ساخت اکانت GCKey

زمان تخمینی مطالعه: 6 دقیقه

برای بسیاری از پرونده‌های مهاجرت به کانادا نیاز به ساخت اکانت GCKey دارید تا بتوانید پرونده خود را ثبت کنید. ساخت این اکانت حدودا 10 دقیقه زمان نیاز دارد و باید یک آدرس ایمیل معتبر هم داشته باشید. در این مقاله تمام مراحل ساخت اکانت GCKey را به صورت تصویری برای شما آورده‌ایم. با مطالعه کامل این مقاله می‌توانید برای خود این اکانت را بسازید.

برای بعضی از پرونده‌های مهاجرتی به کانادا حتما باید اکانت GCKey داشته باشید. اما برای بعضی دیگر از پرونده‌ها می‌توانید هم از طریق ساخت اکانت GCKey و هم از یک روش دیگر پرونده خود را سابمیت کنید. به طور مثال تشکیل پرونده اکسپرس اینتری فقط از طریق اکانت GCKey امکان پذیر است. از طرف دیگر، پرونده‌‌هایی مانند ویزای توریستی را می‌توان هم از طریق این اکانت و از طریق IRCC portal انجام دهید.

مرحله اول: انتخاب یوزر و پسوورد

ابتدا کلمه GCKey را در صفحه گوگل جستجو کنید. اولین وبسایت که در تصویر زیر هم نشان داده شده مربوط به ساخت اکانت GCKey است.

ساخت اکانت GCKey 1

سپس بر روی Register for an account کلیک می‌کنید.

ساخت اکانت GCKey 2

در ادامه بر روی گزینه Register with a GCKey username and password کلیک کنید.

سپس بر روی Sign Up کلیک کنید.

شرایط استفاده از این وبسایت را قبول کرده و بر روی I accept کلیک کنید.

ساخت اکانت GCKey 5

در این قسمت باید نام کاربری انتخاب کنید. به مواردی که با رنگ زرد در تصویر زیر نشان داده شده در انتخاب نام کاربری توجه کنید.

  • نام کاربری انتخاب شده باید حداقل 8 حرف داشته باشد
  • همچنین می‌توانید از حروف بزرگ و کوچک، حروف زبان فرانسوی، اعداد و کاراکترهای خاص (مانند !) استفاده کنید.
ساخت اکانت GCKey 6

در مرحله بعد باید یک پسوورد مطمئن انتخاب کنید. در سمت راست و پایین تصویر که با رنگ زرد مشخص کرده‌ایم شرایط انتخاب پسوورد آورده شده است.

پسوود انتخاب باید همه شرایط زیر را داشته باشد:

  • بین 8 تا 16 کاراکتر باشد
  • شامل سه کاراکتر پشت سر هم از نام کاربری شما نباشد (مثلا اگر در نام کاربری akbari دارید، نمی‌توانید از سه حروف bar در پسوورد استفاده کنید)
  • از کاراکترهای معتبر باید استفاده کنید.
  • حرف بزرگ
  • حروف کوچک
  • اعداد
  • دو پسوورد وارد شده دقیقا یکی باشند.
ساخت اکانت GCKey 7

مرحله دوم: جواب به سوال‌های امنیتی و تعیین ایمیل ریکاوری اکانت

در مرحله دوم ساخت اکانت GCKey و بعد از انتخاب پسوورد، در این قسمت باید چند سوال را جواب دهید و جواب‌ها را حتما به خاطر بسپارید.

ساخت اکانت GCKey 8

نمونه تکمیل شده را در زیر مشاهده می‌کنید. می‌توانید کلماتی را به عنوان Hint هم تایپ کنید که در صورت فراموشی جواب به شما کمک کند که جواب را به خاطر بیاورید.

ساخت اکانت GCKey 9

حال نوبت به معرفی یک ایمیل به اکانت هست. حتما ایمیلی را وارد کنید که به آن دسترسی دارید. چون بعداً اگر پسوورد را فراموش کردید برای تغییر آن به آدرس ایمیل خود نیاز دارید.

ساخت اکانت GCKey 10

در این بخش به سوالاتی که متقاضیان مهاجرت به کانادا در مورد ساخت اکانت GCKey از ما پرسیده‌اند پاسخ داده‌ایم.

آیا می‌توانم چند اکانت GCKey داشته باشم؟

قبلا از طریق یک اکانت GCKey یک پرونده ویزای تحصیلی داشتم. آیا الان برای تمدید استادی پرمیت باز هم به همان اکانت نیاز دارم؟

در حال ارسال
نظرات کاربر
5 (1 رای)