رای گیری شورای نظارتی مشاورین رسمی مهاجرت کانادا

یکی از تصمیماتی که دولت کانادا در سال ۲۰۱۹ اتخاذ نمود به تصویب رساندن لایحه “کالج مشاوران مهاجرت و شهروندی کانادا” در سطح فدرال بود. این لایحه در واقع یک سیستم خودنظارتی جدید بر عملکرد مشاورین مهاجرت با هدف نظام مندتر کردن امور است. این اقدام دولت به دنبال پرده برداشته شدن از تقلب ها و سوء استفاده های خرد و کلان برخی مشاورین مهاجرت در دولت احمد حسین و به قصد قوی تر کردن نظارت و نیز بالا بردن حوزه اختیارات تحقیق و تفحص سازمان نظارتی در خصوص این دسته از مشاورین خاطی و نیز مشاورنماها صورت گرفت.

اکنون، تصمیم گیری بر سر روی کار ماندن سازمان ICCRC و یا انتخاب هیات مدیره جدید از سوی دولت با رای گیری میان مشاورین رسمی مهاجرت کانادا صورت می پذیرد. امروز، ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۹، رای گیری در مرکز این سازمان واقع در برلینگتون، انتاریو و نیز بصورت آنلاین از سرتاسر جهان انجام می شود. رویکردها و نظرات مشاورین نسبت به ICCRC ضد و نقیض است. از یک سو، عده ای از مشاورین نسبت به عدم شفافیت مسائل مالی دستمزدهای هیات مدیره این سازمان گله مند هستند و از سوی دیگر، این دغدغه وجود دارد که در صورت حذف ICCRC، بنیان گذاشتن یک سیستم کاملاً جدید زمان و هزینه زیادی را تحمیل کند. لذا، این احتمال وجود دارد که مشاورین رسمی کنونی نیز از این پیچیدگی ها و هزینه ها بی نصیب نمانند.

مشاورین رسمی شرکت های ویکی ویزا و پل، امیر پوراسماعیل و بردیا صنعتی، که از اعضای فعال سازمان ICCRC می باشند نیز در این رای گیری شرکت خواهند نمود. امید داریم، صرفنظر از مثبت یا منفی بودن نتیجه این رای گیری، سیستم در جهت بهبود حرکت نموده و بیش از پیش حقوق مشتریان حفاظت شده و با فعالیت های غیر قانونی برخورد جدی تری صورت بپذیرد.

امیر پوراسماعیل جانباز فومنی (RCIC) هستم. وکیل رسمی مهاجرت به کانادا و عضو Immigration Consultants of Canada Regulatory Council با شماره عضویت 530641 آماده قبول وکالت پرونده های اقامت دائم و ویزای دانشجویی و توریستی شما می باشم.

تعداد بازدید 61

نوشته های مرتبط

۲۹

مهر
مطالب اختصاصی ویکی ویزا کانادا

انتخابات امروز کانادا و آینده برنامه های مهاجرتی

امروز ۲۱ اکتبر انتخابات سراسری در کانادا در حال انجام بوده و رقابت اصلی بین Liberalها به رهبری Justin Trudeau و Conservativeها به رهبری Andrew Scheer هست. طبق نظرسنجی های انجام شده در این انتخابات هیچکدام از این دو حزب اصلی نمی توانند اکثریت قاطع آراء را به دست بیاورند و باید با احزاب کوچکتر ائتلاف کنند […]

۰۴

مهر
اخبار, سسکچوان, مهاجرت به کانادا

دراو شماره ۱۷ برنامه اکسپرس انتری سسکچوان

مینیمم امتیاز دعوت شده: ۷۰ تعداد دعوت نامه: ۴۰۴ تاریخ دراو: ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۹ توجه کنید که در این دراو تعداد ۹۹ ناک دعوت نامه گرفتند که لیست این ناک ها را در فایل زیر موجود است. لطفا این فایل PDF را دانلود کنید. لیست مشاغل دعوت شده در این دراو   برنامه استانی سسکچوان دارای پیچیدگی[…]