• info@wikivisacanada.com
  • امیر پوراسماعیل جانباز فومنی عضو رسمی شورای قانونگذاری مشاوران مهاجرت کانادا R530641
تحلیل برنامه اکسپرس انتری کانادا - مهاجرت
24 آبان 1398

تحلیل دراوهای اخیر برنامه اکسپرس انتری

تحلیل دراوهای اخیر برنامه اکسپرس انتری

برنامه اکسپرس انتری کانادا یکی از پرطرفدارترین برنامه های دریافت اقامت دائم این کشور است و در این نوشته قصد داریم از چند زاویه به نتایج دراوهای اخیر اکسپرس انتری نگاه کرده و آنها را تحلیل کنیم. ابتدا نگاهی آماری به دراوهای اخیر و مقایسه آنها با دراوهای سال های گذشته خواهیم داشت و سپس دلایل تغییرات در مینیمم امتیازها را بیان خواهیم کرد.

اگر از لحاظ تعداد دعوت نامه های صادر شده مقایسه ای بین دراوهای امسال با دو سال گذشته داشته باشیم خواهیم دید که از ابتدای سال 2019 تا نیمه ماه نوامبر 74300 دعوت نامه عادی (به غیر از برنامه FST) صادر شده است. در مدت زمان مشابه در سال 2018 تعداد 77200 دعوت نامه صادر شده است و این تعداد برای مدت مشابه سال 2017 نیز 79618 عدد بوده است. بنابراین میبینیم که تعداد دعوت نامه ها روند نزولی داشته و در افزایش مینیمم امتیازها تاثیر گذاشته است. اما آیا کاهش 3 یا 4 هزار دعوت نامه در سال تاثیر خیلی زیادی بر افزایش مینیمم امتیازها دارد؟ در ادامه به این سوال نیز پاسخ خواهیم داد.

تاثیر کاهش تعداد دعوت نامه ها

مطمئنا کاهش 3000 دعوت نامه در طول 11 ماه باعث افزایش 30 امتیازی در مینیمم امتیازها نمی شود و دلیل اصلی را باید در عوامل دیگری جستجو کرد. دو فاکتور مهم دیگر در افزایش امتیازها نقش داشته اند. اولی تعداد نامینیشن های استانی صادر شده و دومی افزایش تعداد متقاضیان با امتیاز بالاتر. هر کدام از این دو عنصر را در ادامه توضیح خواهیم داد. در ادامه این تحلیل نگاهی به آمار تعداد نامینیشن های صادر شده خواهیم داشت. این آمار نشان می دهد تعداد نامینیشن های صادر شده برنامه های استانی که زیرمجموعه برنامه اکسپرس انتری بوده اند در سال 2019 افزایش یافته است. هر چند این مقدار افزایش در حدود 10 درصد بوده است اما چون همه این افراد امتیاز بالای 600 خواهند داشت مستقیما بر افزایش مینیمم امتیازهای دعوت شده تاثیر خواهد گذاشت.

اما اصلی ترین عامل افزایش مینیمم امتیازها از دیدگاه ما، بیشتر شدن تعداد متقاضیان با امتیاز بالا در Pool اکسپرس انتری است. طبیعی است که بعد از 5 سال از شروع برنامه اکسپرس انتری افراد زیادی با راه های افزایش امتیاز در داخل Pool آشنا شده و سعی در افزایش امتیاز خود داشته اند. مرسوم ترین راه افزایش امتیاز گرفتن نمره زبان CLB9 است که البته کار ساده ای نیست. در کنار این روش، در چند سال اخیر تعدادی از متقاضیانی که توانایی کسب نمره زبان CLB9 را نداشتند، با انتخاب مسیری دیگر تصمیم به ادامه تحصیل در کانادا گرفتند تا بتوانند از امتیاز تحصیل در کانادا و همچنین سابقه کار بعد از تحصیل در کانادا استفاده کنند. افرادی که دو یا سه سال پیش این تصمیم را گرفته بودند حالا از این امتیازات آن بهره مند شده اند و یکی از عوامل افزایش مینیمم امتیازها می باشد.

آینده برنامه اکسپرس انتری

آینده برنامه اکسپرس انتری و مینیمم امتیازها به کدام سمت می رود؟ این سوال همه افرادی است که با امتیازهای در رنج 440 تا 460 در پول اکسپرس انتری هستند. واقعیت این است که پیشگو نیستیم که بتوانیم دقیقا امتیازهای دراوهای آینده را ببینیم. اما با توجه به تجربیات چندین ساله که در این برنامه داریم و تحلیل هایی که ارائه داده ایم می توان امیدوار بود که مینیمم امتیاز ها تا اوایل سال 2020 به حدود 450 تا 460 برسد. اما اینکه به زیر 450 بیاید فعلا کمی دور از انتظار بوده و باید منتظر ماند. با اینحال روند دراوها هر لحظه می تواند با تغییرات در سیاست پذیرش مهاجرت از طرف دولت کانادا تغییر کرده و تغییرات غافلگیر کننده ای را هم شاهد باشیم.

توصیه ما به افرادی که با این رنج امتیازها در پول هستند این است که شرایط خود برای برنامه های استانی را نیز حتما مورد بررسی قرارداده و راه های مختلف برای کسب اقامت دائم کانادا را پیگیری نمایند.

گروه Wiki Visa Canada Inc که توسط وکلای رسمی مورد تایید اداره مهاجرت کانادا اداره می شود لایسنس وکالت پرونده های مهاجرتی از استان های این کشور مانند ساسکاچوان و … را نیز داشته و آمادگی پذیرش پرونده های شما را دارد.

 

اگر با برنامه اکسپرس انتری آشنایی کافی ندارید توصیه می کنیم از لینک زیر توضیحات ما در مورد این برنامه را مطالعه کنید. همچنین می توانید از خدمات ارزیابی خصوصی ما برای بررسی شرایط خود استفاده کنید.

– امیر فومنی

آشنایی با برنامه اکسپرس انتری

 

جهت دریافت مشاوره برای اقدام از طریق این برنامه اینجا را کلیک کنید.

 

برنامه مهاجرتی اکسپرس انتری (Express Entry) یا EE که از اول سال 2015 میلادی شروع به کار کرد شامل سه دسته از افراد می شود:

دسته اول: نیروی متخصص فدرال (FSW) یا Federal Skilled Worker

دسته دوم: کلاس تجربه کانادایی (CEC) یا Canadian Experience Class

دسته سوم: کارگر فنی فدرال (FST) یا Federal Skilled Trades

 

برای آشنایی بیشتر با این برنامه ها می توانید بر روی هر کدام از لینک های بالا کلیک کنید.

 

از مزایای این سیستم می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

– کاهش زمان فرآیند اخذ ویزای مهاجرتی (اقامت دائم) به حدود ۶ ماه

– آنلاین بودن ثبت نام در این سیستم

 

افراد بر اساس امتیازی که در سیستم جدید از ۱۲۰۰ به دست می آورند در لیست انتظار برای گرفتن دعوت‌نامه قرار خواهند گرفت و در اصطلاح وارد Pool خواهند شد. به طور متوسط هر دو هفته تعداد مشخصی از افراد داخل Pool که امتیازشان بالاتر از یک عدد مشخص باشد دعوت‌نامه دریافت خواهند کرد. در واقع اگر امتیاز بالایی داشته باشید ممکن است در اولین راند دعوت نامه بگیرید و مهم نیست که چه زمانی وارد Pool شده اید. بعد از گرفتن دعوت‌نامه و ارسال مدارک، در صورتی که مشکلی در مدارک ارسالی شما وجود نداشته و مراحل پزشکی و امنیتی را با موفقیت پست سر بگذارید بعد از حدوداً ۶ ماه ویزای خود را دریافت خواهید کرد. به طور کلی این روش بسیار کم هزینه است.

امیر پوراسماعیل (ادمین)

امیر پوراسماعیل جانباز فومنی (RCIC) هستم. وکیل رسمی مهاجرت به کانادا و عضو Immigration Consultants of Canada Regulatory Council با شماره عضویت 530641 آماده قبول وکالت پرونده های اقامت دائم و ویزای دانشجویی و توریستی شما می باشم.

دیدگاه کاربران

هیچ دیدگاهی وجود ندارد شما اولین نفر باشید

دیدگاه شما در مورد این مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از طریق واتساپ تماس از طریق اینستاگرام تماس از طریق تلگرام تماس با کارشناسان