لوگوی ویکی ویزا کانادا رنگی
Search
Close this search box.

تحلیل دراو اکسپرس انتری شماره 112

تحلیل دراو اکسپرس انتری

پنجمین دراو اکسپرس انتری در سال 2019 که دراو شماره 112 بود در ماه مارچ و با فاصله دو هفته از دراو قبلی انجام شد که آمار خوب 17850 دعوت نامه در 5 دراو اول سال را بر جای گذاشته است. در این دراو مینیمم امتیاز نسبت به دراوهای چند ماه اخیر کمی بالا بوده اما نسبتا به دراو قبلی کاهش امتیاز داشته ایم که امیدوار کننده است. در این مطلب قصد داریم به تحلیل این دراو بپردازیم.

نکته قابل توجه در دو دراو اخیر افزایش مینیمم امتیازهای دعوت شده بود که دلایل آن روشن است. دلیل اصلی فاصله افتادن بین دراو 110 و 111 بود که از دو هفته به سه هفته افزایش یافت و دلیل دوم کمتر شدن تعداد دعوت نامه های صادر شده از 3900 به 3350 عدد است.

در بارگراف زیر مشاهده می کنید که سال 2017 نزدیک به 21000 دعوت نامه در 75 روز اول سال صادر شد. این عدد در سال 2018 کاهش محسوسی داشت و به 14500 عدد رسید و امسال در سال 2019 دوباره افزایش یافته و به نزدیک 18000 هزار رسیده است. سال 2016 نیز با اختلاف فاحشی کمتر از سه سال اخیر بوده است.

تحلیل دراو اکسپرس انتری

با توجه به این نکته بالا می توانیم به این نتیجه برسیم که از نظر تعداد دعوت نامه سال 2019 سال خیلی بدی نبوده و چون در ابتدای سال مینیمم امتیازها پایین بود در حال حاضر کمی بالاتر رفته است. در آینده اگر با همین 3350 دعوت نامه و فاصله دو هفته ای دعوت نامه صادر شود مینیمم امتیازها در حدود همین 450 تا 455 خواهد ماند. اما با توجه به سیاست های اداره مهاجرت احتمال افزایش تعداد دعوت نامه ها زیاد است.

 

مقایسه 5 دراو اول هر سال

در ادامه تحلیل دراو 112 اکسپرس انتری همچنین با مقایسه 5 دراو اول اکسپرس انتری در سال 2019 با سال 2018 به این نتیجه میرسیم که در سه دراو مینیمم امتیازها در سال 2019 کمتر از سال 2018 بوده است. در دراوهای 1، 2، 3 و 5 دراوها تقریبا مشابه بوده اما در دراو چهارم اختلاف فاحشی وجود دارد. به طور میانگین وضعیت مینیمم امتیازها در سال 2018 بهتر از سال 2019 در 5 دراو اول بوده است.

تحلیل دراو اکسپرس انتری

با توجه به اینکه در سال 2018 تعداد دعوت نامه های کمتری هم در 75 روز اول صادر شده بود این وضعیت امتیازی در سال 2019 کمی نگران کننده به نظر می رسد و نشان می دهد امسال افراد بیشتری با امتیازهای بالا وارد Pool شده اند. بر اساس این تحلیل که تا زمان انجام دراو 112 بوده و همچنین با توجه به اعلام سیاست اداره مهاجرت کانادا در جذب مهاجرهای بیشتر در سال 2019 نسبت به سال 2018 احتمال کاهش مینیمم امتیازهای دراو های اکسپرس انتری و برگشتن به حدود 440 الی 445 زیاد به نظر می رسد.

 

[livicon_evo name=”hand-left.svg” size=”30px”][/livicon_evo] گروه Wiki Visa Canada Inc که توسط وکلای رسمی مورد تایید اداره مهاجرت کانادا اداره می شود لایسنس وکالت پرونده های مهاجرتی از استان های این کشور مانند ساسکاچوان و … را نیز داشته و آمادگی پذیرش پرونده های شما را دارد.

 

اگر با برنامه اکسپرس انتری آشنایی کافی ندارید توصیه می کنیم از لینک زیر توضیحات ما در مورد این برنامه را مطالعه کنید. همچنین می توانید از خدمات ارزیابی خصوصی ما برای بررسی شرایط خود استفاده کنید.

– امیر پوراسماعیل (وکیل رسمی مهاجرت کانادا و عضو ICCRC)

آشنایی با برنامه اکسپرس انتری

 

جهت دریافت مشاوره برای اقدام از طریق این برنامه اینجا را کلیک کنید.

 

برنامه مهاجرتی اکسپرس انتری (Express Entry) یا EE که از اول سال 2015 میلادی شروع به کار کرد شامل سه دسته از افراد می شود:

دسته اول: نیروی متخصص فدرال (FSW) یا Federal Skilled Worker

دسته دوم: کلاس تجربه کانادایی (CEC) یا Canadian Experience Class

دسته سوم: کارگر فنی فدرال (FST) یا Federal Skilled Trades

 

برای آشنایی بیشتر با این برنامه ها می توانید بر روی هر کدام از لینک های بالا کلیک کنید.

 

از مزایای این سیستم می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

– کاهش زمان فرآیند اخذ ویزای مهاجرتی (اقامت دائم) به حدود ۶ ماه

– آنلاین بودن ثبت نام در این سیستم

 

افراد بر اساس امتیازی که در سیستم جدید از ۱۲۰۰ به دست می آورند در لیست انتظار برای گرفتن دعوت‌نامه قرار خواهند گرفت و در اصطلاح وارد Pool خواهند شد. به طور متوسط هر دو هفته تعداد مشخصی از افراد داخل Pool که امتیازشان بالاتر از یک عدد مشخص باشد دعوت‌نامه دریافت خواهند کرد. در واقع اگر امتیاز بالایی داشته باشید ممکن است در اولین راند دعوت نامه بگیرید. مهم نیست که چه زمانی وارد Pool شده اید. بعد از گرفتن دعوت‌نامه و ارسال مدارک، در صورتی که مشکلی در مدارک ارسالی شما وجود نداشته و مراحل پزشکی و امنیتی را با موفقیت پست سر بگذارید بعد از حدوداً ۶ ماه ویزای خود را دریافت خواهید کرد. به طور کلی این روش بسیار کم هزینه است.

فهرست مطالب
اشتراک گذاری صفحه:
0 0 رای ها
امتیازدهی به صفحه
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها