برنامه فرانسوی زبان های استان انتاریو کانادا

برنامه French-Speaking Skilled Worker یا همان فرانسوی زبان های استان انتاریو کانادا یکی از بهترین مسیرها برای گرفتن اقامت دائم برای افرادی هست که فرانسوی زبان می‌باشند. در این برنامه افراد با داشتن سطح مشخصی از زبان فرانسوی و انگلیسی و همچنین ورود به Pool اکسپرس انتری می توانند از استان انتاریو NOI گرفته و موفق به اخذ نامینیشن از این استان شوند.

شرایط برنامه فرانسوی زبان های استان انتاریو

برای شرکت در این برنامه باید حداقل شرایط زیر را داشته باشید. توجه کنید که داشتن این مینیمم شرایط ها تضمین کننده واجد شرایط بودن شما برای این برنامه نیست.

 • پروفایل معتبر در اکسپرس انتری داشته باشید
 • واجد شرایط یکی از برنامه های زیر باشید:
 • داشتن حداقل مدرک تحصیلی لیسانس
 • داشتن حداقل نمره CLB7 در زبان فرانسوی و همچنین داشتن حداقل نمره CLB6 در زبان انگلیسی
 • داشتن حداقل یک سال سابقه کاردر برنامه FSW این سابقه کار باید در 5 سال گذشته باشددر برنامه CEC این سابقه کار باید در 3 سال گذشته باشد
 • داشتن تمکن مالی لازم
 • داشتن تمایل به زندگی در استان انتاریو
 • وضعیت قانونی در کانادا (اگر در حال حاضر داخل کانادا هستید)

توجه: افرادی که در داخل کانادا ادعای پناهندگی کرده اند و منتظر هستند تا نتیجه پرونده مشخص شود نمی توانند در این برنامه شرکت کنند. اگر نتیجه پرونده مشخص و درخواست پناهندگی آنها رد شد باید حتما از کانادا خارج شوند تا بتوانند برای این برنامه اقدام کنند.

مراحل شرکت در برنامه فرانسوی زبان های استان انتاریو

برای شرکت در این برنامه باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. ابتدا برای حداقل شرایط گفته شما در بالا را داشته باشید
 2. سپس وارد Pool اکسپرس انتری شوید و حتما استان انتاریو را هم باید به عنوان استان مورد علاقه خود انتخاب کرده باشید. در این مرحله امتیاز شما داخل Pool بسیار تاثیر گذار است.
 3. اگر امتیاز کافی را در Pool اکسپرس انتری داشتید یا اینکه استان انتاریو تمایل به جذب شما داشت از طریق پروفایل اکسپرس انتری NOI از سمت این استان دریافت می کنید.
 4. بعد از دریافت NOI فرصت 45 روزه ای دارید که مدارک لازم را از طریق پروفایل جدیدی که در وبسایت استان انتاریو می سازید سابمیت کنید. هزینه بررسی پرونده که 1500 دلار هست را نیز باید به استان پرداخت کنید.
 5. بعد از حدودا 1 تا 4 ماه مدارک شما توسط استان بررسی شده و اگر مدارک به درستی ارسال شده باشد به شما نامینیشن استانی داده خواهد شد که 600 امتیاز به امتیاز شما در Pool اکسپرس انتری اضافه کرده و گرفتن ITA را تضمین می کند.

آخرین دراوهای برنامه فرانسوی زبان های استان انتاریو

هر سال بین 5 تا 10 دراو برای این برنامه انجام می‌شود که در زیر به آخرین دراوهای این برنامه اشاره می‌کنیم:

دراو تاریخ 21 سپتامبر 2023:

در این دراو به افرادی که داخل پول اکسپرس انتری بوده و شرایط گفته شده در بالا را دارند و امتیاز آنها بین 348 تا 434 بود دعوت نامه استانی داده شد. در این دراو محدودیت در مشاغل دعوت شده وجود نداشت.

دراو تاریخ 7 سپتامبر 2023:

در این دراو به افرادی که داخل پول اکسپرس انتری بوده و شرایط گفته شده در بالا را دارند و امتیاز آنها بین 308 تا 434 بود دعوت نامه استانی داده شد. در این دراو محدودیت در مشاغل دعوت شده وجود نداشت.

دراو تاریخ 25 جولای 2023:

در این دراو به افرادی که داخل پول اکسپرس انتری بوده و شرایط گفته شده در بالا را دارند و امتیاز آنها بین 321 تا 374 بود دعوت نامه استانی داده شد. در این دراو محدودیت در مشاغل دعوت شده وجود نداشت.

دراو تاریخ 5 جون 2023:

در این دراو به افرادی که داخل پول اکسپرس انتری بوده و شرایط گفته شده در بالا را دارند در دو گروه دعوت نامه داده شد.

گروه اول افرادی که امتیاز آنها بین 312 تا 487 بوده و شغل آن‌ها در حوزه بهداشت، آموزش و اقتصاد بوده است. لیست این مشاغل دعوت شده را در زیر مشاهده می‌کنید:

لیست مشاغل دعوت شده در حوزه بهداشت، آموزش و اقتصاد

گروه دوم افرادی که امتیاز آنها بین 348 تا 487 بوده و شغل آن‌ها در حوزه فنی و Trades بوده است. لیست این مشاغل دعوت شده را در زیر مشاهده می‌کنید:

لیست مشاغل دعوت شده در حوزه فنی و Trades

دراو تاریخ 16 مارچ 2023:

در این دراو به افرادی که داخل پول اکسپرس انتری بوده و شرایط گفته شده در بالا را دارند در دو گروه دعوت نامه داده شد.

گروه اول افرادی که امتیاز آنها بین 400 تا 489 بوده و شغل آن‌ها در حوزه بهداشت، آموزش و اقتصاد بوده است. لیست این مشاغل دعوت شده را در زیر مشاهده می‌کنید:

لیست مشاغل دعوت شده در حوزه بهداشت، آموزش و اقتصاد

گروه دوم افرادی که امتیاز آنها بین 291 تا 489 بوده و شغل آن‌ها در حوزه فنی و Trades بوده است. لیست این مشاغل دعوت شده را در زیر مشاهده می‌کنید:

لیست مشاغل دعوت شده در حوزه فنی و Trades

آخرین اخبار برنامه های استان انتاریو

آخرین اخبار برنامه های این استان را می توانید از طریق لینک زیر دنبال کنید:

اخبار استان انتاریو

شرکت مهاجرتی ویکی ویزا کانادا ثبت شده در کشور کانادا و با مجوز رسمی از سازمان ICCRC آمادگی دارد که در زمینه این برنامه مشاوره های لازم را به شما ارئه نماید.

تماس با ما

در حال ارسال
نظرات کاربر
4 (3 آرا)