• info@wikivisacanada.com
  • امیر پوراسماعیل جانباز فومنی عضو رسمی شورای قانونگذاری مشاوران مهاجرت کانادا R530641
تحلیل برنامه اکسپرس انتری کانادا - مهاجرت
29 مرداد 1398

تحلیل دراو شماره 124 اکسپرس انتری

مینیمم امتیازهای دراوهای برنامه اکسپرس انتری کانادا در سال 2019 تغییرات زیادی داشته که در این تحلیل قصد داریم این تغییرات را بررسی کنیم. در اولین دراو سال 2019 شاهد مینیمم امتیاز 449 و در دو دراو بعدی نیز مینیمم امتیازها نزولی بود تا اینکه در دراو شماره 110 به مینیمم امتیاز 438 رسیدیم که کمترین امتیاز در سال 2019 تا به امروز بوده است. اما این روند نزولی امتیازها ادامه پیدا نکرد تا اینکه در دراو 124 به مینیمم امتیاز 457 رسیدیم.

در نمودار زیر روند تغییرات مینیمم امتیازها را در سال 2019 از دراو 108 تا 124 مشاهده می کنید. بالاترین مینیمم امتیاز که 470 است در دراو شماره 118 اتفاق افتاده است. اینکه در دراو آخر کمترین مینیمم امتیاز در 7 دراو اخیر را شاهد بوده ایم می تواند نشانه مثبتی مبنی بر کاهش نسبی امتیازها در دراوهای آینده باشد.

 

در بخش دوم این تحلیل قصد داریم فاصله بین دراوهای اکسپرس انتری را در سال 2019 بررسی کنیم. طبق نمودار پایین، کمترین فاصله بین دراو ها در دراو آخر (124) اتفاق افتاد که فاصله بین دراوها تنها 8 روز بوده است و همین باعث کاهش 9 امتیازی شده است. بیشتر فاصله نیز بین دراوهای 116 و 118 با 28 روز بوده است. البته توجه کنید که دراو 117 را به دلیل اینکه یک دراو خاص و برای برنامه FST بود در این تحلیل حذف کرده ایم.

به طور عمومی طبق تجربه 4 سال اجرا شدن برنامه اکسپرس انتری، فاصله بین دراوها 14 روزه است اما در مواقعی این فاصله کمتر یا بیشتر شده و در نتیجه بر روی مینیمم امتیازها نیز تاثیر گذاشته است.

در بخش سوم تعداد دعوت نامه های صادر شده در هر دراو در سال 2019 را بررسی می کنیم. در دو دراو ابتدایی سال 2019 تعداد دعوت نامه ها 3900 عدد بود و در 10 دراو بعدی این مقدار به 3350 عدد کاهش پیدا کرد که باعث بالا رفتن مینیمم امتیازها نیز شد. خوشبختانه از 3 دراو آخر دوباره این مقدار افزایش پیدا کرد.

اگر بخواهیم در مورد دراوهای آینده تحلیلی داشته باشیم باید عنوان کنیم که مینیمم امتیازها به تعداد دعوت نامه ها و فاصله بین دراو ها بستگی دارد. اما به طور کلی اگه تعداد دعوت نامه ها همین 3600 مانده و فاصله بین دراوها نیز دو هفته ای باشد خیلی بعید است که مینیمم امتیازها به پایین تر از 455 برسد. اما امیدواریم که تا پایان سال 2019 تعداد دعوت نامه ها کمی بیشتر شده و مینیمم امتیازها حتی به زیر 450 نیز برسد.

گروه Wiki Visa Canada Inc که توسط وکلای رسمی مورد تایید اداره مهاجرت کانادا اداره می شود لایسنس وکالت پرونده های مهاجرتی از استان های این کشور مانند ساسکاچوان و … را نیز داشته و آمادگی پذیرش پرونده های شما را دارد.

 

اگر با برنامه اکسپرس انتری آشنایی کافی ندارید توصیه می کنیم از لینک زیر توضیحات ما در مورد این برنامه را مطالعه کنید. همچنین می توانید از خدمات ارزیابی خصوصی ما برای بررسی شرایط خود استفاده کنید.

– امیر فومنی

آشنایی با برنامه اکسپرس انتری

 

جهت دریافت مشاوره برای اقدام از طریق این برنامه اینجا را کلیک کنید.

 

برنامه مهاجرتی اکسپرس انتری (Express Entry) یا EE که از اول سال 2015 میلادی شروع به کار کرد شامل سه دسته از افراد می شود:

دسته اول: نیروی متخصص فدرال (FSW) یا Federal Skilled Worker

دسته دوم: کلاس تجربه کانادایی (CEC) یا Canadian Experience Class

دسته سوم: کارگر فنی فدرال (FST) یا Federal Skilled Trades

 

برای آشنایی بیشتر با این برنامه ها می توانید بر روی هر کدام از لینک های بالا کلیک کنید.

 

از مزایای این سیستم می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

– کاهش زمان فرآیند اخذ ویزای مهاجرتی (اقامت دائم) به حدود ۶ ماه

– آنلاین بودن ثبت نام در این سیستم

 

افراد بر اساس امتیازی که در سیستم جدید از ۱۲۰۰ به دست می آورند در لیست انتظار برای گرفتن دعوت‌نامه قرار خواهند گرفت و در اصطلاح وارد Pool خواهند شد. به طور متوسط هر دو هفته تعداد مشخصی از افراد داخل Pool که امتیازشان بالاتر از یک عدد مشخص باشد دعوت‌نامه دریافت خواهند کرد. در واقع اگر امتیاز بالایی داشته باشید ممکن است در اولین راند دعوت نامه بگیرید و مهم نیست که چه زمانی وارد Pool شده اید. بعد از گرفتن دعوت‌نامه و ارسال مدارک، در صورتی که مشکلی در مدارک ارسالی شما وجود نداشته و مراحل پزشکی و امنیتی را با موفقیت پست سر بگذارید بعد از حدوداً ۶ ماه ویزای خود را دریافت خواهید کرد. به طور کلی این روش بسیار کم هزینه است.

امیر پوراسماعیل (ادمین)

امیر پوراسماعیل جانباز فومنی (RCIC) هستم. وکیل رسمی مهاجرت به کانادا و عضو Immigration Consultants of Canada Regulatory Council با شماره عضویت 530641 آماده قبول وکالت پرونده های اقامت دائم و ویزای دانشجویی و توریستی شما می باشم.

دیدگاه کاربران

هیچ دیدگاهی وجود ندارد شما اولین نفر باشید

دیدگاه شما در مورد این مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از طریق واتساپ تماس از طریق اینستاگرام تماس از طریق تلگرام تماس با کارشناسان