لوگوی ویکی ویزا کانادا رنگی
Search
Close this search box.

تغییر قوانین شهروندی کانادا

تغییر قوانین شهروندی کانادا

اداره مهاجرت کانادا اعلام کرد که قصد دارد تغییری در یکی از بندهای قانونی دریافت شهروندی کانادا انجام دهد. این تغییر البته شامل افراد بسیار کمی می‌شود. به طور خلاصه، طبق قوانین گذشته، اگر فردی خارج از کانادا به دنیا می‌آمد و هر دو والدین او نیز در خارج از کانادا به دنیا آمده بودند و هیچ کدام از والدین او از طریق اقامت دائم به شهروندی کانادا نرسیده باشند، این شخص شهروند کانادا محسوب نمی‌شد.

اما طبق قانون فعلی اگر والدین این شخص حداقل سه سال داخل کانادا زندگی کرده باشند، فرزند آن‌ها شهروند کانادا می‌شود. به نظر کمی پیجیده شد و بهتر است با یک مثال توضیح دهیم:

شهروندی کانادا

فرض کنید سپیده و رضا در سال 1985 به کانادا مهاجرت کردند و در سال 1989 شهروند کانادا شدند. سپیده و رضا در سفری که سال 1990 به ایران داشتند، داخل ایران فرزندی به نام کیوان به دنیا می‌آورند. چون سپیده و رضا شهروند کانادا (حداقل یک از آن‌ها) بودند، کیوان نیز به طور اتومات شهروند کانادا شد. سپس این خانواده سه نفره به کانادا بازگشتند و سال‌ها در کانادا زندگی کردند.

کیوان در سال 2020 و در سن 30 سالگی تصمیم می‌گیرد که به ایران برود و با یک خانم ایرانی ازدواج کند. او 2 سال در ایران زندگی می‌کند و حاصل این ازدواج تولد فرزندی به نام نازنین در سال 2023 بود. طبق قوانین فعلی متاسفانه نازنین شهروند کانادا نیست. اما اگر کیوان و همسرش طبق قوانین جدید فرزند دوم خود را داخل ایران به دنیا بیاورند، فرزند دوم شهروند کانادا خواهد بود، به دلیل اینکه کیوان حداقل سه سال داخل کانادا زندگی کرده است.

فهرست مطالب
اشتراک گذاری صفحه:
0 0 رای ها
امتیازدهی به صفحه
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها