راه های جلوگیری از کلاهبرداری های مهاجرتی

شورای قانونگذاری وکلای و مشاورین مهاجرت کانادا در خصوص جلوگیری از کلاهبرداری مهاجرتی نکاتی را منتشر کرده است که خواندن این نکات را به همه افرادی که قصد مهاجرت و ورود به کانادا دارند توصیه می کنیم.

برخی از نکاتی که به شما کمک می کنند تا مشاورهای تقلبی را از وکلای رسمی تشخیص داده و به دام آنها نیفتید عبارتند از:

اگر عناوین و القاب مبدل بکار بردند که باعث می شود تصور کنید شخص وکیل رسمی مهاجرت است. القابی نظیر عضو سازمان مهاجرت، نوتاری، وکیل دادگستری و….

کسانی که فارغ التحصیل در رشته مهاجرت هستند حق انجام مشاوره یا وکالت پرونده را ندارند مگر اینکه بقیه نیازمندی های سازمان را نیز برآورده نموده، توانایی های خود را اثبات کنند و با قبولی در آزمون رسماً لایسنس دریافت کرده باشند.

اگر از شما درخواست نشد که قرارداد رسمی امضاء کنید یک کلاهبردار در طرف مقابل شماست.

اگر از شما درخواست شد که با یک “شرکت (شخص حقوقی)” و یا “شخصی غیر از وکیل ادعا شده در مذاکرات” قرارداد امضاء کنید یک تقلب در انتظار شماست. این مساله اخیراً بسیار رواج پیدا کرده است و افرارد زیادی با ذکر این مطلب که “با وکلای رسمی مهاجرت کار می کنیم” شما را به دام خویش می اندازند. قرارداد باید با شخص وکیل رسمی مهاجرت کانادا منعقد شود.

اگر از شما درخواست نشد که فرم نماینده Use of Representative امضاء کنید با یک متقلب سر و کار دارید.

اگر از شما درخواست شد فرم های سفید را امضاء کنید ممکن است عاقبت خوبی در انتظارتان نباشد.

اگر یک نسخه کپی از فرم هایی که امضاء نموده اید در اختیارتان قرار نگرفت ممکن است اتفاقات بعدی چندان خوشایند نباشد.

گر یک آژانس مسافرتی و یا مسئول کاریابی به شما پیشنهاد خدمات مهاجرتی بدهد قطعاً درگیر امور غیرقانونی شده و نتیجه پرونده شما دلچسب نخواهد بود.

 

در مقاله های آینده سایر نکات مفید را منعکس خواهیم نمود.

 

در حال ارسال
نظرات کاربر
۰ (۰ رای)

امیر پوراسماعیل جانباز فومنی (RCIC) هستم. وکیل رسمی مهاجرت به کانادا و عضو Immigration Consultants of Canada Regulatory Council با شماره عضویت 530641 آماده قبول وکالت پرونده های اقامت دائم و ویزای دانشجویی و توریستی شما می باشم.

تعداد بازدید 51

نوشته های مرتبط

آپلود مدارک وس

۰۳

تیر
اخبار, دسته بندی نشده

اضافه شدن امکان آپلود مدارک در وس

از این پس امکان آپلود مدارک تحصیلی در پروفایل وس (WES) فراهم شده است. پیشتر تمام مدارک باید به صورت پستی به وس ارسال می شد. همچنان مانند گذشته ریزنمره فارسی باید توسط دانشگاه مهر و موم شده و برای وس به صورت پستی ارسال شود. البته در حالت های خاصی (مثل حال حاضر که ویروس کرونا […]

تخفیف شرکت مهاجرتی ویکی ویزا کانادا

۱۷

خرداد
مطالب اختصاصی ویکی ویزا کانادا

تخفیف ویژه ۱۵ روزه شرکت ویکی ویزا کانادا

به عنوان یک تخفیف ویژه، قراردادهای شرکت های مهاجرتی ویکی ویزا کانادا و پل تا آغاز تابستان ۱۳۹۹ با شرایط خاص تخفیفی منعقد می شوند. دولت کانادا و سازمان مهاجرت رسماً اعلام نمودند که به پذیرش پرونده های مهاجرتی ادامه می دهند و حتی بعد از رفع کامل مشکلات مربوط به ویروس کرونا، مهاجرت بیش از پیش[…]