• [email protected]
  • امیر پوراسماعیل جانباز فومنی عضو رسمی شورای قانونگذاری مشاوران مهاجرت کانادا R530641
29 مهر 1398

انتخابات امروز کانادا و آینده برنامه های مهاجرتی

امروز 21 اکتبر انتخابات سراسری در کانادا در حال انجام بوده و رقابت اصلی بین Liberalها به رهبری Justin Trudeau و Conservativeها به رهبری Andrew Scheer هست. طبق نظرسنجی های انجام شده در این انتخابات هیچکدام از این دو حزب اصلی نمی توانند اکثریت قاطع آراء را به دست بیاورند و باید با احزاب کوچکتر ائتلاف کنند تا بتوانند دولت را تشکیل دهند. با این حال همچنان لیبرال ها (دولت فعلی) شانس بالاتری نسبت به محافظه کاران برای پیروزی در این انتخابات دارند. رقابت بین این دو حزب تنگاتنگ هست و طبق نظرسنجی ها Liberal ها تنها کمتر از 1 درصد از Conservative ها در میزان آرا پیش بودند و در تعداد کرسی های به دست آمده این اختلاف کمی بیشتر بوده است. اما باید دید در انتخابات امروز بیشتر رای ها به سمت کدام حزب در صندوق آرا ریخته خواهند شد.

تاثیر انتخابات امروز بر آینده برنامه های مهاجرتی کانادا

نتیجه این انتخابات چه تاثیری در برنامه های مهاجرتی کانادا خواهد گذاشت؟ در صورتی که محافظه کارها یا Conservativeها دولت را در دست بگیرند بیشترین تاثیری که می توان متصور بود سخت تر شدن شرایط پناهندگی غیر قانونی در کانادا است و همچنین برنامه هایی مانند اسپانسرشیپ پدر و مادر کمی سخت تر از گذشته شوند. در ضمن ممکن است مقداری جزئی در مجموع مهاجران پذیرش شده نیز تاثیر منفی بگذارد. اما آنطور که مشخص است، در صورت انتخاب هر کدام از این دو حزب، راه قانونی برای مهاجرت اقتصادی (برنامه های economic نظیر اکسپرس انتری و business نظیر کارآفرینی و استارت آپ) بیش از قبل مورد تاکید قرار خواهد گرفت و این می تواند خبر خوبی برای متقاضیان ایرانی باشد که خواهان “مهاجرت قانونی” به کانادا هستند.

سوالی که ممکن است به ذهن خیلی از شما به عنوان متقاضیان مهاجرت به کانادا خطور کند این است که آیا دولت محافظه کار شرایط مهاجرت را سخت تر خواهد کرد؟

به طور کلی جواب سوال خیر است. سیستم کانادا بر مبنای پذیرش مهاجر استوار است و اقتصاد این کشور در گرو جذب مهاجران جدید است. اما ممکن است دولت ها در این بین کمی سلیقه ای عمل کرده و در نحوه گرفتن مهاجران جدید با هم اختلاف داشته باشند. شاید از خود بپرسید 15 سال پیش شرایط مهاجرت به کانادا خیلی راحت تر بود و حالا دولت های کانادا قوانین سخت گیرانه تری را وضع کرده اند. اما این تحلیل چندان درست نیست. دلیل اصلی سخت تر شدن شرایط مهاجرت قوانین دولت ها نیست بلکه “بیشتر شدن تعداد متقضایان و افزایش رقابت بین آنها” است. شاید 15 سال پیش از هر 1000 نفر در ایران دو یا سه نفر به فکر مهاجرت به کانادا بودند اما الان با توجه به گسترش اطلاع رسانی های آنلاین تعداد زیادی از افراد متقاضی مهاجرت هستند و تعداد این متقاضیان حداقل چند ده برابر شده است. اما ظرفیت کشور کانادا برای پذیرش مهاجرت به این نسبت رشد نکرده و طبیعی هم هست. کانادا ظرفیت محدودی در سال برای جذب مهاجر دارد و با زیاد شدن متقاضیان رقابت نیز شدید تر شده است.
به عنوان مثال در برنامه اکسپرس انتری این دولت کانادا نبوده که CLB9 در زبان انگلیسی را به عنوان پاشنه آشیل این سیستم معرفی کرده بله رقابت بین متقاضیان باعث شده که داشتن نمره زبان بالا اصلی ترین راه افزایش امتیاز باشد، چون خیلی از متقاضیان در این فاکتور نمی توانند ماکزیمم امتیاز را بیاورند در حالی که در فاکتورهایی مانند سن، مدرک تحصیلی و سابقه کار خیلی از متقاضیان می توانند ماکزیمم امتیاز یا نزدیک آن را بیاورند.

برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی ویکی ویزا کانادا (eCanada سابق) دنبال نمائید.

امیر پوراسماعیل (وکیل رسمی مهاجرت با شماره عضویت R530641)

www.t.me/wikivisacanada

www.instagram.com/wikivisacanada

www.twitter.com/wikivisacanada

www.facebook.com/wikivisacanada

امیر پوراسماعیل (ادمین)

امیر پوراسماعیل جانباز فومنی (RCIC) هستم. وکیل رسمی مهاجرت به کانادا و عضو Immigration Consultants of Canada Regulatory Council با شماره عضویت 530641 آماده قبول وکالت پرونده های اقامت دائم و ویزای دانشجویی و توریستی شما می باشم.

دیدگاه کاربران

هیچ دیدگاهی وجود ندارد شما اولین نفر باشید

دیدگاه شما در مورد این مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از طریق واتساپ تماس از طریق اینستاگرام تماس از طریق تلگرام تماس با کارشناسان
پروموشن خرداد 1403