نکته روز

هر روز با یک نکته در مورد مهاجرت به کانادا یا زندگی در این کشور با شما همراه هستیم! توصیه می‌کنیم هر روز این نکات رو مطالعه کنید، چون ممکن است بعضی از آن‌ها در پروسه مهاجرت به کانادا کمک زیادی به شما کنند.


همیشه سعی کنین از جدیدترین قوانین مهاجرت به کانادا خبر داشته باشین اگه خودتون می‌خواین پرونده‌تون رو پیش ببرین. چون اگه بر اساس راهنمایی افرادی که اطلاعات‌شون برای چند سال پیش هست پرونده رو انجام بدین، احتمالش خیلی زیاد هست که به مشکل برخورد کنین. قوانین مهاجرتی گاهی سالی چند بار تغییر می‌کنن و باید بر طبق آخرین دستورالعمل‌ها مدارک و فرم‌های مورد نیاز رو تهیه کنین.

اگه می‌خواین برای تحصیل در کانادا اقدام کنین و متاهل هم هستین، توصیه ما اینه که برای مقطع ارشد یا بالاتر اقدام کنین که هم از مزایای ورک پرمیت سه ساله بعد از تحصیل استفاده کنین و هم بتونین برای همسرتون هم اجازه کار بگیرید.

از 15 فوریه 2024 یعنی دیروز، افرادی که داخل کانادا در مقطع فوق لیسانس درس‌شون رو تموم کنن می‌تونن درخواست اجازه کار سه ساله تحت برنامه PGWP بدن. قبل از این، اون‌هایی که فوق لیسانس خونده بودن اگه درس‌شون یک ساله بود، معمولا اجازه کار یک ساله می‌گرفتن و اون‌هایی که درس‌شون 2 ساله بود، اجاره کار سه ساله می‌گرفتن. ولی الان دیگه ربطی به مدت تحصیل نداره و همه فارغ‌التحصیلان فوق لیسانس می‌تونن اجازه کار سه ساله درخواست بدن.

با توجه به اینکه برنامه‌های اداره مهاجرت کانادا داره به سمت جذب مشاغل خاص پیش میره، خیلی مهمه که بدونین شغل شما برای چه برنامه‌های مهاجرتی‌ای مناسب هست. مثلا ممکنه بعضی شغل‌ها تو برنامه اکسپرس انتری فدرال شانس بیشتری داشته باشن، بعضی تو برنامه HCP استان انتاریو و بعضی هم در برنامه مهاجرتی استان ساسکاچوان. این بررسی دقیق به شما کمک زیادی می‌کنه که مسیر مهاجرتی خودتون رو درست انتخاب کنین و درگیر از دست رفتن زمان و هزینه نشین.

اگه اوایل برنامه ورک پرمیت ایرانی‌ها ورک پرمیت سه ساله رو گرفتین و الان نزدیک 2 سال ازش باقی مونده، می‌تونین دوباره تو این فرصت باقی مونده درخواست ورک پرمیت رو بدین که ورک پرمیت سه ساله جدید دریافت کنین! برای اینکه تغییری تو وضعیت خودتون اتفاق افتاده باشه می‌تونین آزمایش مدیکال بدین و به بهونه داشتن نتیجه مدیکال، درخواست ورک پرمیت جدید رو ارسال کنین! با این روش میتونین یک سال بیشتر ورک پرمیت داشته باشین!