لوگوی ویکی ویزا کانادا رنگی
Search
Close this search box.

تحلیل دراو های اخیر برنامه اکسپرس انتری

دراو اکسپرس اینتری

برنامه اکسپرس انتری در حال حاضر اصلی ترین برنامه مهاجرت به کانادا می باشد. متقاضیان این برنامه عموماً هر دو هفته یک بار از طریق دراوهای برگزار شده انتخاب می شوند. در این نوشته قصد داریم به تحلیل دراو های اخیر برنامه اکسپرس انتری کانادا بپردازیم. دراو آخر این برنامه (شماره 157) در تاریخ 23 جولای 2020 انجام و 3343 دعوت نامه صادر شد. این دراو ویژه افرادی بود که سابقه کار کانادایی داشته و از طریق زیرمجموعه CEC یا Canadian Experience Class وارد پول اکسپرس انتری شده بودند. در ماه های اخیر و تاثیراتی که شیوع ویروس کرونا بر همه دنیا گذاشت، روند دراوهای اکسپرس انتری نیز تا حدودی تغییر کرد.

 

آیا اقدام از طریق برنامه اکسپرس انتری دشوار تر شده است؟

این سوال در ماه های اخیر ذهن بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا را مشغول کرده است. از ماه مارچ 2020 که ویروس کرونا در کانادا نیز شیوع پیدا کرد بسیاری از برنامه های مهاجرتی تحت تاثیر قرار گرفتند. برنامه اکسپرس انتری نیز از این قاعده مستثنی نبود و دراوهای آن عموما برای افرادی بود که سابقه کار کانادایی (CEC) دارند یا اینکه از طریق برنامه های استانی (PNP) اقدام کرده بودند. به عبارت دیگر تغییرات چند ماه اخیر روی پرونده متقاضیان زیرمجموعه CEC تاثیر بسیاری مثبتی داشت و افرادی که به طور مثال امتیاز 440 داشته و امیدی به دریافت دعوت نامه از طریق زیر مجموعه CEC نداشتند موفق به گرفتن دعوت نامه شدند.

اما از طرف دیگر، متقاضیان زیرمجموعه FSW متضرر شدند و چندین ماه موفق به گرفتن دعوت نامه نشدند و بعد از وقفه ای نسبتاً طولانی در ماه جولای دعوت نامه هایی برای این زیرمجموعه زیر صادر شد. بنابراین نمی توان گفت این برنامه سخت تر یا آسان تر شده است. برای گروهی از افراد شرایط را آسان تر و برای گروه دیگر سخت تر کرده اند که البته موقتی می باشد. در این تحلیل که برای دراو های برنامه اکسپرس انتری ارائه می دهیم سایر زوایا را نیز بررسی خواهیم کرد.

 

متقاضیان FSW با امتیاز بالا باید امیدوار باشند؟

بله حتما! افرادی که زیرمجموعه FSW بوده و با امتیاز های بالای 470 در پول اکسپرس انتری هستند همچنان باید امیدوار باشند. این افراد شانس زیادی برای دریافت دعوت نامه در دراوهای آینده خواهند داشت هر چند که در حال حاضر بیشتر دراوها به متقاضیان زیرمجموعه CEC اختصاص داده شده است.

 

آیا دوباره دراوها صرفاً برای متقاضیان CEC و PNP خواهد بود؟

خیر. دراوها به صورت موقت مخصوص این دو دسته برگزار شد و قطعا در آینده نزدیک دوباره برای متقاضیان زیرمجموعه FSW هم دراو برگزار خواهد شد. زمان دقیق آن مشخص نیست اما کانادا کشوری است که به شدت به دنبال جذب مهاجرهای مستعد از همه کشورهای دنیا بوده و نمی خواهد دعوت نامه ها را محدود به گروه خاصی کند. در حال حاضر به دلیل مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا و برنامه هایی که برای متوقت کردن آن دارند سعی می کنند که بالانسی بین پرونده های مهاجرتی برقرار کنند.

 

دراوهای آینده به چه صورتی خواهند بود؟

هیچ شخص یا سازمانی از برنامه های اداره مهاجرت کانادا برای دراوهای آینده به طور دقیق اطلاع ندارد. اما سیاست کلی کانادا این است که تعداد مهاجرانی که از طریق این برنامه جذب می کند را افزایش دهد. تحلیل ما از دراو های اخیر برنامه اکسپرس انتری کانادا این است که در ماه های آینده دراوهای بیشتری به متقاضیان FSW اختصاص خواهد یافت و روند امتیازها در پول اکسپرس انتری کمی کاهش یافته و بین 470 تا 480 خواهد بود. تا زمانی که کشور کانادا همچنان تحت تاثیر ویروس کرونا است احتمال نسبتاً کمی وجود دارد که مینیمم امتیاز دعوت شده به زیر 470 برسد مگر برای متقاضیان CEC که البته در چند ماه اخیر بارها اتفاق افتاده است.

 

شرکت ویکی ویزا برای مهاجرت به کانادا چه کمکی می تواند به شما کند؟

شرکت مهاجرتی ویکی ویزا کانادا با سال ها تجربه در برنامه های مهاجرتی کانادا از جمله برنامه اکسپرس انتری می تواند در این مسیر در کنار شما باشد تا مطمئن باشید که مسیری درست را طی می کنید. برای بررسی شرایط خود می توانید از راه های زیر با کارشناس های ما تماس بگیرید:

[livicon_evo name=”phone.svg” size=”30px”][/livicon_evo] تماس با ما:

۰۲۱۸۸۸۷۳۹۴۲ و ۰۲۱۸۸۶۶۳۴۹۲

[livicon_evo name=”envelope-pull.svg” size=”30px”][/livicon_evo] ایمیل:

info@wikivisacanada.com

[livicon_evo name=”check-alt.svg” size=”30px”][/livicon_evo] امیر پوراسماعیل (وکیل رسمی مهاجرت با شماره عضویت R530641)

www.t.me/wikivisacanada

www.instagram.com/wikivisacanada

www.twitter.com/wikivisacanada

www.facebook.com/wikivisacanada

 

[livicon_evo name=”hand-left.svg” size=”30px”][/livicon_evo] گروه Wiki Visa Canada Inc که توسط وکلای رسمی مورد تایید اداره مهاجرت کانادا اداره می شود لایسنس وکالت پرونده های مهاجرتی از استان های این کشور مانند ساسکاچوان و … را نیز داشته و آمادگی پذیرش پرونده های شما را دارد.

 

اگر با برنامه اکسپرس انتری آشنایی کافی ندارید توصیه می کنیم از لینک زیر توضیحات ما در مورد این برنامه را مطالعه کنید. همچنین می توانید از خدمات ارزیابی خصوصی ما برای بررسی شرایط خود استفاده کنید.

– امیر پوراسماعیل

 

آشنایی با برنامه اکسپرس انتری کانادا

 

جهت دریافت مشاوره برای اقدام از طریق این برنامه اینجا را کلیک کنید.

 

برنامه مهاجرتی اکسپرس انتری شامل سه دسته از افراد می شود:

دسته اول: نیروی متخصص فدرال (FSW) یا Federal Skilled Worker

دسته دوم: کلاس تجربه کانادایی (CEC) یا Canadian Experience Class

دسته سوم: کارگر فنی فدرال (FST) یا Federal Skilled Trades

 

برای آشنایی بیشتر با این برنامه ها می توانید بر روی هر کدام از لینک های بالا کلیک کنید.

 

مزایای مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس انتری:

– کاهش زمان فرآیند اخذ ویزای مهاجرتی (اقامت دائم) به حدود ۶ ماه

– آنلاین بودن ثبت نام در این سیستم

 

افراد بر اساس امتیازی که در سیستم جدید از ۱۲۰۰ به دست می آورند در لیست انتظار برای گرفتن دعوت‌نامه قرار خواهند گرفت و در اصطلاح وارد Pool اکسپرس انتری خواهند شد. به طور متوسط هر دو هفته تعداد مشخصی از افراد داخل Pool که امتیازشان بالاتر از یک عدد مشخص باشد دعوت‌نامه دریافت خواهند کرد. در واقع اگر امتیاز بالایی داشته باشید ممکن است در اولین راند دعوت نامه بگیرید. زمان ورود به Pool تاثیری در دریافت دعوت نامه ندارد. بعد از گرفتن دعوت‌نامه و ارسال مدارک، در صورتی که مشکلی در مدارک ارسالی شما وجود نداشته و مراحل پزشکی و امنیتی را با موفقیت پست سر بگذارید بعد از حدوداً ۶ ماه ویزای خود را دریافت خواهید کرد. به طور کلی این روش بسیار کم هزینه است.

[livicon_evo name=”flag.svg” size=”40px”][/livicon_evo] آینده از اینجا شروع می‌شود!

به روزترین اخبار مهاجرتی کانادا در وبسایت شرکت مهاجرتی ویکی ویزا کانادا (eCanada سابق)

امیر پوراسماعیل (وکیل رسمی مهاجرت کانادا):

[livicon_evo name=”check-alt.svg” size=”30px”][/livicon_evo]  Amir Pouresmael Janbaz Fomani (RCIC): R530641

[livicon_evo name=”check.svg” size=”30px”][/livicon_evo] برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی ویکی ویزا کانادا (eCanada سابق) دنبال نمائید.

[livicon_evo name=”phone.svg” size=”30px”][/livicon_evo] تماس با ما:

۰۲۱۸۸۸۷۳۹۴۲ و ۰۲۱۸۸۶۶۳۴۹۲

[livicon_evo name=”check-alt.svg” size=”30px”][/livicon_evo] امیر پوراسماعیل (وکیل رسمی مهاجرت با شماره عضویت R530641)

www.t.me/wikivisacanada

www.instagram.com/wikivisacanada

www.twitter.com/wikivisacanada

www.facebook.com/wikivisacanada

فهرست مطالب
اشتراک گذاری صفحه:
0 0 رای ها
امتیازدهی به صفحه
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
النا
النا
مرداد 7, 1399 11:01 ق.ظ

ممنون از مطلالب خوبتون. آیا با امتیاز 460 امیدی به گرفتن دعوتنامه از فدرال هست؟

صبا
صبا
مرداد 15, 1399 12:09 ب.ظ

ممنون، خیلی خوب بود.