تحصیل آنلاین در دانشگاه های کانادا

تسهیلات ویژه اداره مهاجرت برای متقاضیان PGWP

اداره مهاجرت کانادا در تاریخ ۷ آپریل اعلام کرد آن دسته از دانشجویانی که تحت تاثیر ویروس کرونا قادر به سفر به کانادا و حضور فیزیکی در کلاس های خود که در ترم های May یا June شروع می شوند نیستند، می توانند حداکثر تا ۵۰ درصد طول دوره را به صورت آنلاین بگذرانند و در این حالت ویزای کار بعد از تحصیل آنها (PGWP) تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت. در حالت عادی افرادی که بیش از ۵۰ درصد تحصیل خود را به صورت آنلاین گذرانده باشند واجد شرایط دریافت اجازه کار بعد از تحصیل یا همان PGWP نمی باشند. این قانون جدید کمک زیادی به این گروه از دانشجویان خواهد کرد که نگران ویزای کار بعد از تحصیل نباشند. اکثر دانشجویان با استفاده از سابقه کاری که بعد از تحصیل داخل کانادا کسب می کنند واجد شرایط برنامه های اقامت دائم کانادا مانند اکسپرس انتری (زیرمجموعه CEC) می شوند.

مدت اعتبار ویزای کار بعد از تحصیل

مدت زمان اعتبار ویزای کار بعد از تحصیل به مدت تحصیل متقاضی داخل کانادا بستگی دارد. اعتبار این اجازه کار حداکثر ۳ سال می تواند باشد. به طور مثال اگر فردی یک سال داخل کانادا تحصیل کند معمولا به او اجازه کار یک ساله بعد از تحصیل خواهند داد. یا اگر شخصی ۲ سال داخل کانادا تحصیل کند ویزای کار ۳ ساله دریافت خواهد کرد.

مثال: اگر یک متقاضی ویزای تحصیلی خود را دریافت کرده ولی فعلا قادر به سفر به کانادا نیست. اگر ترم اول در ماه May آغاز می شود، می تواند با دانشگاه یا کالج خود هماهنگ کند که از ایران به صورت آنلاین ترم ۱ را گذرانده و به محض عادی شدن اوضاع وارد کانادا شده و ادامه تحصیل خود را در کانادا به صورت حضوری بگذراند.

اطلاعات بیشتر در مورد PGWP در لینک زیر:

wikivisacanada.com/study/post-graduation-work-permit

 

در حال ارسال
نظرات کاربر
۰ (۰ رای)

امیر پوراسماعیل جانباز فومنی (RCIC) هستم. وکیل رسمی مهاجرت به کانادا و عضو Immigration Consultants of Canada Regulatory Council با شماره عضویت 530641 آماده قبول وکالت پرونده های اقامت دائم و ویزای دانشجویی و توریستی شما می باشم.

تعداد بازدید 180

تمام دیدگاه ها:

  1. شایان محمدی

    ۲۹/۰۳/۱۳۹۹

    سلام اگر با توجه به شرایط حال حاضر مجبور به گذراندن دوره ها به صورت آنلاین شدیم و این شرایط ادامه داشت برای ادامه و گرفتن ویزای کار بعد از تحصیل چه باید کرد

    • اگه برای تحصیل در کانادا مجبور شدید که به دلیل شرایط خاصی فعلی (ویروس کرونا) قسمتی از تحصیل خودتون رو به صورت آنلاین انجام بدین باید توجه کنید که مقداری از تحصیل که آنلاین انجام بشه برای محاسبه مدت زمان ویزای کار بعد از تحصیل محسوب نمیشه. مثلا اگه تحصیل شما ۲ ترم باشه و یک ترم رو آنلاین بگذرونید اون وقت فقط یک ترم برای ویزای کار بعد از تحصیل منظور میشه که مشکل ساز هست. برای افرادی که تحصیلاتشون حداقل ۲ سال هست خوندن یک ترم به صورت آنلاین مشکل خاصی ایجاد نمی کنه.

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط

آپلود مدارک وس

۰۳

تیر
اخبار, دسته بندی نشده

اضافه شدن امکان آپلود مدارک در وس

از این پس امکان آپلود مدارک تحصیلی در پروفایل وس (WES) فراهم شده است. پیشتر تمام مدارک باید به صورت پستی به وس ارسال می شد. همچنان مانند گذشته ریزنمره فارسی باید توسط دانشگاه مهر و موم شده و برای وس به صورت پستی ارسال شود. البته در حالت های خاصی (مثل حال حاضر که ویروس کرونا […]

تخفیف شرکت مهاجرتی ویکی ویزا کانادا

۱۷

خرداد
مطالب اختصاصی ویکی ویزا کانادا

تخفیف ویژه ۱۵ روزه شرکت ویکی ویزا کانادا

به عنوان یک تخفیف ویژه، قراردادهای شرکت های مهاجرتی ویکی ویزا کانادا و پل تا آغاز تابستان ۱۳۹۹ با شرایط خاص تخفیفی منعقد می شوند. دولت کانادا و سازمان مهاجرت رسماً اعلام نمودند که به پذیرش پرونده های مهاجرتی ادامه می دهند و حتی بعد از رفع کامل مشکلات مربوط به ویروس کرونا، مهاجرت بیش از پیش[…]