دانشگاه برتر کانادا

ده دانشگاه برتر کانادا برای سال ۲۰۲۰

کانادا به عنوان یکی از کشورهایی مطرح است که از نظر دانشگاهی رتبه خوبی در دنیا دارد. در این مقاله قصد داریم دانشگاه های برتر کانادا را معرفی کنیم.

سازمان QS از شش معیار ساده برای تعیین عملکرد کلی دانشگاه ها استفاده نموده که عبارتند از:

شهرت آکادمیک (۴۰%)
 اعتبار نزد کارفرمایان (۱۰%)
 نسبت دانشحویان به هیات علمی (۱۰%)
 تعداد citation به ازای هر دانشکده (۲۰%)
 نسبت هیات علمی بین‌المللی به دانشجویان بین‌المللی (۵%)

دانشگاه های برتر کانادا:

به طور کلی ۲۶ دانشگاه کانادایی برای سال ۲۰۲۰ در رده‌بندی بین المللی دانشگاه ها قرار گرفتند که شامل ۱۰۰۱ دانشگاه از سراسر جهان می‌شود. در حال حاضر ۱۰ دانشگاه زیر بهترین دانشگاه‌های کانادا هستند:

دانشگاه شماره ۱۰: Queen’s University

رتبه جهانی : ۲۳۹

دانشگاه Queen در شهر کینگستون، اونتاریو، واقع شده‌است و به عنوان دهمین دانشگاه برتر کانادا و ۲۳۹ در جهان شناخته می‌شود. یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کانادا، رتبه چهارم در میان دانشگاه‌های پزشکی – دکترا در کانادا و یک موسسه تحقیقاتی بسیار معتبر است.

دانشگاه برتر کانادا

 

دانشگاه شماره ۹: University of Calgary

رتبه جهانی : ۲۳۳

دانشگاه کلگری یکی از پنج دانشگاه برتر کانادا با ۷۷ کرسی تحقیقاتی کانادا و ۸۵ ساختمان تحقیقاتی است. در شهر کلگری، بزرگ‌ترین دانشگاه دولتی آلبرتا هم امتیاز بالایی برای فضای دانشگاهی و هیات‌علمی بین‌المللی دارد.

دانشگاه برتر کانادا

 

دانشگاه شماره ۸: Western University

رتبه جهانی : ۲۱۱

دانشگاه Western در شهر لندن انتاریو با سه پله صعود به رده ۲۱۱ در جهان رسید. یكی از دلایل این امر ، دستیابی Western به بالاترین امتیاز در بین دانشگاههای كانادا برای تعداد citation ها می باشد.
وسترن همچنین دارای سه برنامه – پرستاری ، فلسفه و روانشناسی است که در بین ۵۰ برنامه برتر جهان قرار دارد.

دانشگاه برتر کانادا

 

دانشگاه شماره ۷: University of Waterloo

رتبه جهانی : ۱۷۳

دانشگاه واترلو، مانند Western، در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان از نظر تعداد citation ها قرار دارد. این دانشگاه در ۲۵ سال گذشته به عنوان یکی از نوآورترین دانشگاه‌ها در کانادا شناخته می‌شود و یکی از بزرگ‌ترین برنامه‌های آموزشی co-op در جهان است.

دانشگاه برتر کانادا

 

دانشگاه شماره ۶: McMaster University

رتبه جهانی : ۱۴۰

دانشگاه مک مستر در همیلتون انتاریو با شش پله صعود در رده بندی های جهانی (۱۴۰) و به عنوان ششمین دانشگاه برتر در کانادا برای سال ۲۰۲۰ در نظر گرفته شده است. مک مستر به دانشکده پزشکی معتبر خود شناخته شده است. با این وجود ، این یکی از سه دانشگاه برتر تحقیقاتی کانادا است و تنها میزبان کانادایی دانشگاه ملل متحد است – سازمان آب ، محیط زیست و بهداشت.

دانشگاه برتر کانادا

 

دانشگاه شماره ۵: Université de Montréal

رتبه جهانی :۱۳۷

این دانشگاه فرانسوی زبان در رده بندی های امسال کاملاً جهش کرده است ، یک پله در بین دانشگاه های کانادا و ۱۲ پله در رده بندی های جهانی (۱۳۷) صعود نموده است. این دانشگاه در بین ۱۰۰ موسسه برتر جهانی در زمینه علوم زندگی و پزشکی قرار دارد و دانشکده های داروسازی و داروسازی آن در رتبه ۴۸ جهان است.

دانشگاه برتر کانادا

 

دانشگاه شماره ۴: University of Alberta

رتبه جهانی : ۱۱۳

دانشگاه آلبرتا واقع در شهر ادمونتون ، به لطف تمرکز تحقیقاتی آن و طیف گسترده ای از برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشدش یکی از دانشگاه های برتر کانادا است. QS از نظر اعتبار دانشگاهی و آموزش بین المللی رتبه بالایی را به این دانشگاه داده است که بیش از ۷.۸۰۰ دانشجوی بین المللی در آن حضور دارند.

دانشگاه برتر کانادا

 

دانشگاه شماره ۳: University of British Columbia

رتبه جهانی : ۵۱

دانشگاه بریتیش کلمبیا با توجه به رتبه‌بندی QS در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد. QS توجه ویژه‌ای به رشته های جغرافیا، مهندسی معدن و معدنی، و برنامه‌های مرتبط با ورزش دارد. با این حال، اعتبار نزد کارفرمایان و شهرت آمادمیک کلی نیز کمک می‌کند تا UBC در رده ۳ کانادا قرار بگیرد.

دانشگاه برتر کانادا

 

دانشگاه شماره ۲: McGill University

رتبه جهانی : ۳۵

در رده بندی امسال، دانشگاه McGill مونترال به همراه دانشگاه کالیفرنیا، لس‌آنجلس (UCLA) به عنوان سی و پنجمین دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است. رتبه‌ بالای مک گیل تا حدودی براساس بخش بین‌المللی آن بنا شده‌است، چرا که دانشجویان بین‌المللی حدود ۲۵ درصد از کل جمعیت این دانشگاه را تشکیل می‌دهند.

دانشگاه برتر کانادا

 

دانشگاه شماره ۱: University of Toronto

رتبه جهانی : ۲۹

محل تولد انسولین و تحقیقات سلول های بنیادی، دانشگاه تورنتو دوباره رده ۱ را از آن خود کرده‌است. یو آو تی که در رده ۲۹ جهان در کنار دانشگاه ملی استرالیا قرار دارد، بیش‌ترین امتیاز را در بین دانشگاه‌های کانادا برای شهرت دانشگاهی و اعتبار نزد کارفرمایان دارد. دانشگاه تورنتو بیش از ۷۴،۰۰۰ دانشجو دارد که در برنامه‌های کارشناسی و کارشناسی‌ارشد ثبت‌نام کرده‌اند و این دانشگاه را به بزرگ‌ترین دانشگاه کانادا تبدیل کرده‌است.

دانشگاه برتر کانادا

 

🌐 منبع: QS

 

آینده از اینجا شروع می‌شود!

به روز ترین اخبار مهاجرتی کانادا در وبسایت شرکت مهاجرتی ویکی ویزا کانادا (eCanada سابق)

امیر پوراسماعیل (وکیل رسمی مهاجرت کانادا):

 Amir Pouresmael Janbaz Fomani (RCIC): R530641

برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی ویکی ویزا کانادا (eCanada سابق) دنبال نمائید.

www.t.me/wikivisacanada

www.instagram.com/wikivisacanada

www.twitter.com/wikivisacanada

www.facebook.com/wikivisacanada

 

در حال ارسال
نظرات کاربر
۵ (۱ رای)

امیر پوراسماعیل جانباز فومنی (RCIC) هستم. وکیل رسمی مهاجرت به کانادا و عضو Immigration Consultants of Canada Regulatory Council با شماره عضویت 530641 آماده قبول وکالت پرونده های اقامت دائم و ویزای دانشجویی و توریستی شما می باشم.

تعداد بازدید 91

نوشته های مرتبط

آپلود مدارک وس

۰۳

تیر
اخبار, دسته بندی نشده

اضافه شدن امکان آپلود مدارک در وس

از این پس امکان آپلود مدارک تحصیلی در پروفایل وس (WES) فراهم شده است. پیشتر تمام مدارک باید به صورت پستی به وس ارسال می شد. همچنان مانند گذشته ریزنمره فارسی باید توسط دانشگاه مهر و موم شده و برای وس به صورت پستی ارسال شود. البته در حالت های خاصی (مثل حال حاضر که ویروس کرونا […]

تخفیف شرکت مهاجرتی ویکی ویزا کانادا

۱۷

خرداد
مطالب اختصاصی ویکی ویزا کانادا

تخفیف ویژه ۱۵ روزه شرکت ویکی ویزا کانادا

به عنوان یک تخفیف ویژه، قراردادهای شرکت های مهاجرتی ویکی ویزا کانادا و پل تا آغاز تابستان ۱۳۹۹ با شرایط خاص تخفیفی منعقد می شوند. دولت کانادا و سازمان مهاجرت رسماً اعلام نمودند که به پذیرش پرونده های مهاجرتی ادامه می دهند و حتی بعد از رفع کامل مشکلات مربوط به ویروس کرونا، مهاجرت بیش از پیش[…]