا توسط افسر CBSA برای شما یک مجوز کار 2 ساله به عنوان کارآفرین صادر می‌شود. به عنوان یک فرد خوداشتغال، شما مجاز خواهید بود فقط برای تجارت خود در کانادا کار کنید (نه برای هیچ کارفرمای دیگری در کانادا). علاوه‌براین، اگر بخواهید همسر خود را نیز به کانادا ببرید، معمولا یک مجوز کار آزاد (Open Work Permit) برای وی صادر خواهد شد که به او اجازه می‌دهد برای هر کارفرمایی در کانادا کار کند. قبل از واجد شرایط شدن برای درخواست اقامت دائم، باید کسب و کار خود را حداقل به مدت 12 ماه اداره کنید.

هزینه اخذ ویزای C11 کانادا

هزینه‌ای که متقاضیان گرفتن ویزای C11 کانادا باید بپردازند در سال 2024 به شرح زیر می‌باشد:

نوع درخواست

هزینه (دلار کانادا)

ورک پرمیت

155

ویزای کار همسر

155

ورک پرمیت هولدر فی (برای همسر)

100

ویزای تحصیل فرزند

150

ویزای ویزیتور فرزند

100

امور بایومتریک

85

سوالات متداول

برای اخذ ویزای C11 چقدر باید در یک تجارت در کانادا سرمایه‌ گذاری کنم؟

اداره مهاجرت کانادا حداقل سرمایه گذاری تجاری مورد نیاز برای واجد شرایط شدن برای مجوز کار کارآفرینی C11 را تعیین نمی کند. با این حال، توانایی شما برای ایجاد یک تجارت بادوام در کانادا که فرصت‌های شغلی را برای کانادایی‌ها فراهم می‌کند و به توسعه اقتصادی یا اجتماعی منطقه‌ای که کسب و کار شما در آن مستقر است کمک می‌کند، عامل مهمی است که افسر مهاجرت هنگام ارزیابی درخواست شما در نظر می‌گیرد. بر اساس تجربه ما، شما باید در سال 2024 حداقل 250000 دلار در یک تجارت در کانادا سرمایه‌گذاری کنید.

بله، این ویزا را می‌توان چندین بار تمدید نمود.

بله، همسر شما می‌تواند برای همراهی شما در کانادا و دریافت مجوز کار آزاد در طول اقامت شما در کانادا اقدام کند. فرزندان تحت تکفل شما نیز می‌توانند مجوز تحصیل در کانادا را دریافت کنند و در طول اقامت شما در کانادا به شما ملحق شوند.

خیر، اما بهتر است متقاضی دانش خوبی از زبان انگلیسی داشته باشد تا بتواند به راحتی کسب و کار خود را مدیریت نماید.

LMIA یک مجوز بررسی تاثیر نیروی کار بر بازار کار یا اقتصاد کانادا است که متقاضیان برای کار کردن در کانادا باید آن را دریافت نمایند اما با اخذ ویزای C11 نیازی نیست تا این مجوز را دریافت نمایند.

بله اگر مجوز کار C11 را در نظر دارید، باید افسر مهاجرت را متقاعد کنید که:

 • شما مالک کسب و کار خود یا اکثریت سهم کسب و کار خود در کانادا هستید (حداقل 50 درصد).
 • شما تجربه و ظرفیت مربوطه برای راه‌اندازی کسب و کار خود در کانادا را دارید.
 • شما توانایی مالی برای اجرایطرح تجاری خود را دارید .
 • طرح کسب و کار شما امکان پذیر و قابل اجرا است.
 • شما گام‌های مهمی برای اجرای طرح تجاری خود برداشته‌اید.
 • کسب و کار شما منافع قابل توجهی برای کشور کانادا به همراه خواهد داشت.
فهرست مطالب
اشتراک گذاری صفحه: