برنامه PhD Graduate Stream

برنامه PhD Graduate استان انتاریو مخصوص افرادی هست که داخل استان انتاریو تحصیلات دکترا را به اتمام رسانده اند. این برنامه خارج از سیستم اکسپرس انتری و به صورت کاغذی خواهد بود. البته منظور از کاغذی بخش فدرال آن است و بخش استانی آن به صورت آنلاین می باشد.

حداقل شرایط لازم برای شرکت در این برنامه

برای شرکت در این برنامه باید حداقل شرایط زیر را داشته باشید. توجه کنید که داشتن این مینیمم شرایط ها تضمین کننده واجد شرایط بودن شما برای این برنامه نیست.

در مقطع دکترا در داخل استان انتاریو فارغ التحصیل شده باشید

در دو سال گذشته حداقل یک سال باید داخل استان انتاریو زندگی کرده باشید

این برنامه نیازی به ارائه مدرک زبان ندارد!

داشتن تمکن مالی لازم

داشتن تمایل به زندگی در استان انتاریو

وضعیت قانونی در کانادا (اگر در حال حاضر داخل کانادا هستید)

توجه: افرادی که در داخل کانادا ادعای پناهندگی کرده اند و منتظر هستند تا نتیجه پرونده مشخص شود نمی توانند در این برنامه شرکت کنند. اگر نتیجه پرونده مشخص و درخواست پناهندگی آنها رد شد باید حتما از کانادا خارج شوند تا بتوانند برای این برنامه اقدام کنند.

 توجه: اگر دوره تحصیلی شما به صورت بورسیه یا گرنت و … بوده به طوری که بعد از تحصیل تعهد دارید که به کشور اصلی خود برگردید نمی توانید در این برنامه شرکت کنید مگر اینکه آن تعهد باطل شود.

مراحل شرکت در این برنامه

برای شرکت در این برنامه باید مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا برای حداقل شرایط گفته شما در بالا را داشته باشید

سپس پروفایل آنلاین در OINP e-Filing Portal ساخته و استریم مورد نظر را انتخاب کرده و همه مدارک لازم را آپلود کرده و اطلاعات دیگر را وارد می کنید. هزینه اقدام 1500 دلار کانادا هست که باید موقع سابمیت پروفایل پرداخت کنید (هزینه بررسی مدارک در داخل استان)

مدارک و اطلاعات شما توسط انتاریو بررسی شده و  در صورت تایید برای شما نامینیشن استانی صادر خواهند کرد.

اگر نامینیشن استانی دریافت کردید، با استفاده از این نامینیشن می توانید پرونده اقامت دائم خود را برای اداره مهاجرت کانادا به صورت کاغذی ارسال کنید.

آخرین اخبار برنامه های استان انتاریو

آخرین اخبار برنامه های این استان را می توانید از طریق لینک زیر دنبال کنید:

اخبار استان انتاریوشرکت مهاجرتی ویکی ویزا کانادا ثبت شده در کشور کانادا و با مجوز رسمی از سازمان ICCRC آمادگی دارد که در زمینه این برنامه مشاوره های لازم را به شما ارئه نماید.

 تماس با ما