• [email protected]
  • امیر پوراسماعیل جانباز فومنی عضو رسمی شورای قانونگذاری مشاوران مهاجرت کانادا R530641
تحلیل دراو ساسکچوان
03 مرداد 1398

تحلیل دراو های اخیر استان ساسکچوان

روز گذشته جدیدترین دراو برنامه های Skilled Worker استان ساسکچوان کانادا انجام شد و طبق روال چند ماه اخیر مینیمم امتیازها بالاتر از حد انتظار بودند. در این مطلب می خواهیم با تحلیل این دراو دیدی بهتر از آینده این برنامه داشته باشیم. در دراو شماره 14 برنامه OID تعداد 277 دعوت نامه صادر شد و افرادی با مینیمم امتیاز 74 یا بالاتر موفق به دریافت دعوت نامه شدند. در برنامه اکسپرس انتری این استان نیز با صدور 104 دعوت نامه، کمترین امتیازی که موفق به گرفتن دعوت نامه شد 74 بود.

عوامل زیادی باعث افزایش مینیمم امتیازها در چند ماه اخیر شده است. با توجه به تغییراتی که تابستان سال 2018 در برنامه استان ساسکچوان اتفاق افتاد و مانند سیستم اکسپرس انتری یک Pool برای ورود متقاضیان ایجاد شد، تعدادی از افراد با امتیازهای بالا که قبلا به دلیل نوع سابمیت پرونده و محدودیت زمانی چند ساعته عملا سابمیت را از دست میدادند فرصت این را پیدا کرده اند که با داشتن زمان کافی و همچنین امتیازهای خوب که همراه با داشتن کانکشن داخل استان است وارد Pool شده و موفق به دریافت دعوت نامه شوند.

همچنین با توجه به رگیولیتد بودن اکثر ناک های موجود در لیست فعلی مشاغل این استان، متقاضیان به این سمت رفته اند که لایسنس های مربوطه را بگیرند که باعث افزایش تعداد افراد واجد شرایط هم شده است.

پروفایل های غیر واقعی

نکته مهم دیگر که باید در این تحلیل به آن اشاره کنیم و باعث افزایش مینمم امتیازها شده این است که ورود به Pool و گرفتن دعوت نامه از ساسکچوان رایگان است و در هر دراو تعدادی از افراد که واجد شرایط نیستند وارد Pool شده و با ارائه اطلاعات اشتباه که گاهی سهواً هم می باشد موفق به گرفتن دعوت نامه می شوند که البته چون اطلاعات آنها اشتباه هست موفق به سابمیت مدارک نمی شوند و یا اگر هم بشوند ریجکت خواهند شد. به طور مثال تعدادی از شرکت های مهاجرتی و همچنین اشخاص با کلاهبرداری متقاضیان را ترقیب به ورود به Pool این استان حتی بدون نمره آیلتس و با ناک های کاملا غیر مرتبط می کنند و عملا دعوت نامه های صادر شده برای همه این افراد باطل خواهد شد.

با همه این مواردی که توضیح دادیم همچنان برنامه استانی ساسکاچوان یکی از محبوب ترین برنامه های استانی می باشد که افراد با داشتن شرایط مناسب حتی با سن بالا هم می توانند از طریق این برنامه اقامت دائم را کسب کنند. حداقل این برنامه می تواند همیشه گزینه دومی در کنار گزینه هایی مانند ادامه تحصیل یا تلاش برای افزایش نمره زبان در نظر گرفته شود.

 

با ویکی ویزا کانادا جدیدترین اخبار و تحلیل های مهاجرت به کانادا را دنبال کنید.

برنامه استانی سسکچوان دارای پیچیدگی هایی هست که اگر بدون مطالعه کافی آن را شروع کنید ممکن دچاری اشتباهی شوید که دیگر هیچگاه نتوانید از این برنامه استانی و حتی سایر برنامه های مهاجرتی استفاده کنید.

– امیر فومنی

آشنایی با برنامه استان ساسکاچوان

جهت دریافت مشاوره برای اقدام از طریق این برنامه اینجا را کلیک کنید.

 

در حال ارسال
نظرات کاربر
0% (0 رای)

امیر پوراسماعیل (ادمین)

امیر پوراسماعیل جانباز فومنی (RCIC) هستم. وکیل رسمی مهاجرت به کانادا و عضو Immigration Consultants of Canada Regulatory Council با شماره عضویت 530641 آماده قبول وکالت پرونده های اقامت دائم و ویزای دانشجویی و توریستی شما می باشم.

دیدگاه کاربران

هیچ دیدگاهی وجود ندارد شما اولین نفر باشید

دیدگاه شما در مورد این مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس از طریق واتساپ تماس از طریق اینستاگرام تماس از طریق تلگرام تماس با کارشناسان
پروموشن خرداد 1403