برنامه پیشنهاد کاری استان ساسکاچوان

برنامه پیشنهاد کاری (جاب آفر) استان ساسکاچوان یا Employment Offer یکی از برنامه‌های اقامت دائم این استان است که یکی از شروط اصلی شرکت در این برنامه داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرما داخل استان ساسکاچوان است.

شرایط لازم برای شرکت در این برنامه

برای شرکت در این برنامه باید حداقل شرایط زیر را داشته باشید. سپس بر مبنای امتیازی که کسب می‌کنید در دراوهای برگزار شده این استان در رقابت با سایر متقاضیان شانس گرفتن دعوت نامه خواهید داشت.

  • داشتن پیشنهاد کاری (جاب آفر) به صورت دائمی از یک کارفرمای داخل استان ساسکاچوان در مشاغل TEERهای 0 یا 1 یا 2 یا 3 و یا در لیست مشاغل مشخص شده Trades این استان و همچنین اخذ نامه تاییدیه از استان برای جاب آفر ارائه شده (Job Offer Approval)
  • حداقل یک سال در 10 سال گذشته در شغلی که در آن جاب آفر دارید کار کرده باشید (سابقه کار می‌تواند خارج از کانادا کسب شده باشد)
  • از سیستم امتیازی این برنامه حداقل 60 از 110 امتیاز را کسب کرده باشید.
  • سابقه کار کسب شده باید در یکی از TEERهای 0 یا 1 یا 2 یا 3 باشد.
  • مدرک تحصیلی متقاضی بالاتر از دیپلم باشد (حداقل یک سال تحصیل بالاتر از دیپلم نیاز است). اگر مدرک تحصیلی شما خارج از کانادا اخذ شده، باید گزارش ارزیابی مدرک تحصیلی خود را داشته باشید.
  • داشتن حداقل نمره CLB4 در یکی از آزمون‌های مورد قبول اداره مهاجرت کانادا (زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی). بعضی کارفرماها یا مشاغل به دلیل اینکه نیاز به لایسنس دارند ممکن است نمره زبان بالاتری نیاز داشته باشند.
  • اگر سابقه کار شما در شغلی است که توسط این استان نیاز به لایسنس دارد، باید مراحل اولیه اخذ لایسنس توسط سازمان مربوطه را طی کرده باشید.
  • تمایل به زندگی در استان ساسکاچوان
  • وضعیت قانونی در کانادا (اگر در حال حاضر داخل کانادا هستید)
  • در صورت داشتن همه شرایط بالا باید در پول رقابت این استان پروفایل ساخته باشید

توجه: افرادی که در داخل کانادا ادعای پناهندگی کرده‌اند و منتظر نتیجه پرونده هستند نمی‌توانند در این برنامه شرکت کنند. اگر نتیجه پرونده مشخص و درخواست پناهندگی آن‌ها رد شد باید حتما باید از کانادا خارج شوند تا بتوانند برای این برنامه اقدام کنند.

توجه: دقت کنین که شغل با ناک 65200 باید از طریق برنامه Hospitality Sector Project یا Hard-to-Fill Skills Pilot اقدام کند.

توجه: رانندگان کامیون باید از طریق یکی از برنامه‌های Long Haul Truck Driver Project sub-category یا Hard-to-Fill Skills Pilot اقدام کنند.

توجه: افراد حرفه‌ای شاغل در حوزه بهداشت و درمان که نمی‌توانند برای برنامه International Healthcare Worker اقدام کنند، باید برای برنامه Health Professional sub-category اقدام کنند.

مراحل شرکت در این برنامه

برای شرکت در این برنامه باید مراحل زیر را طی کنید:

اول: ابتدا باید مینیمم شرایط گفته شده در بالا را داشته باشید

دوم: سپس از کارفرمای داخل استان ساسکاچوان جاب آفر یا پیشنهاد شغلی خود را دریافت کرده و فرآیند اخذ تاییدیه از دولت استان ساسکاچوان را انجام دهید.

سوم: سپس می‌توانید پروفایل ساسکاچوان را ساخته و مدارک و فرم‌های مورد نیاز را آپلود کنید و هزینه بررسی پرونده یعنی 350 دلار را پرداخت کنید.

چهارم: بعد از حدوداً 6 هفته مدارک شما توسط استان بررسی شده و اگر مدارک به درستی ارسال شده باشد به شما نامینیشن استانی داده خواهد شد.

پنجم: بعد از دریافت نامینیشن استانی باید پروفایل اقامت دائم را در سایت اداره مهاجرت کانادا بسازید و مدارک لازم را آپلود و پرونده را سابمیت کنید. بعد از سابمیت پرونده به اداره مهاجرت فدرال، به طور متوسط 11 ماه طول می‌کشد که اقامت دائم خود را دریافت کنید.

هزینه اقدام از طریق این برنامه

هزینه بررسی پرونده در مرحله استانی 350 دلار کانادا است. بعد از دریافت نامینیشن و در مرحله فدرال نیز هزینه‌های زیر باید پرداخت شوند:

آیتم (آپدیت 30 آپریل 2024)متقاضی اصلیهمسر متقاضیهر فرزند
هزینه بررسی پرونده۹۵۰ دلار کانادا۹۵۰ دلار کانادا۲۶۰ دلار کانادا
هزینه COPR یا حق صدور اقامت دائم۵۷۵ دلار کانادا۵۷۵ دلار کانادا۰
هزینه انگشت نگاری۸۵ دلار کانادا۸۵ دلار کانادابرای فرزند ۱۴ سال یا بالاتر ۸۵ دلار کانادا
(توضیح مهم: اگر تعداد کل افراد حاضر در پرونده که نیاز به انگشت نگاری دارند بیشتر از ۲ نفر باشد، کل خانواده ۱۷۰ دلار هزینه انگشت نگاری پرداخت می‌کند. در واقع نفر سوم و نفرات بعدی هزینه انگشت نگاری پرداخت نمی‌کنند)

مدت زمان بررسی پرونده‌های این برنامه در مرحله استانی

با توجه به آخرین آپدیت موجود در سایت استان ساسکچوان که مربوط به ماه آپریل 2024 می‌باشد، مدت زمان بررسی پرونده‌های این برنامه به طور متوسط 6 هفته است.