• info@wikivisacanada.com
  • امیر پوراسماعیل جانباز فومنی عضو رسمی شورای قانونگذاری مشاوران مهاجرت کانادا R530641
تحلیل دراو اکسپرس انتری
22 آذر 1397

تحلیل دراو شماره 106 اکسپرس انتری

در دراو امروز شاهد ثابت بودن مینیمم امتیازها نسبت به دو هفته پیش و دراو شماره 105 بودیم و مینیمم امتیازها همچنان بر روی 445 باقی ماند. اما در سه دراو اخیر شاهد افزایش قابل توجه مینیمم امتیازها بوده ایم با اینکه تعداد دعوت نامه های صادر شده همان 3900 عدد بوده که 6 دراو اخیر ثابت و البته کم سابقه بوده است.

تغییرات مینیمم امتیازها را می توان به دو بخش تقسیم کرد. دلایل کوتاه مدت و بلند مدت. در ادامه هر کدام را توضیح خواهیم داد.

دلیل اول کوتاه مدت است که مربوط به سه دراو اخیر می شود. از دراو 104 شاهد افزایش مینیمم امتیازها بوده ایم به طوری که در دراو 103 مینیمم امتیازها 442 و در دراو 104 به 449 رسید در حالی که همان 3900 دعوت نامه صادر شده بود. برای دراو شماره 104 یک دلیل خاص وجود داشت که انجام شدن دراو در روز پنجشنبه و با یک روز تاخیر بود که همین یک روز تاخیر باعث می شود تعداد بیشتری در Pool وارد شده و مینیمم امتیازها نیز افزایش یابد. اما دلیل کلی برای سه دراو اخیر این بوده که هر چه به ماه های آخر سال میلادی نزدیک می شویم معمولا تعداد نامینیشن های صادر شده از طرف استان ها بیشتر می شود و استان ها می خواهند ظرفیت باقیمانده امسال خود را تکمیل کنند. بنابراین افراد بیشتری با امتیاز بالای 600 وارد Pool می شوند که شانس حتمی برای گرفتن دعوت نامه دارند. سند محکم برای این دلیل این است که اگر به جدول پراکندگی افراد در Pool اکسپرس انتری که توسط اداره مهاجرت کانادا منتشر می شود نگاه کنیم می بینیم که در 4 دراو اخیر تعداد افراد با امتیاز بالای 600 در جدول پراکندگی معمولا بالای 400 نفر بوده اما در دراو 102 و قبل از آن معمولا حدود 200 نفر بوده است.

دلیل دوم بلند مدت است. حدودا از دراو شماره 90 که در ماه May سال 2018 برگزار شد شاهد افزایش تعداد دعوت نامه ها بوده ایم اما تاثیر مثبتی بر کاهش مینیمم امتیازها نداشته است. این امر نشان می دهد که افراد بیشتری سعی می کنند با امتیاز بالاتر وارد Pool اکسپرس انتری شوند و رقابت در این عرصه سخت تر شده است.

به زودی تحلیلی کامل از دراوهای برنامه اکسپرس انتری در این 4 سال که از عمر این برنامه گذشته ارائه خواهیم داد تا دید بازتری نسبت به روند تغییرات آن داشته باشید.

توصیه ما به افرادی که قصد مهاجرت و کسب اقامت دائم کانادا را دارند این است که با یک برنامه ریزی درست بهترین و مناسب ترین برنامه را با توجه به شرایط خود شناسایی کرده و حداکثر تلاش خود را برای افزایش امتیاز در برنامه مورد نظر انجام دهند چون رقابت برای مهاجرت به کانادا روز به روز سخت تر می شود.

 

در جدول زیر پراکندگی افراد در Pool اکسپرس انتری قبل از این دراو را مشاهده می کنید:

 

اگر با برنامه اکسپرس انتری آشنایی کافی ندارید توصیه می کنیم از لینک زیر توضیحات ما در مورد این برنامه را مطالعه کنید. همچنین می توانید از خدمات ارزیابی خصوصی ما برای بررسی شرایط خود استفاده کنید.

– امیر فومنی

آشنایی با برنامه اکسپرس انتری

 

جهت دریافت مشاوره برای اقدام از طریق این برنامه اینجا را کلیک کنید.

 

برنامه مهاجرتی اکسپرس انتری (Express Entry) یا EE که از اول سال 2015 میلادی شروع به کار کرد شامل سه دسته از افراد می شود:

دسته اول: نیروی متخصص فدرال (FSW) یا Federal Skilled Worker

دسته دوم: کلاس تجربه کانادایی (CEC) یا Canadian Experience Class

دسته سوم: کارگر فنی فدرال (FST) یا Federal Skilled Trades

 

برای آشنایی بیشتر با این برنامه ها می توانید بر روی هر کدام از لینک های بالا کلیک کنید.

 

از مزایای این سیستم می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

– کاهش زمان فرآیند اخذ ویزای مهاجرتی (اقامت دائم) به حدود ۶ ماه

– آنلاین بودن ثبت نام در این سیستم

 

افراد بر اساس امتیازی که در سیستم جدید از ۱۲۰۰ به دست می آورند در لیست انتظار برای گرفتن دعوت‌نامه قرار خواهند گرفت و در اصطلاح وارد Pool خواهند شد. به طور متوسط هر دو هفته تعداد مشخصی از افراد داخل Pool که امتیازشان بالاتر از یک عدد مشخص باشد دعوت‌نامه دریافت خواهند کرد. در واقع اگر امتیاز بالایی داشته باشید ممکن است در اولین راند دعوت نامه بگیرید و مهم نیست که چه زمانی وارد Pool شده اید. بعد از گرفتن دعوت‌نامه و ارسال مدارک، در صورتی که مشکلی در مدارک ارسالی شما وجود نداشته و مراحل پزشکی و امنیتی را با موفقیت پست سر بگذارید بعد از حدوداً ۶ ماه ویزای خود را دریافت خواهید کرد. به طور کلی این روش بسیار کم هزینه است.

امیر پوراسماعیل (ادمین)

امیر پوراسماعیل جانباز فومنی (RCIC) هستم. وکیل رسمی مهاجرت به کانادا و عضو Immigration Consultants of Canada Regulatory Council با شماره عضویت 530641 آماده قبول وکالت پرونده های اقامت دائم و ویزای دانشجویی و توریستی شما می باشم.

دیدگاه کاربران

هیچ دیدگاهی وجود ندارد شما اولین نفر باشید

دیدگاه شما در مورد این مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از طریق واتساپ تماس از طریق اینستاگرام تماس از طریق تلگرام تماس با کارشناسان