تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

زمان تخمینی مطالعه: 3 دقیقه

تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا یکی از اهداف افرادی هست که با ویزای ویزیتوری وارد کانادا می‌شوند.

خبر مهم در مورد امکانات ویژه کانادا برای ایرانی‌ها: در حال حاضر طبق شرایط ویژه‌ای که اداره مهاجرت کانادا در نظر گرفته است، افرادی که پاسپورت ایرانی داشته و داخل کانادا زندگی می‌کنند (به عنوان توریست، دانشجو و یا دارای مجوز کار) می‌توانند تا پایان روز 28 فوریه 2025 درخواست یک اجازه کار جدید 3 ساله را بدهند و در واقع تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا را انجام دهند.

در این مقاله قصد داریم شما را با انواع روش‌هایی که می‌توان ویزای توریستی را به ویزای کاری کانادا تبدیل کرد آشنا کنیم. همچنین قدم به قدم از ابتدا تا زمان دریافت ویزا را نیز به شما آموزش خواهیم داد.

فهرست مطالب این صفحه

اخذ ویزای کاری کانادا

افرادی که با ویزای توریستی وارد کانادا می‌شوند عموما شرایط راحت‌تری برای دریافت ویزای کاری کانادا (یا مجوز کار) دارند. در حال حاضر با استفاده از قانونی که اداره مهاجرت کانادا برای حمایت از ایرانیان گذاشته است افرادی که با ویزای توریستی داخل کانادا هستند می‌توانند تا 28 فوریه 2025 درخواست اجازه کار 3 ساله به صورت Open Work Permit را بدهند که مزایای زیادی دارد و برای بسیاری از افراد مسیر اخذ اقامت دائم کانادا را هموار می‌کند.

برای تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا با استفاده از این قانون، ابتدا متقاضی باید با ویزای تورستی وارد خاک کانادا شود و از داخل کانادا درخواست دریافت مجوز کار (Work Permit) را به صورت آنلاین ارسال کند. با توجه به آخرین آپدیت زمانی انجام پرونده که بر اساس پرونده‌های شرکت ویکی ویزا کانادا داریم، در حال حاضر (3 خرداد 1403) مدت زمانی که نیاز است ویزای توریستی خود را با استفاده از قانون جدید کانادا برای حمایت از ایرانیان به مجوز کاری در داخل کانادا تبدیل کنید حدود 9 تا 12 هفته است.

از راه‌های دیگر تبدیل ویزای توریستی به کاری این است که یک شرکت داخل کانادا ثبت کنید و با استفاده از برنامه ICT درخواست مجوز کار برای مدیریت شرکت را بدهید. البته این برنامه شرایطی دارد که باید آن شرایط را نیز داشته باشید. یکی دیگر از راه‌های دریافت مجوز کار داخل کانادا این است که از یک شرکت کانادایی جاب آفر (Job Offer) دریافت کنید. این جاب آفر نیاز به LMIA دارد تا بتوانید از طریق آن مجوز کار دریافت کنید. این مجوز کار می‌تواند تا 200 امتیاز به پروفایل اکسپرس اینتری شما هم اضافه کند.

سوالات متداول

در این بخش به سوالات متداول شما در مورد ویزای کار کانادا پاسخ می‌دهیم.

آیا این قانون حمایت از ایرانیان کانادا تمدید شده است؟
برای تبدیل ویزای توریستی به کاری نیاز است که حتما داخل کانادا باشم؟

برای بعضی برنامه‌ها مانند قانون حمایتی کانادا از ایرانیان حتما باید داخل کانادا باشید. برای بعضی برنامه‌های دیگر نیازی نیست حتما داخل کانادا باشید ولی همواره توصیه می‌کنیم برای اثبات اینکه علاقه به کار کردن داخل کانادا دارید، با ویزای توریستی خود وارد کانادا شوید.

در حال ارسال
نظرات کاربر
5 (1 رای)