تحصیل در کانادا

با تحصیل در کانادا مدرک تحصیلی خود را از بهترین دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی دنیا دریافت کرده و درهای جدیدی را برای آینده خود باز کنید. در حال حاضر بیش از 450 هزار دانش‌آموز و دانشجوی بین‌المللی در این کشور تحصیل می‌کنند و این عدد هر ساله در حال افزایش است. خیلی از این دانشجوها به این دلیل کانادا را به عنوان مقصد خود انتخاب می‌کنند که می‌دانند تحصیل در این کشور مزایای بسیار زیادی برای آن‌ها دارد.

افرادی که در کانادا تحصیل می‌کنند بالاترین کیفیت تحصیلی را در این کشور دریافت خواهند کرد که کمک زیادی برای پیشرفت آن‌ها در این کشور و حتی کشورهای دیگر خواهد بود. همچنین هزینه تحصیل و زندگی در کانادا در مقایسه با خیلی از کشورهای پیشرفته دیگر کاملا مقرون به صرفه است.

فرم ارزیابی تحصیلی

روش‌های ادامه تحصیل در کانادا

می‌خواهم بدانم چه راه‌هایی برای درس خواندن در کانادا وجود دارد؟

چندین روش برای ورود به کانادا به عنوان دانش‌آموز یا دانشجو وجود دارد. به عنوان مثال می‌توانید با ویزای تحصیلی درس بخوانید. همچنین در بعضی موارد می‌توانید بدون داشتن ویزای تحصیل اجازه درس خواندن داخل کانادا داشته باشید. زمانی که در حال درس خواندن در کانادا هستید این امکان وجود دارد که بتوانید همزمان اجازه کار هم داشته باشید. اما مهم‌ترین و اولین قدم برای درس خواندن در کانادا این است که دانشگاه و رشته تحصیلی‌ای را انتخاب کنید که با اهداف شما در یک راستا باشند. تیم حرفه‌ای و همکاران ما می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند. می‌توانید با پر کردن فرم ارزیابی رایگان از خدمات ما برای کسب ویزای تحصیلی استفاده کنید.

من هنوز مدرسه یا دانشگاه مورد نظر خود را پیدا نکرده‌ام یا هنوز نتواسته‌ام پذیرش تحصیلی بگیرم.

اولین قدم این است که موسسه‌ای را پیدا کنید که به آن علاقه دارید. زمانی که مدرسه، کالج یا دانشگاه مورد علاقه خود را یافتید باید برای گرفتن پذیرش تحصیلی از آن موسسه اپلای کنید تا بتوانید ویزای تحصیل خود را دریافت کنید. وقتی یک یا چند موسسه را برای اپلای کردن پیدا کردید به قسمت “اپلای برای گرفتن پذیرش” وبسایت ما مراجعه کنید تا اطلاعات کاملی در این زمینه کسب کنید. وقتی که نامه پذیرش خود را از موسسه دریافت کردید مرحله بعدی اقدام برای گرفتن ویزا می‌باشد.

من پذیرش تحصیلی از یکی از موسسات کانادا دریافت کرده‌ام.

زمانی که پذیرش تحصیلی خود را گرفتید باید برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید. همچنین به شما توصیه می‌کنیم گزینه‌های موجود برای درس خواندن بدون نیاز به ویزا را هم در وبسایت ما مطالعه کنید. سعی کنید قبل از وارد شدن به کانادا اطلاعات کافی در مورد اینکه چه کسانی حق کار در داخل کانادا دارند را کسب کنید. در این زمینه اطلاعاتی کافی در وبسایت ما وجود دارد.

من در حال حاضر در کانادا تحصیل می‌کنم و قصد دارم بعد از اتمام درس در کانادا بمانم.

بعد از اینکه تحصیل شما در کانادا به اتمام رسید، دولت کانادا برنامه‌هایی دارد که شما را تشویق می‌کند در داخل کانادا مانده و کار کنید و بتوانید به اقتصاد این کشور کمک کنید. به طور مثال ممکن است واجد شرایط برای گرفتن ویزای کار بعد از فارغ‌التحصیلی باشید. یا ممکن است که واجد شرایط برای مهاجرت به کانادا از طریق یکی از برنامه‌های موجود مانند تجربه کانادایی یا برنامه‌های استانی مانند برنامه کبک باشید. می‌توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید تا اگر سابقه تحصیل در کانادا دارید به شما در ادامه راه کمک کنیم.

می‌خواهم همزمان با تحصیل کار کنم.

برای اینکه بدانید شرایط لازم برای کار کردن در کانادا همزمان با تحصیل را دارید یا خیر این مطلب را مطالعه کنید.

می‌خواهم اطلاعات لازم در مورد دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی کانادا کسب کنم.

ویزای تحصیلی کانادا

داشتن ویزای تحصیلی معمول ترین روش برای درس خواندن در کاناداست. اکثر رشته ها نیاز به ویزای تحصیلی دارند.

  • تحصیل بدون ویزای تحصیلی:

تحت شرایط خاصی می توانید بدون داشتن ویزای تحصیلی در داخل کانادا درس بخوانید. ممکن است به عنوان توریست وارد کانادا شده باشید و قصد تحصیل در رشته ای خاص را داشته باشید که نیاز به ویزای تحصیلی ندارد. برای مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر در این مورد مطلب ما در مورد تحصیل بدون ویزای تحصیلی را مطالعه کنید.

کار کردن در کانادا همزمان با تحصیل

اگر می خواهید بدانید که می توانید همزمان با درس خواندن در داخل کانادا کار کنید یا نه این مطلب در مورد کار کردن همزمان با تحصیل را مطالعه کنید. باید حتما واجد شرایط کار کردن در داخل کانادا باشید تا بتوانید به صورت قانونی در این کشور کار کنید. مطلب ما در مورد شرایط کار کردن همزمان با تحصیل در داخل کانادا را مطالعه کنید.

کار کردن بعد از تحصیل در کانادا

یکی از بزرگ ترین مزیت های تحصیل در کانادا این است که شما می‌توانید بعد از اتمام تحصیلات خود ویزای کار گرفته و به مدت مشخصی در کانادا اجازه کار داشته باشید. به این نوع ویزای کار در اصطلاع ویزای Post-Graduation Work Permit گفته می شود. این ویزای کار به افراد خاصی که تحصیلات خود را در کانادا به اتمام رسانده اند تعلق می گیرد و حداکثر اعتبار آن سه سال است. این سابقه کار داخل کانادا به آن‌ها کمک می‌کند که تجربه لازم را در بازار کانادایی کسب کنند. همچنین می‌توانید به عنوان منبع کسب درآمد آن‌ها هم باشد. و در نهایت به آن‌ها کمک می‌کند که شرایط خود را برای کسب اقامت دائم کانادا بهبود ببخشند. برای آشنایی بیشتر با این موضوع مطلب ما پیرامون Post-Graduation Work Permit را مطالعه کنید.

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای اقامت دائم کانادا

یکی از اهداف کانادا این است که دانشجویانی که تحصیلات خود را در کانادا به اتمام می‌رسانند بتوانند با کمک برنامه های مهاجرتی اقامت دائم کانادا را کسب کرده و در ساختن نسل‌های آینده این کشور سهیم باشند. در حال حاضر سه برنامه عمده وجود دارد که دانشجویان و فارغ‌التحصیلان موسسات کانادایی می‌توانند از آن‌ها برای کسب اقامت دائم استفاده کنند.

برنامه تجربه کانادایی یا Canadian Experience Class

این برنامه به افرادی که حداقل یک سال در داخل کانادا سابقه کار دارند و امتیاز کافی برای مهاجرت به روش اکسپرس انتری را نیز دارند اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. افرادی که بعد از فارغ التحصیلی با ویزای کار حداقل یک سال در کانادا کار کرده اند شرایط خوبی برای این برنامه خواهند داشت. برای مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر در این مورد، مطلب ما در مورد برنامه تجربه کانادایی را مطالعه کنید.

برنامه های استانی (غیر از کبک)

هر کدام از استان های کانادا برنامه های خاصی برای افرادی که در آن استان ها تحصیل کرده اند دارد تا بتوانند راحت اقامت دائم این کشور را اخذ کنند. در این خصوص اطلاعات جامعی در صفحه برنامه های استانی وبسایت ارائه داده ایم.

برنامه استان کبک

استان کبک امتیازات ویژه ای به افرادی که در این استان سابقه تحصیلات داشته اند می دهد که بتواند از طریق برنامه های استان اقامت دائم بگیرند. در صفحه برنامه استانی کبک می توانید اطلاعات جامعی در این خصوص به دست آورید.

در حال ارسال
نظرات کاربر
4.4 (5 آرا)