گواهی سابقه کار برای مهاجرت به کانادا

ارائه گواهی سابقه کار برای مهاجرت به کانادا در اکثر برنامه‌های مهاجرتی لازم بوده و در تهیه آن نیز باید نکات زیادی را رعایت کنید. نامه سابقه کار در بعضی برنامه‌های مهاجرتی مانند اکسپرس اینتری یکی از اصلی‌ترین مدارک ارائه شده است و کوچک‌ترین اشتباه در تهیه آن حتی می‌تواند باعث ریجکت شدن پرونده شود. در این مقاله به تمام نکات مهم در تهیه گواهی اشتغال به کار برای ارائه به اداره مهاجرت کانادا اشاره کرده‌ایم. این مقاله توسط امیر پوراسماعیل مشاور رسمی مهاجرت کانادا تهیه شده است.

فهرست مطالب

 

دلیل ارائه نامه سابقه کار به اداره مهاجرت کانادا

در اکثر برنامه‌های اقامت دائم، ارائه نامه سابقه کار برای محاسبه امتیاز کسب شده از بخش سابقه کار ضروری است. آفیسری که پرونده شما را بررسی می‌کند، از روی گواهی سابقه کاری که ارائه داده‌اید میزان سابقه کار شما را اعتبار سنجی می‌کند. اما در بعضی برنامه‌های دیگر مثل ویزای توریستی یا تحصیلی، ارائه سابقه کار به دلیل اثبات فعالیت‌های گذشته و فعلی شما و همچنین وابستگی شما برای بازگشت به کشور مبدأ توصیه می‌شود.

ابزار محاسبه میزان سابقه کار تمام وقت

اگر می‌خواهید میزان سابقه کار تمام وقت خود را با توجه به میزان ساعت کار در هفته و تعداد ماهی که کار کرده‌اید حساب کنید، می‌توانید از ابزار زیر استفاده کنید. طبق قوانین کانادا، سابقه کار تمام وقت معادل 30 ساعت کار در هفته است.

مشخصات گواهی سابقه کار

گواهی سابقه کار ارائه شده به اداره مهاجرت کانادا باید مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم را در بر گیرد.

 • نام کامل متقاضی
 • تاریخ شروع و پایان کار
 • میزان ساعت کار در هفته (و همچنین تمام وقت یا پاره وقت بودن همکاری)
 • میزان حقوق (ماهانه یا سالانه)
 • عنوان شغلی
 • شرح وظایف (Main Duties) منطبق با ناک شغلی انتخاب شده (برای ویزاهای توریستی و تحصیلی اجباری نیست)
 • معرفی کوتاهی از شرکت (اختیاری)
 • نام شخص امضا کننده نامه
 • سمت شخص امضا کننده نامه
 • آدرس ایمیل، شماره تلفن و آدرس شرکت (می‌تواند در انتهای متن نامه یا در پایین نامه در قسمت فوتر سربرگ باشد)

سایر نکات تهیه نامه اشتغال به کار

در تهیه گواهی سابقه کار برای مهاجرت به کانادا موارد دیگری هم وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

 • نیازی نیست که نامه خطاب به اداره مهاجرت کانادا نوشته شود. نامه می‌تواند خطاب به هر شرکت یا سازمان دیگری هم نوشته شود.
 • نامه می‌تواند به انگلیسی یا فارسی باشد اما نامه فارسی باید حتما ترجمه رسمی شود.
 • نامه انگلیسی می‌تواند در سربرگ فارسی نیز نوشته شود، اما باید مشخصات شرکت مثل آدرس و تلفن و ایمیل که در سربرگ به صورت فارسی هستند در متن نامه به صورت انگلیسی اضافه شوند.
 • نامه می‌تواند توسط مدیر مستقیم، مدیر اداری یا مدیر شرکت امضا شود.
 • اگر چند دوره در شرکت کار کرده‌اید، می‌تواند در یک نامه دوره‌های مختلف را با ذکر تاریخ و عنوان شغلی از هم جدا کنید.
 • شرح وظایف نوشته شده در نامه سابقه کار باید اکثر شرح وظایف مربوط به ناک شغلی انتخاب شده را پوشش دهند. در سایت اداره مهاجرت کانادا می‌توانید ناک‌های شغلی مختلف را بررسی کنید.

نمونه گواهی سابقه کار انگلیسی

در این بخش یک نمونه گواهی اشتغال به کار انگلیسی برای سفارت کانادا را برای شما آورده‌ایم. برای دانلود فرمت Word از لینک زیر لطفا استفاده کنید. توصیه می‌کنیم در صورتی که می‌خواهید نامه خود را تهیه کنید، متن پیشنهادی زیر را کمی تغییر دهید.

تصویر این نمونه گواهی اشتغال به کار برای سفارت کانادا را در عکس زیر مشاهده می‌کنید. این مدل نمونه نامه سابقه کار که در زیر آورده‌ایم، معمولاً برای برنامه‌هایی مانند اکسپرس اینتری قابل استفاده است.

نمونه نامه سابقه کار برای مهاجرت به کانادا انگلیسی 2

یک مثال برای تهیه گواهی اشتغال به کار

 

برای تهیه نامه سابقه کار کانادا همانطور که گفتیم از نمونه بالا می‌توانید استفاده کنید. قبل از تهیه نامه باید ناک شغلی خود را مشخص کرده باشید. در این مثال فرض می‌کنیم که شغل شما مهندس برق است و شماره ناک شغلی شما 21310 خواهد بود. در این لینک توضیحات این ناک را می‌توانید مشاهده کنید.

 

تصویر زیر توضیحاتی در مورد آیتم‌های مهم که در بررسی ناک شغلی باید به آن‌ها توجه کنید را نشان می‌دهد. با استفاده از این توضیحات می‌توانید نامه سابقه کار خود برای ارائه به اداره مهاجرت کانادا را تهیه کنید. همچنین در صفحه ناک شغلی در وبسایت ما، توضیحات کاملی در مورد انتخاب ناک شغلی مناسب ارائه داده‌ایم.

 

انتخاب ناک شغلی کانادا و نامه سابقه کار

 

نامه اشتغال به کار برای ویزای توریستی کانادا

 

ارائه نامه اشتغال به کار برای ویزای توریستی کانادا می‌تواند کمک زیادی به بالا بردن شانس دریافت ویزای ویزیتوری کانادا کند. نامه اشتغال به کار می‌تواند نشان دهد که شما وابستگی قوی‌تری به ایران دارید و احتمال بازگشت شما به کشور بیشتر است. در این نوع سابقه کار نیاز نیست که جزئیات شرح وظایف شغلی هم قید شود. اما عنوان کردن میزان حقوق، عنوان شغلی و تاریخ شروع کار توصیه می‌شود. همچنین می‌توانید در همین نامه سابقه کار قسمتی برای اینکه شرکت با مرخصی موقت شما موافقت کرده است را هم اضافه کنید.

در حال ارسال
نظرات کاربر
5 (2 آرا)