لوگوی ویکی ویزا کانادا رنگی
Search
Close this search box.

تحلیل دراو شماره 110 اکسپرس انتری

تحلیل دراو اکسپرس انتری

امروز سومین دراو اکسپرس انتری در سال 2019 و در ماه ژانویه انجام شد که رکورد بی نظیری در تعداد دعوت نامه های صادر شده در یک ماه بود. در این ماه در مجموع 11150 دعوت نامه نامه صادر شد که باعث کاهش قابل توجه مینیمم امتیاز ها نیز شده و در 15 ماه گذشته بی سابقه بوده است.

نکته بعدی این دراو فاصله یک هفته ای با دراو قبلی است که تاثیر اصلی آن را در کاهش مینیمم امتیازها دیدیم. چون این دراو با فاصله یک هفته انجام شد، تعداد دعوت نامه های صادر شده نسبت به دراو قبلی کاهش پیدا کرد اما به طور کلی تاثیر مثبتی بر مینیمم امتیازها گذاشت. نباید نگران کاهش تعداد دعوت نامه در این دراو باشیم چون فاصله دراو از دو هفته به یک هفته کاهش پیدا کرد. ممکن است برنامه اداره مهاجرت کانادا در آینده کاهش تعداد دعوت نامه ها در هر دراو و همچنین انجام دراوها در فاصله های یک هفته ای باشد به طوری که در کل باعث کاهش مینیمم امتیازها و ماندن آن در زیر 440 شود.

نکته بسیار مهم دیگر این است که آخرین باری که امتیاز 438 موفق به دریافت دعوت نامه شد در دراو شماره 74 در اکتبر 2017 بوده است! بنابراین باید نسبت به دراوهای آینده امیدوار بود و انتظار چنین امتیازهایی را داشت. با توجه به برنامه اداره مهاجرت برای پذیرش مهاجر در سال 2019 و افزایش آن نسبت به سال 2018 این کاهش امتیازها دور از ذهن نمی باشد.

توصیه ما به افرادی که قصد مهاجرت و کسب اقامت دائم کانادا را دارند این است که با یک برنامه ریزی درست بهترین و مناسب ترین برنامه را با توجه به شرایط خود شناسایی کرده و حداکثر تلاش خود را برای افزایش امتیاز در برنامه مورد نظر انجام دهند چون رقابت برای مهاجرت به کانادا روز به روز سخت تر می شود.

 

[livicon_evo name=”hand-left.svg” size=”30px”][/livicon_evo] گروه Wiki Visa Canada Inc که توسط وکلای رسمی مورد تایید اداره مهاجرت کانادا اداره می شود لایسنس وکالت پرونده های مهاجرتی از استان های این کشور مانند ساسکاچوان و … را نیز داشته و آمادگی پذیرش پرونده های شما را دارد.

 

اگر با برنامه اکسپرس انتری آشنایی کافی ندارید توصیه می کنیم از لینک زیر توضیحات ما در مورد این برنامه را مطالعه کنید. همچنین می توانید از خدمات ارزیابی خصوصی ما برای بررسی شرایط خود استفاده کنید.

– امیر فومنی

آشنایی با برنامه اکسپرس انتری

 

جهت دریافت مشاوره برای اقدام از طریق این برنامه اینجا را کلیک کنید.

 

برنامه مهاجرتی اکسپرس انتری (Express Entry) یا EE که از اول سال 2015 میلادی شروع به کار کرد شامل سه دسته از افراد می شود:

دسته اول: نیروی متخصص فدرال (FSW) یا Federal Skilled Worker

دسته دوم: کلاس تجربه کانادایی (CEC) یا Canadian Experience Class

دسته سوم: کارگر فنی فدرال (FST) یا Federal Skilled Trades

 

برای آشنایی بیشتر با این برنامه ها می توانید بر روی هر کدام از لینک های بالا کلیک کنید.

 

از مزایای این سیستم می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

– کاهش زمان فرآیند اخذ ویزای مهاجرتی (اقامت دائم) به حدود ۶ ماه

– آنلاین بودن ثبت نام در این سیستم

 

افراد بر اساس امتیازی که در سیستم جدید از ۱۲۰۰ به دست می آورند در لیست انتظار برای گرفتن دعوت‌نامه قرار خواهند گرفت و در اصطلاح وارد Pool خواهند شد. به طور متوسط هر دو هفته تعداد مشخصی از افراد داخل Pool که امتیازشان بالاتر از یک عدد مشخص باشد دعوت‌نامه دریافت خواهند کرد. در واقع اگر امتیاز بالایی داشته باشید ممکن است در اولین راند دعوت نامه بگیرید و مهم نیست که چه زمانی وارد Pool شده اید. بعد از گرفتن دعوت‌نامه و ارسال مدارک، در صورتی که مشکلی در مدارک ارسالی شما وجود نداشته و مراحل پزشکی و امنیتی را با موفقیت پست سر بگذارید بعد از حدوداً ۶ ماه ویزای خود را دریافت خواهید کرد. به طور کلی این روش بسیار کم هزینه است.

فهرست مطالب
اشتراک گذاری صفحه:
0 0 رای ها
امتیازدهی به صفحه
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها