• info@wikivisacanada.com
  • امیر پوراسماعیل جانباز فومنی عضو رسمی شورای قانونگذاری مشاوران مهاجرت کانادا R530641
تحلیل دراو اکسپرس انتری
11 خرداد 1398

تحلیل دراو شماره 118 اکسپرس انتری

در تاریخ 29 ماه May سال 2019 دراو شماره 118 برنامه اکسپرس انتری انجام شد و مینیمم امتیازها به بیشترین حد خود در 29 ماه گذشته رسید! آخرین بار که مینیمم امتیازها به مرز 470 و بالاتر رسید در دسامبر 2016 بود که مینیمم امتیازها به 475 رسید و البته پیش از آن تاریخ نیز وضعیت امتیازها چندان مناسب نبود. اصلی ترین این افزایش امتیازها فاصله 4 هفته ای با دراو نرمال قبلی هست. اگر روند دراو ها به صورت عادی و هر دو هفته انجام شود و همچنین تعداد دعوت نامه ها نیز طبق روال چند هفته گذشته حدود 3350 باشد مینیمم امتیازها به حدود 450 باز خواهد گشت.

در نمودار زیر مشاهده می کنید که روند تغییر امتیازات در سال 2019 به چه شکل بوده است (دراو 117 در این جدول در نظر گرفته نشده است). آنچه تقریبا واضح هست دراو بعدی به احتمال خیلی زیاد دوباره به حدود 460 و پایین تر خواهد رسید (اگر با فاصله دو هفته و تعداد 3350 عدد انجام شود).

با توجه به افزایش مینیمم امتیازها در دراوهای اکسپرس انتری در چند ماه اخیر، درخواست های زیادی برای ارائه تحلیل شرکت ویکی ویزا کانادا در این رابطه داشتیم و در این پست به تحلیل دراوهای اخیر و مقایسه آن با سال های گذشته خواهیم پرداخت (دراوهای Skilled Trade ها را در نظر نگرفته ایم). ابتدا باید به این نکته تاکید کنیم دو عامل اصلی (در کنار عوامل جزئی تر دیگر) مینیمم امتیازها را تعیین می کنند. این دو عامل فاصله بین دراوها و تعداد دعوت نامه ها می باشند. در بخش اول به مقایسه تعداد دعوت نامه های صادر شده در 5 ماه اول سال از سال 2015 تا سال 2019 خواهیم پرداخت. در نمودار زیر می بینید که تعداد دعوت نامه های صادر شده در سال 2017 از همه سال ها بالاتر بوده است. همچنین در سال 2019 حدود 2400 دعوت نامه بیشتر از سال 2018 صادر شده است. اما در بخش دوم خواهید دید که وضعیت امتیازها در سال 2018 بهتر از سال 2019 بوده است! در بخش دوم منتظر توضیحات بیشتری باشید.

در نمودار زیر نیز میانگین امتیازها در 5 ماه اول سال های 2015 تا 2019 مقایسه شده اند. بهترین وضعیت را در سال 2017 می بینیم که دلیل آن تعداد زیادتر دعوت نامه های صادر شده است. در سال های بعد مینیمم امتیازها افزایش پیدا کرد که دو دلیل داشته است. دلیل اول کمتر شدن تعداد دعوت نامه ها است و دومی تغییرات قوانین امتیازی که باعث شد افراد بتوانند امتیازهای بالاتری را کسب کنند. اما بخش مهم این تحلیل مربوط به مقایسه سال های 2018 و 2019 است که در امسال با وجود بیشتر شدن تعداد دعوت نامه ها، شاهد افزایش امتیازها هم بوده ایم. از این مقایسه می توانیم به این نتیجه برسیم که با گذشت زمان اپلیکنت ها با امتیازهای بالاتری وارد Pool اکسپرس انتری شده اند. عواملی مانند نمره زبان، تحصیلات کانادایی و همچنین کار در کانادا می توانند تاثیر زیادی داشته باشند. به طور کلی برای 6 ماه دوم سال 2019 می توان انتظار مینیمم امتیازهایی در حدود 445 تا 455 را به طور میانگین داشت.

 

گروه Wiki Visa Canada Inc که توسط وکلای رسمی مورد تایید اداره مهاجرت کانادا اداره می شود لایسنس وکالت پرونده های مهاجرتی از استان های این کشور مانند ساسکاچوان و … را نیز داشته و آمادگی پذیرش پرونده های شما را دارد.

 

اگر با برنامه اکسپرس انتری آشنایی کافی ندارید توصیه می کنیم از لینک زیر توضیحات ما در مورد این برنامه را مطالعه کنید. همچنین می توانید از خدمات ارزیابی خصوصی ما برای بررسی شرایط خود استفاده کنید.

– امیر فومنی

آشنایی با برنامه اکسپرس انتری

 

جهت دریافت مشاوره برای اقدام از طریق این برنامه اینجا را کلیک کنید.

 

برنامه مهاجرتی اکسپرس انتری (Express Entry) یا EE که از اول سال 2015 میلادی شروع به کار کرد شامل سه دسته از افراد می شود:

دسته اول: نیروی متخصص فدرال (FSW) یا Federal Skilled Worker

دسته دوم: کلاس تجربه کانادایی (CEC) یا Canadian Experience Class

دسته سوم: کارگر فنی فدرال (FST) یا Federal Skilled Trades

 

برای آشنایی بیشتر با این برنامه ها می توانید بر روی هر کدام از لینک های بالا کلیک کنید.

 

از مزایای این سیستم می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

– کاهش زمان فرآیند اخذ ویزای مهاجرتی (اقامت دائم) به حدود ۶ ماه

– آنلاین بودن ثبت نام در این سیستم

 

افراد بر اساس امتیازی که در سیستم جدید از ۱۲۰۰ به دست می آورند در لیست انتظار برای گرفتن دعوت‌نامه قرار خواهند گرفت و در اصطلاح وارد Pool خواهند شد. به طور متوسط هر دو هفته تعداد مشخصی از افراد داخل Pool که امتیازشان بالاتر از یک عدد مشخص باشد دعوت‌نامه دریافت خواهند کرد. در واقع اگر امتیاز بالایی داشته باشید ممکن است در اولین راند دعوت نامه بگیرید و مهم نیست که چه زمانی وارد Pool شده اید. بعد از گرفتن دعوت‌نامه و ارسال مدارک، در صورتی که مشکلی در مدارک ارسالی شما وجود نداشته و مراحل پزشکی و امنیتی را با موفقیت پست سر بگذارید بعد از حدوداً ۶ ماه ویزای خود را دریافت خواهید کرد. به طور کلی این روش بسیار کم هزینه است.

امیر پوراسماعیل (ادمین)

امیر پوراسماعیل جانباز فومنی (RCIC) هستم. وکیل رسمی مهاجرت به کانادا و عضو Immigration Consultants of Canada Regulatory Council با شماره عضویت 530641 آماده قبول وکالت پرونده های اقامت دائم و ویزای دانشجویی و توریستی شما می باشم.

دیدگاه کاربران

هیچ دیدگاهی وجود ندارد شما اولین نفر باشید

دیدگاه شما در مورد این مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از طریق واتساپ تماس از طریق اینستاگرام تماس از طریق تلگرام تماس با کارشناسان