ثبت نام اکسپرس اینتری کانادا

زمان تخمینی مطالعه: 8 دقیقه

ثبت نام اکسپرس اینتری کانادا به صورت رایگان بوده و با انجام مراحلی که در این مقاله توضیح داده‌ایم می‌توانید پروفایل خودتان را در سایت اداره مهاجرت کانادا ایجاد کرده و وارد پول اکسپرس انتری شوید.

اول قدم این است که بررسی کنید آیا واجد شرایط شرکت در برنامه اکسپرس انتری و ورود به پول آن هستید یا خیر. برای این کار مقاله‌ی کاملی در بخش اکسپرس اینتری گذاشته‌ایم که اگر آشنایی زیادی با این برنامه ندارید توصیه می‌کنیم ابتدا آن مقاله را مطالعه کنید.

اگر واجد شرایط شرکت در این برنامه بودید، باید پروفایل خود را تشکیل دهید. در ادامه این مراحل را با تصویر برای شما آورده‌ایم.

مرحله اول این است که باید یک اکانت Gc-Key برای خود بسازید. با ساختن یک اکانت Gc-Key می‌توانید پروفایل اکسپرس انتری خود را تکمیل و وارد پول شوید.

مرحله دوم انتخاب برنامه اکسپرس انتری و جواب دادن به چند سوال است. با جواب دادن به این سوال‌ها سیستم بررسی می‌کند آیا واجد شرایط ورود به پول اکسپرس اینتری هستید یا خیر.

مرحله سوم ثبت نام اکسپرس اینتری کانادا این هست که اگر در مرحله دوم واجد شرایط بودید، باید اطلاعات تکمیلی را در پروفایل وارد کنید. سپس پروفایل را سابمیت کنید و در صورتی که همه شرایط را داشته باشید بعد از چند دقیقه وارد پول اکسپرس اینتری می‌شوید. سپس یک پیام به ایمیل شما ارسال می‌شود که نشان‌دهنده‌ی داشتن پیام در پروفایل است. از داخل پروفایل پیام را باز کرده و فایل PDF تایید ثبت نام اکسپرس اینتری کانادا را مشاهده می‌کنید.

حال که کلیات ورود به پول اکسپرس انتری آشنا شده‌اید، در ادامه هر کدام از این مراحل را با جزئیات و تصاویر برای شما شرح می‌دهیم.


مرحله اول: ساخت اکانت GCKey

برای ساخت اکانت GCKey ابتدا در صفحه google.com عبارت GCKey را جستجو کنید. روی اولین وبسایت با عبارت Sign in to your IRCC Secure Account کلیک کنید.

ساخت اکانت GCKey 1

سپس مطابق تصویر زیر روی Register for an account کلیک کنید. اگر قبلا اکانت ساخته‌اید، روی GCKey username and password کلیک کنید.

ساخت اکانت GCKey 2

در صفحه بعدی بر روی گزینه مشخص شده در عکس زیر کلیک می‌کنید. اگر در کانادا هستید و حساب بانکی کانادایی دارید می‌توانید از گزینه سمت راست هم استفاده کنید.

سپس وارد بخش ورود به اکانت می‌شود. در این بخش اگر قبلا حساب کاربری ساخته‌اید، در قسمت Sign In اطلاعات یوزر و پسوورد خود را وارد کنید. اگر برای اولین بار می‌خواهید اکانت بسازید، بر روی Sign Up کلیک کنید.

مطابق تصویر زیر بر روی I accept کلیک کنید تا شرایط استفاده از این وبسایت را قبول کنید.

ساخت اکانت GCKey 5

در این بخش باید یک نام کاربری یا username برای اکانت خود ایجاد کنید. در تصویر زیر و در قسمتی که با رنگ زرد مشخص کرده‌ایم مواردی که در انتخاب نام کاربری باید رعایت کنید را مشخص کرده‌اند.

  • باید حداقل 8 حرف باشد
  • می‌توانید از حروف بزرگ، حروف کوچک، حروف فرانسوی، اعداد و کاراکترهای خاص (مانند @) استفاده کنید.
ساخت اکانت GCKey 6

ادامه مسیر ساخت اکانت GCKey در صفحه‌ی دیگری از وبسایت ما به طور کامل توضیح داده شده که توصیه می‌کنیم اگر برای اولین بار اکانت GCKey می‌سازید حتما این صفحه را مطالعه کنید. در ادامه وارد مرحله دوم یعنی بررسی واجد شرایط بودن اکسپرس اینتری می‌شویم.

مرحله دوم: بررسی واجد شرایط بودن اکسپرس اینتری

بعد از اینکه اکانت GCKey را ساختید و وارد اکانت خود شدید، صفحه زیر را خواهید دید. در این صفحه در حال حاضر هیچ پروفایلی تشکیل نشده است.

ثبت نام اکسپرس اینتری 1

در قسمت پایین‌تر این بخش هم هیچ پروفایل سابمیت‌شده‌ای وجود ندارد. پایین این تصویر قسمتی به نام Apply to come to Canada وجود دارد که برای ساخت پروفایل اکسپرس اینتری باید وارد این بخش شوید.

ثبت نام اکسپرس اینتری 2

در تصویر زیر با رنگ‌های مختلف پرونده‎‌‌هایی که می‌توان در این بخش ایجاد کرد را نشان داده‌ایم. پرونده‌هایی مانند ویزای ویزیتوری (توریستی)، اجازه کار یا تحصیل و همچنین اکسپرس اینتری از مهم‌ترین آن‌ها هستند. برای ساخت پروفایل و ثبت نام اکسپرس انتری بر روی Express Entry که با رنگ بنفش مشخص شده کلیک کنید.

ثبت نام اکسپرس اینتری 3

مرحله سوم: تکمیل پروفایل و ورود به پول اکسپرس اینتری

بعد از اینکه به سوالات اولیه برای واجد شرایط بودن برنامه اکسپرس اینتری پاسخ دادید وارد این صفحه می‌شوید که باید اطلاعات نفر اصلی و همسر (در صورت متاهل) بودن را وارد کنید. در این بخش اطلاعات تکمیلی مانند اطلاعات تماس، شماره کارنامه زبان، جزئیات سابقه کار و … باید تکمیل شود. به دلیل اینکه هیچ کدام از بخش‌ها هنوز تکمیل نشده، شما یک علامت قرمز در سمت راست هر بخش می‌بینید.

ثبت نام اکسپرس اینتری 40

بعد از تکمیل همه بخش‌ها، یک تیک سبز رنگ در سمت راست هر بخش مشاهده می‌کنید. این تیک نشان می‌دهد که همه بخش‌ها نهایی شده و می‌توانید پروفایل خود را سابمیت کنید. در واقع عملاً ثبت نام اکسپرس اینتری انجام شده و وارد پول رقابت این برنامه می‌شوید.

ثبت نام اکسپرس اینتری 100

در این بخش به سوالاتی که متقاضیان مهاجرت به کانادا در مورد ثبت نام اکسپرس اینتری کانادا از ما پرسیده‌اند پاسخ داده‌ایم.

آیا در زمان ثبت نام اکسپرس اینتری کانادا باید مدارک هم آپلود کنیم؟

می‌توانم چند بار ثبت اکسپرس اینتری کانادا را انجام دهم؟

در حال ارسال
نظرات کاربر
5 (1 رای)